12.8.2020 | Svátek má Klára


Diskuse k článku

EGYPT: Vzpomínka na prezidenta

Zemřel náhle během soudního přelíčení, které bylo v posledních letech jeho údělem. Den poté byl tichosti v Káhiře pohřben. Takový byl závěr života Muhammada Mursího, jednoho z nemnoha egyptských prezidentů.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Navrátil 22.6.2019 6:50

Slza za Mursího?

Nějak vám uniklo, že za vlády Mursího a Muslimského bratrstva se z křesťanských Koptů stala lovná zvěř. Díky islamistům hořely desítky koptických chrámů, často i s věřícími. Doufám, že toto opomenutí nebylo úmyslné.

I. Štípek 22.6.2019 10:10

Re: Slza za Mursího?

Myslím, že bychom to měli spíš chápat jako takovou osobní vzpomínku. U pana autora už jsme si zvykli na někdy příliš rychlé prsty.

J. Klepal 22.6.2019 18:07

Re: Slza za Mursího?

Také by mělo být připomenuto, že Mursí byl jediným demokraticky zvoleným egyptským prezidentem, aby bylo jasno, kam pokusy s takovou demokracií v zemích, kde náboženství či jiné ideologie dominují, mohou vést.

B. Volarik 22.6.2019 23:17

Re: Slza za Mursího?

Ano ... i Hitler budiž takovým příkladem.

J. Ticháček 23.6.2019 0:43

Re: Slza za Mursího?

Jo. A taky Jan Lucemburský. A i ten Julek Caesar byl tak nějak zvolen. A Čingischán. A taky Havel, Roosevelt, Masaryk a miss universa.

F. Navrátil 23.6.2019 7:48

Re: Slza za Mursího?

Hitler nikdy volby nevyhrál. Kdyby ho nepodpořily konzervativní a nacionální strany, které daly na jeho ujišťování, že bude dodržovat ústavu a zákony, nikdy by ho Hindenburg nejmenoval kancléřem. A zmocňovací zákony byly odsouhlaseny jen proto, že po svém nástupu do funkce nechal zavřít poslance komunistů a sociálních demokratů do nově budovaných koncentráků. Diktátoři se nedostávají k moci volbami, ale pučem nebo podvodem.

M. West 23.6.2019 5:53

Re: Slza za Mursího?

Souhlas!!!!!