Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DEZINFORMACE O IZRAELI: Média proti soudní reformě

Změnu v soudním systému si vynutilo nahromadění vážných až existenčních problémů Izraelského státu, v jejichž řešení brání dnešní nejvyšší soud. Vlastně jde spíše o „protireformaci“, neboť skutečnou reformu, a podle jejich vlastních slov dokonce „revoluci“, provedli v soudnictví aktivističtí soudci v 90.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
JP

Jenom bych rád, kdyby mi autor vysvětlil následující:

"nezapomeňte, že NYT referovaly v roce 1932, že na Ukrajině se lidé přejídají, a v roce 1944, že Židé se mají v Německu výborně".

Jak je to vůbec možné, když NYT je vysloveně židovský plátek?

Jiná a také zajímavá věc je, vysoké procento Židů ve vedení komunistických organizací, jako Sovětský svaz, KSČ a mnoho dalších, podobných.

0 0
možnosti
JP

Článek mne potěšil. Již před časem mne napadalo, že není přece možné, aby soud korigoval něco, co rozhodne většina parlamentu - v tomto případě izraelského. Bohužel je to u nás podobné, viz Ústavní soud.

Mluvit o nepřiměřenosti nějakého zákona, který vzešel z rozhodnutí vlády a byl schválen demokraticky zvoleným parlamentem, je nedemokratické, odporující všem zásadám demokracie.

Tyto tendence se projevují nejen v Izraeli, ale i v naší osvícené Evropě. Množství politiků a jim přisluhujícím škrábálkům, se zdá nutné, likvidovat vše co jim připadá pravicové.

Trump, Meloni, LePen, Okamura, nebo Babiš mají být politicky (zatím jen politicky) zlikvidováni bez ohledu na to, kolik za nimi stojí voličů.

0 0
možnosti
JJ

J39u14r81a 23J63u83r23a22x

30. 7. 2023 14:21

No jo no, kde se dostane k moci levice byť jakkoliv kamuflovaná, jde prosperita státu do prdele.

Když jsem se díval na záběry demonstraci, tak prakticky všichni demonstranti byli mládež. Je sebevědomá, vzdělaná na školách ovládaných woke neomarxisty, nemá zkušenosti a je tudíž přirozeně levicová; kdo nebyl ve dvaceti levičák, nemá srdce, kdo je jím ještě po třicítce, nemá rozum.

0 0
možnosti
Foto

Levice v novém woke hávu tlačí směr k totalitě a má za sebou paradoxně velké peníze s totalitními sklony.

Nelze než držet palce, aby menšina levicových soudců NS nemohla blokovat vůli voličů. Protože co se vyplatí, bude zopakováno. I jinde.

0 0
možnosti
RC

"Musí se naučit žít pospolu..."

Jak chcete donutit naučit lidi, "aby žili pospolu"?Můžete to prosím konkretizovat?

"Militantní Židy,kteří by neschvalovali Mír s ostaními sousedními státy..."

Izrael už prokázal nespočetně, že usiluje o mír, také nás to stalo tisíce mrtvých, kdy si to palest.vůdci znovu a znovu vykládají jako slabost, kterou jim dal Alláh a tím mají povinnost toho využít na maximum.

A co s militantními Araby, co nechtějí mír s námi, ti jsou nevinní?

Podle posledních průzkumů z nás i Palestinců nesouhlasíme s dvoustátním řešením, byť každý ze zcela rozdílných důvodů.

"Mimo Židů ,žijí na okupovaných územích i lidé" "Nejdřív lidem pak Židům"

Můžete mi říct, co tím myslíte ;-O? Jste jen obyčejný antisemický hnus.

Omlouvám se ostatním za tento výrok, ale nedá mě to. Ať mi klidně Admin zruší psát komentáře.

0 0
možnosti
Foto

Za nic se neomlouvejte, nacista Uher je antisemitská zrůda, takový člověk nezaslouží oslovení "pan". Ne Vy, ale Uher by měl dostat ban za vyjadřování nacistického antisemitismu.

0 0
možnosti
JU

J76i48ř15í 93U47h50e84r

29. 7. 2023 23:41

Je opravdu nejvyšší čas konečně vyřešit otázku Židů a jimi okupovaných a terorizovaných území.Snad jen ozbrojené a předem vyškolené jednotky EU, zabrání další eskalaci.Je logistický užitečné,že se Židé zdržují(mimo okupovaná území) v jednom státním celku.Až se najde konečně řešení otázky kolem Židů a Palestinců,bude Svět zase bezpečnější.Musí se naučit žít pospolu...vždyť jsou sousedi !?Militantní Židy,kteří by neschvalovali Mír s ostaními sousedními státy,bych pohnal k mezinárodnímu soudu.Mimo Židů ,žijí na okupovaných územích i lidé.Těm se hlavně snažme pomocí.Nejdřív lidem pak Židům,co strádají,třeba z jiného přesvědčení nebo víry a jsou svými soukmenovci separováni.

0 0
možnosti
RC

J.Uher :

"nejvyšší čas konečně vyřešit otázku Židů..."

Tohle zní z vaší strany zlověstně, kde už jsem to jenom slyšel?

"Vyškolené jednotky EU" - to už jsme u nás v Izraeli jednou měli a utíkali jako zajíci, respektive byli EU odvoláni.

Mám na mysli slavný "Filadelský koridor" mezi Egyptem a Gazou se EU zavázala zamezit pašování zbraní do Gazy a poslala tam své pozorovatele(defakto neozbrojené pohraniční síly).

Pár měsíců poté, co Hamás ve svém projevu jen tak mimochodem naznačil(nikoliv pohrozil), že "nemůžou zaručit bezpečnost těchto sil", EU okamžitě tyto síly stáhla bez náhrady a tím podpořili teroristy.

0 0
možnosti
Foto

REAKCE (I)---Jelikož jsem byl v článku zmíněn, dovolím si stručně zareagovat na tu pasáž, která se mé maličkosti týká. Panu autorovi děkuji za kompliment; také k němu chovám úctu. Ovšem, a on sám to z naší korespondence dobře ví, ač oba stojíme na pravé straně spektra, ne ve všem se shodneme.---1. Nejsem „ovlivněn informacemi světových médií“, ale pokud jde o soudní reformu, čerpám výlučně z izraelských anglickojazyčných serverů; názor si však vytvářím dle vlastního úsudku.---2. Autor píše, že já o izraelské reformě říkám, že „princip přiměřenosti je sice gumový...“; to je ovšem nepřesné. V mém článku, na který odkazuje, je napsáno: „Jde sice o princip z POHLEDU PŘEDKLADATELŮ novely ́gumový...“ - čili to o té „gumovosti“ neříkám já, ale předkladatelé normy. Na první pohled jde o detail, ale ten je dosti podstatný – tímto způsobem se rodí dezinterpretace.---3. Sama skutečnost, že volání po konsensu bylo izraelskou levicí odmítnuto by neměla mít valného významu, pakliže platí údaj autora, že ze 46 opozičních poslanců z židovských stran patří 42 k pravici, přičemž otevřeně proti reformě jsou pouze izraelští labouristé (což jsou 4 zákonodárci). Předpokládám, že tito nelevicoví politici kompromis striktně neodmítají: je tedy, nemýlím-li se, s kým jednat. Jiná otázka je, jestli také vládní koalice má na tomto kompromisu zájem – ne verbální, ale upřímný. Myslím, že v tomto smyslu je zapotřebí chápat postoj Bílého domu.

0 0
možnosti
Foto

REAKCE (dokončení)------4. Jako křesťan, snad mohu prozradit, že i křesťanský sionista, plně chápu, že studium Bible není zlo, ale součást židovské kultury. Méně už rozumím tomu, proč by všichni zdravotně způsobilí studenti (resp. absolventi) ješiv neměli vykonat základní vojenskou službu, nota bene službu, která by pro ně měla být nejvyšší poctou, neboť jde o obranu země, kterou jim jako jejich vlast zaslíbil sám Bůh. Připomínám 4. kapitolu knihy Nehemiášovy. Při obnově jeruzalémských hradeb polovina lidí pracovala a polovina byla ozbrojena a fungovala jako obrana před nepřáteli. A i ti, kdo stavěli hradby, „pracovali jednou rukou na díle a v druhé drželi zbraň“. Analogicky tedy: i ti, kdo studují Tóru by měli participovat na obraně Státu Izrael.

0 0
možnosti
JO

Je třeba otevřeně přiznat, že aktivistická ČT ve svém zpravodajství zcela přesně kopíruje NYT. Není den, aby některá z mluvících hlav s planoucím zrakem neinformovala o konci demokracie v Izraeli. A to vše za veřejné peníze.

0 0
možnosti
OM

Bohužel levice nadělala v tomto státě tolik škody, že se to nenapraví ani za 50 let. Mimochodem afričtí ilegalove - vzpomínám si, jak u nás v Be'er Sheve každou středu protestovali před misrad ha- pnim proti odsunu. Levicová média je popisovala jako hrozne ubožáky - ve značkovém oblečení a s těmi tehdy nejmodernějšími mobily. O těch nenávistných pohledech, které na nás místní vrhali, raději pomlcim. O jižním Tel Avivu, zejména okolí merkazitu, nemluvě, tam je to o strach. NS by měl být nezávislý a hlavně apolitický a řídit se zákony. A ty o tom, kdo má pravo na imigraci do Izraele, hovoří jasně.

0 0
možnosti
JU

J90i76ř16í 46U97h55e42r

29. 7. 2023 13:43

Izrael je fašistický a terorismus podporující stát.Přeji mu brzký KONEC.

0 0
možnosti
Foto

Na vašem přání naštěstí nezáleží. Jedinými nacisty jsou palestinští Arabové, kteří s nimi spolupracovali již za druhé světové války, takže stát při Izraeli je otázkou slušnosti a principu. Jenom zločinec podporuje podporuje nové nacisty- palestinské teroristy. Izrael je blyštícím klenotem Blízkého východu a islámští teroristé ho nepřemohou.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz