Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

DEZINFORMACE O IZRAELI: Média proti soudní reformě

Změnu v soudním systému si vynutilo nahromadění vážných až existenčních problémů Izraelského státu, v jejichž řešení brání dnešní nejvyšší soud. Vlastně jde spíše o „protireformaci“, neboť skutečnou reformu, a podle jejich vlastních slov dokonce „revoluci“, provedli v soudnictví aktivističtí soudci v 90.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PB

P39e44t97e 30B70r44i20c88h

29. 7. 2023 12:44

Souboj demokracie se soudcokracií.

Tady to máme podobně.

0 0
možnosti

Také obdoba antiBabjš a antiBibi

0 0
možnosti
IS

Autor bohužel s největší pravděpodobností popisuje realitu. Bohužel pro Izrael, bohužel pro Západ obecně. Socialismus a jeho klony jsou opiem většiny lidstva.

0 0
možnosti
Foto

L62u42k75á76š 88K37u90č91a

29. 7. 2023 19:51

Smýšlím o tom víceméně stejně.

Jen ta věta v článku ohledně studia Bible - nejsem si jist, zda jsem to pochopil, ale předpokládám, že jde o spor o vojenskou službu. Rád bych věděl, jakým způsobem potom se studiem Tóry koliduje? Přece si nikdo nemůže myslet, že ideální student písem je ten, co je co nejvíc odtržený od reality. Domnívám se, že by měli absolvovat nejen základní vojenskou službu, ale i nějaké základy fyziky. Jejich rozhledu by to vůbec neuškodilo.

0 0
možnosti
JR

Děkuji za objasnění situace ohledně soudní reformy od člověka, který v Izraeli žije a má v této záležitosti rozhled. Jmenovaný článek pana Stejskala se mi také jevil dost problematický.

0 0
možnosti
JB

J27i28ř30í 24B75r57e40i

29. 7. 2023 10:24

Dobrý den, pane Guttmanne,

děkuji za doplnění článku pana Stejskala, který vyšel 27.7.2023 zde na Psu. Především děkuji za informace o Nejvyšším soudu a jeho soudcích, které se liší od pohledu pana Stejskala. Pana Stejskala si vážím a rád čtu jeho články, nicméně s jeho názorem, že není možné čekat na demokracii (do dalších voleb), nesouhlasím (viz jeho komentář v diskuzi pod jeho článkem na Psu z 27.7.2023 20:52). Také děkuji za připomenutí faktu, že „snaha dosáhnout širšího konsensu prostřednictvím politického dialogu“ byla izraelskou levicí odmítnuta“. Pan Stejskal volá po konsensu, žel ale již neuvedl, jak by takový konsensus ohledně článku o „rozumnosti“ (lo-savir) v „Základním zákoně: Justice“ měl vypadat. Tak, že tento článek zůstane nezměněný? A pokud má být změněn, tak jak, aby o tom mohl panovat konsensus? Docela by mne zajímalo, jak by ten článek, podle pana Stejskala, tedy měl znít?

0 0
možnosti
RP

Vážený pane Guttmanne, země Izrael je moje "srdcovka" V, dvakrát jsem jí navštívil a rád bych znovu, proto jí přeji pokojný vývoj a rád bych pochopil její současný politický problém. Rád si čtu Vaše články, články pana Stejskala i články paní Zbavitelové a Lukešové. Díky článku pana Stejskala (na který se odkazujete) a Vašemu článku, mám ohledně soudní reformy v Izraeli v hlavě celkem guláš. Je to dobrá myšlenka či nikoliv. Líbila by se mi živá dišputace mezi Vámi. :-) Ale aspoň takhle vidím, že to asi není úplně černobílé. Mějte se hezky RP

0 0
možnosti
Foto

T22o41m23á20š 43H51r65a34j

29. 7. 2023 9:00

Myslel jsem si, že to tak nějak bude. Velmi děkuji za podrobné vysvětlení, pane Guttmanne!

0 0
možnosti
JN

Moc bez zodpovednosti korumpuje a plati to pro vsechny, soudce nevyjimaje.

0 0
možnosti
FN

Každá instituce, která nemá zpětnou vazbu a postrádá kontrolu, je pro občany nebezpečná. V našich podmínkách je to ústavní soud s šéfem Rychetským, který si místo posuzování ústavnosti přijatých zákonů osobuje právo zasahovat do politiky a měnit pravidla voleb.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz