3.12.2023 | Svátek má Svatoslav


DVOJÍ METR: Ne na všech ženách feministkám záleží

21.11.2023

Teroristický útok spáchaný Hamasem v Izraeli dne 7. října 2023 byl nejhorším masakrem Židů od skončení holocaustu. Palestinští nacističtí teroristé z Hamasu zabili 1200 Izraelců, 360 z nich postříleli na hudebním festivalu, zaživa upalovali a čtvrtili lidi žijících v kibucech poblíž Gazy, stínali hlavy židovským dětem, sexuálně zneužívali, znásilňovali a poté zavraždili bezpočet židovských žen. Dalších 240 Izraelců a cizinců teroristé unesli a 5000 Izraelců utrpělo různě těžká poranění. Izraelská policie již nashromáždila svědectví o četných znásilňování a mučení Izraelek spáchané teroristy z Hamasu ze dne 7. října.

Následně na základě policejního vyšetřování izraelská média zdokumentovala řadu případů znásilnění ze 7. října. Jednou z mnoha obětí řádění Hamasu byla Naama Lavy, která byla surově znásilněna a poté přinucena nastoupit s teroristy do džípu, jiná přeživší masakru na hudebním festivalu líčí příběh ženy, kterou hromadně znásilňovali teroristé a ona při tom stála na nohou a krvácela ze zad, než umřela, další přeživší muž vypověděl médiím, že viděl hromadná znásilňování žen vedle již mrtvých těl jejích přátel a rodinných příslušníků.

Další svědek řekl, že spatřil teroristy, kteří ohnuli a znásilňovali ženy, posléze je předali dalším teroristům, aby pokračovali v dalším a dalším nekonečném znásilňování a ti poté, co se již nabažili, je střelili do hlavy a pak zohavili jejich těla. Itzik Itah, který vede izraelské záchranné týmy pravil, že v jednom domě viděl svázaný pár k sobě se staženým oblečením a podle výjevů z místa činu bylo poznat, že žena byla znásilněna, nalezena nahá, obličejem dolů a se strženými šaty.

I po všech těchto zdokumentovaných zvěrstvech na izraelských ženách feministické organizace a různé aktivistky za práva žen na celém světě mlčely, dodnes mlčí a ani neodsoudily Hamas. UN Women, jedna z nejvýznamnějších organizací za práva žen, vydala 13. října neurčité prohlášení, v němž vágně a neurčitě odsoudila násilí na ženách a dívkách v Izraeli a na „okupovaných palestinských územích“. Ovšem nebyla v něm žádná zmínka o krutých zločinech proti lidskosti jako je znásilnění, stětí a mrzačení izraelských žen a dívek ze dne 7.října.

Další mezinárodní prominentní organizace hájící práva žen- CEDAW vyzvala pouze k inkluzivním mírových rozhovorům, zastavení války a vytvoření potřebného humanitárního koridoru. Ani její představitelky se nezmínily o hromadných znásilňování izraelských žen příslušníky Hamasu.

Nabízí se spousta bolestných otázek. Kde jsou nyní organizace bojující za práva žen, když došlo k nejhoršímu porušování ženských práv? Kde je hnutí Mee Too, které mnohdy vede ve jménu práv žen denunciační kampaně proti zejména slavným bohatým mužům? Proč všechny tyto jinak tolik horlivé aktivistky z celého světa jsou zticha, když byly židovské ženy znásilňovány, mučeny, znetvořovány a následně vražděny? Z jakého důvodu není teď slyšet jejich hlas za situace, když je řada židovských dívek držena v zajetí, sexuálně zneužívána a týrána palestinskými zabijáky? Mlčení všech těchto aktivistek je naprosto ohlušující.

Pravdou je, že některé zavražděné izraelské ženy měly zlámané kosti, jiné dívky a starší ženy byly spáleny zaživa. Filmy, zachycující záběry krvácejících a umírajících izraelských žen, které si natáčeli samotní palestinští teroristé pro svou vlastní potěchu a které potom nahrávali na sociální sítě, když jejich již téměř mrtvá a zohavená těla vláčeli ulicemi Gazy, se nesetkaly s žádnou odezvou ze strany jindy tak aktivních feministických organizací, s žádným odsouzením ani výzvou k propuštění ještě žijících izraelských žen a dětí ze zajetí Hamasu.