Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DOKUMENT: DOKUMENT: Svobodní Rusové odsuzují barbarské raketové útoky

Na 440 dětí zahynulo dosud na Ukrajině vinou ruských raketových útoků. Nedávno byla zasažena i porodnice v záporožském Vilňansku, v níž zemřel teprve dvoudenní chlapec, kterému úřady nestihly ani vystavit rodný list. Nejedná se o nic jiného než o surové vraždy bezbranných lidských bytostí.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
LN

"Brzy vznikne nový gigantický národ," plánují ruští propagandisté. Co bude s Českem?

Ruští propagandisté hovořili ve vysílání tamní státní televize Rossija 1 o vytvoření gigantického národa, který by ovládal velkou část Evropy. Podle filologa Nikolaje Vavilova brzy vznikne v Evropě až 200milionová ruskojazyčná komunita. Rusko si podle něj bude moct nárokovat i Balkán a Polsko. O Česku, které bylo v rámci bývalého Československa satelitním státem Sovětského svazu, se nezmínil. ...

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/rusti-propagandiste-hovorili-o-vytvoreni-velkeho-ruskeho-nar/r~4fb5fce66f2711ed82b7ac1f6b220ee8/

0 0
možnosti
LN

Putin má strach ze smrti

Jednou z cest, jak hnout se situací v Rusku, je zbavit se Putina a vinu hodit na něj. A o to mohou stát jak jestřábi, tak ti mírní, kteří válku považují za chybu. ...

https://nazory.aktualne.cz/komentare/putin-ma-strach-ze-smrti/r~329c22206ef511edba5b0cc47ab5f122/

0 0
možnosti
PD

Jen aby v Rusku "ti mírní" byli v nějakém relevantním množství ...

0 0
možnosti
MB

Chcel by som sa poďakovať pánovi L. Novákovi, ktorý na príklade slovenského jazykového zákona krásne ukázal, ako má vyzerať tolerantný zákon pre národnostné menšiny a že ukronacistický zákon brutálne potláča práva Rusov používať svoj materinský jazyk a to takým extrémnym spôsobom, že ich za jeho používanie aj pokutuje (starosta Charkova).

Ďakujem pán L. Novák. R^ Áno, pán L. Novák, takáto Ukrajina do Európy naozaj nepatrí. Na Ukrajine sa naozaj nebojuje za demokraciu, slobodu a ľudské práva.

Ešte raz ďakujem za váš príspevok, pán L. Novák. R^V

V § 3 stanovuje zákon státním úřadům povinnost ovládat a v úředním styku používat slovenštinu, s výjimkou práva menšin používat na úřadech svůj jazyk v místech, kde tato menšina tvoří alespoň 20 % obyvatel (toto právo je stanoveno zvláštním předpisem) a používání cizích jazyků v mezinárodním styku. V odst. 4 tohoto paragrafu je výslovně stanoveno právo rodilých mluvčí češtiny používat češtinu v úředním styku se slovenskými úřady a předkládat jim české listiny. Každý slovenský občan má rovněž podle tohoto paragrafu právo na bezplatnou změnu svého jména a příjmení do slovenské pravopisné podoby.

https://czwiki.cz/Lexikon/Z%C3%A1kon_o_st%C3%A1tn%C3%ADm_jazyce_(Slovensko)

0 0
možnosti
PV

S tímto trollem vůbec neztrácej čas ...

0 0
možnosti
VC

Hm, podle skřeku místních bolševických skřetů se svobodní Rusove Putinovi a Prigožinovi asi moc nelíbí. Tak to je dobře [UA];-D.

0 0
možnosti
LN

Experti hledají možnosti, jak soudit Putina za agresi na Ukrajině. Zatím tápou

Bez podpory Valného shromáždění OSN by bylo právně obtížné ustanovit tribunál pro vyšetřování ruské agrese proti Ukrajině. V jurisdikci Mezinárodního trestního soudu (ICC) je vyšetřování genocidy, válečných zločinů a zločinů proti lidskosti se souhlasem státu, na jehož území byly tyto činy údajně spáchány. Soud ale nemůže vyšetřovat „zločin všech zločinů“, tedy zločin agrese, pokud s tím nesouhlasí jak napadený stát, tak agresor.

https://www.lidovky.cz/svet/vladimir-putin-valka-rusko-ukrajina-zelenskyj-valecny-zlocin-mezinarodni-tribunal.A221129_104132_ln_zahranici_hma

0 0
možnosti
MB

Iní "experti" nám dva roky vysvetľovali, že kovid "vakcína" je bezpečná, bez vážnych vedľajšich účinkov, ochráni pred nákazou a vytvorí stádnu imunitu zabránením šírenia nákazy. Toľko k "expertom".

0 0
možnosti
MB

No kto by to bol povedal, že kto je pánom na Ukrajine? Kto vlastní farmafitmy? A väčšinu spoločností, vrátane mainstreamových?

Ano, je to BlackRock, kdo uzavřel dohodu s ukrajinskou vládou, podle níž má tento investiční gigant, jehož najdeme mezi vlastníky 90% nadnárodních korporací, podpořit ukrajinskou ekonomiku.

https://www.kmu.gov.ua/en/news/ministerstvo-ekonomiki-ukrayini-pidpisalo-memorandum-iz-najbilshoyu-investkompaniyeyu-svitu

https://necenzurovanapravda.cz/2022/11/blackrock-ziskal-do-svych-sparu-ukrajinu-ma-se-udajne-podilet-na-jeji-hospodarske-obnove/

0 0
možnosti
LN

Slovenský DEBIL a DEZINFORMÁTOR Boháček a jeho DEZINFO weby jako necenzurovanapravda.cz Rv!!

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

0 0
možnosti
LN

Slovenský DEZINFORMÁTOR M. Boháček spolu s dalšími Putinovými slouhy nás tady cvičí ze "svobodného užívání mateřského jazyka". ;-D Jak vypadá od roku 2009 platný JAZYKOVÝ ZÁKON Slovenska si lze snadno dohledat. Jen namátkou:

ÚŘEDNÍ neboli STÁTNÍ jazyk je jazyk stanovený zákonem pro komunikaci s úřady, včetně školství. Pro podání žádosti a její vyřízení je to vnější jazyk, pro komunikaci mezi úřady navzájem a uvnitř úřadu je to vnitřní jazyk. V laickém pojetí je úřední jazyk ten jazyk, kterým se na území daného státu převážně komunikuje. ...

https://cs.wikipedia.org/wiki/%C3%9A%C5%99edn%C3%AD_jazyk

Zákon o státním jazyce (Slovensko) ... https://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1kon_o_st%C3%A1tn%C3%ADm_jazyce_(Slovensko)

Slovenský prezident podepsal kontroverzní jazykový zákon ... https://jazykofil.eu/2009/07/slovensky-prezident-podepsal-kontroverzni-jazykovy-zakon/

Nespisovná slovenština až za pět tisíc eur ... https://archiv.hn.cz/c1-37834110-nespisovna-slovenstina-az-za-pet-tisic-eur

Kritizovat Ukrajinský jazykový zákon v této souvislosti může jenom dement postižený ztrátou paměti. :-P

Dezinformace je lživá informace se záměrem zmatení veřejnosti

https://www.nelez.cz/

0 0
možnosti
MB

Klamár a dezinformátor Novák:

Dezinformátor Novák nech napíše, kedy dostal na Slovensku maďarský starosta pokutu za to, že používa maďarčinu.

Nech dezinformátor Novák povie, či v oblastich, kde je 20 a viac percent obyvateľov ruskej ) národnosti, je úrad povinný zabezpečiť zdarma preklad úradných listín do ruského jazyka, ak o to občan ukrajiny požiada. Lebo na slovensku je toto právo menšinám (nielen maďarskej) garantované zákonom.

Na slovensku sa smie požívať jazyk národnosti v úradnom styku oficiálne, je to podmienené percentom národnosti v danej obci.

Novák je klamár a dezinformátor.

Novák, so svojim dezinformačnám Nelez.cz sem nelez.

Blbec Novák, choď do Komárna, Dunajskej Stredy na úrad a potom pochopíš, aký si blbec, keď tu šíriš takéto očividné klamstvá.

Dne 1. července 2021 prezident Zelenský, který vyzbrojil „nacionalistické“ polovojenské oddíly a odmítl plnit minské dohody, vyhlásil zákon č. 38 „O původním obyvatelstvu“ [2]. Tento zákon zaručuje výkon práv Tatarů a Karaimů (tj. Židů, kteří neuznávají Talmud), včetně práva mluvit svým jazykem, nikoli však práva Slovanů. Ty totiž neexistují. Nejsou chráněni žádným zákonem. Jsou to Untermenschen, podlidé. Bylo to poprvé po 77 letech, kdy byl na evropském kontinentu přijat rasový zákon.

https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1616-20#Text

Tito lidé si říkají „nacionalisté„, ale vůbec ne v tom smyslu, jak to chápeme my. Tvrdí, že jsou skutečnými Ukrajinci skandinávského nebo protogermánského původu a ne Slovany jako Rusové. Hlásí se ke Stepanu Banderovi [1], vůdci ukrajinských kolaborantů nacistů, pro Francouze ze symbolického hlediska ekvivalentu Philippa Pétaina, ale především Josepha Darnanda a vojáků francouzské SS divize Charlemagne. Ukrajinci, kteří se dosud nepovažovali za skandinávské a protogermánské na jedné straně a slovanské na straně druhé, je nazývají „neonacisty„.

0 0
možnosti
KK

Svobodní Tusové ? A to je co ? Zlodějem voleb Bidenem placení zrádci ?

0 0
možnosti
KK

Kdy konečně zavede NP opravovací funkci ? Už to mají na tolika servrech, ....

0 0
možnosti

J68a43n 18Č16e28r32n28ý

29. 11. 2022 9:55

Odsuzovali svobodní Rusové banderovské útoky na východní Ukrajinu ?

0 0
možnosti
KK

To ne ! Nedostali by od zločince Bidena dolárky !

0 0
možnosti
JP

Nechci se Rusů nijak dotknout, ale i na většině mně vadí jedna věc. Ať to byli jinak skvělí Dostojevskij, Tolstoj nebo třeba Solženicyn. Akademik Sacharov ten třeba vůbec ne. Přesvědčení o vlastní výjimečnosti, velikosti, moc a povinnosti ostatní bloudící spasit. Neustálé návraty k národnímu hrdinství ve všech, samozřejmě vítězných, válkách. Bylo tomu tak za carů, generálních tajemníků i presidentů. Pro mě to je, opravdu bez urážky, ruská duše. Malé svobodné Rusko má mé sympatie, Rusko obrovské, mocné, hrdinné, je mně cizí.

0 0
možnosti

J36a40n 72Č33e48r67n13ý

29. 11. 2022 9:54

A jak to mají třeba Američané ?

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz