26.3.2023 | Svátek má Emanuel


Diskuse k článku

DAUHÁ: Ohlédnutí za fotbalovým mistrovstvím světa

Ve večerních hodinách dne 28.11.2022 byl egyptský televizní reportér, který pokrýval dění na mistrovství světa ve fotbale v katarském Dauhá, napaden rozzuřeným davem a donucen opustit hřiště, aby nebyl zlynčován. Dav ho napadl, protože si ho spletl s izraelským novinářem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Šír 7.12.2022 15:29

Terminologická poznámka (ale zásadní): Hana Lukešové většinou zcela správně a důsledně používá termín "palestinští Arabové", nebo "tzv. Palestinci", nebo "Palestina" v uvozovkách, párkrát jí ale utekl omyl jako "palestinská vlajka", nebo Palestina bez uvozovek, nebo "propalestinští aktivisté". Je třeba stále znovu upozorňovat na podvod ze strany OOP, která někdy v 60. let vymyslela, že Arabové žijící na území Palestiny jsou národem "Palestinců, a tudíž mají spravdëdlivý nárok na celou Palestinu, rozumí se bez Židů, které je třeba zlikvidovat. Takže stále znovu - Palestina je zeměpisný pojem, žádný národ Palestinců nikdy neexistoval (ani ti Pelištejci nebyli zdaleka jediným národem na tomto území) a neexistuje, na území Palestiny žije řada různých národů a etnik - jedním z nich jsou Židé... Je to jako kdyby Moravané se prohlásili za národ "Evropanů", činili si nárok na celou Evropu (= zeměpisný pojem, jako Palestina) a vyhlásili by stát "Evropa", z něhož by chtěli vystrnadit všechny ostatní.

R. Tichý 7.12.2022 9:25

MS v Kataru berme jako prvni krok v pronikani civilizace. Najednou i tamni prosteradla zjisti, ze by mohla chodit jen v triku, nedejboze na verejnosti a s nemanželi po boku.

Izraelci jsou trpelivi a utlak 2000 let jeste chvilku prodlouzi, ono to praskne. Je nutne srazit rusaky a praskne to.

P. Brecík 6.12.2022 19:41

A EU podporuje: Palestinské radikály a [UA] nacisty. Vždy to nejhorší, co se najde.

R. Tichý 7.12.2022 9:26

Nežer briošky, rusaku. Na Ukrajine jsou naciste a fasiste jen ti, co prijeli z Ruska.

I. Koubová 6.12.2022 15:53

Via FB : No aby ten lidovy rasismus a hromady mrtvol gastarbeiteru nebyly videt, plati si katarska vladnouci kasta z uhlikovych zisku ze Zapadu bezpaterni a bezhodnotove propagandisty jako je Martin Jaros, kteri to cele nalakuji na ruzovo a za utrzeny islamisticky antisemitsky gros poslou decka studovat na prestizni zapadni univerzity, cimz se kruh uzavre.

I. Schlägel 6.12.2022 13:47

Izrael to bude mít těžší a těžší. Bohužel i díky pokrokovému západu.

K. Křivan 6.12.2022 13:55

Pokud včas nezlikvidujeme ty politiky, kteří zmrvili Západ.

J. Brei 6.12.2022 12:50

Článek pokračuje:

Tato žena, čtyřiadvacetiletá Alžířanka Dahbia B., přijela do Francie na studentské vízum, ale po jeho vypršení v roce 2018 se domů nevrátila. V srpnu 2022 ji zadržela policie a nařídila jí opustit Francii – a poté ji propustila. Ve Francii tedy vůbec neměla být. Kdyby byla tato Alžířanka deportována a kdyby francouzská policie a ministerstvo spravedlnosti dělaly svou práci tak, jak mají, Lola by byla stále mezi námi.

K. Křivan 6.12.2022 13:35

Tu vraždící alžířanku rozebrat na "náhradní díly" a ty transplantovat. Co myslíte, kolika lidem by to zachránilo život ?

V. Kuhaj 6.12.2022 13:46

Kdo by z ní co chtěl? Leda tak veterináři.

K. Křivan 6.12.2022 13:56

;-D ;-D ;-D

K. Křivan 6.12.2022 16:43

Kdyby to mělo zachránit žvot, .... tak bych se asi přemohl.

R. Toman 6.12.2022 17:27

Je to lesba, a tak žaboužrouti pro ní měli pochopení. To víte tzv. komunita LGBT+567, to nemá v Alžíru lehké. A tak si to s Lolou užila než jí zavraždila.

J. Brei 6.12.2022 12:49

Doporučuji přečíst si i článek na Konzervativních novinách, který se jmenuje "Francie se řítí do chaosu". Najdete ho na

https://www.konzervativninoviny.cz/francie-se-riti-do-chaosu/

Malá ochutnávka z úvodu článku:

Patnáctého října 2022. Ve východní části Paříže se na chodníku objevila velká plastová bedna s mrtvolou dvanáctileté dívky. Oběť se jmenovala Lola. Byla dcerou domovníka obytného domu, kde k vraždě došlo. Svědci, otisky prstů a záběry z bezpečnostních kamer rychle přivedli policii k zatčení jedné ženy. Ta se přiznala, ale zároveň řekla, že nemá vůbec žádné výčitky svědomí. Podle podrobností, které pachatelka uvedla a které potvrdila pitva, zalepila Lole ústa lepicí páskou, svlékla ji, přivázala k židli, znásilnila ji různými předměty, částečně jí podřízla hrdlo, její krev zachytila do láhve a vypila ji, pak si vykouřila cigaretu a dokončila podříznutí dívčina hrdla. Nakonec jí ještě uřízla hlavu. Pak do mrtvoly dítěte ještě mnohokrát bodla a tělo uložila do plastové bedny a vynesla na ulici.

H. Lukešová 6.12.2022 13:01

Včera ten samý článek vyšel zde na Neviditelném psu. Je to každopádně děs, běs. Neměli bychom dovolit, aby se to samé stalo i s Českou republikou.

J. Brei 6.12.2022 13:19

Děkuji za upozornění, paní Lukešová. Nečtu Psa každý den a občas mi uteče i zajímavý článek. Dnes jsem ho našel na Konzervativních novinách a docela mnou otřásl. Děkuji i za Váš dnešní článek. Včera byl na Českém rozhlasu Plus v komentářích, co jsou od 18:30 i komentář pana Fingerlanda k hlasování OSN a k palestinské "nakbě". Stojí také za poslechnutí.

H. Rybnická 6.12.2022 20:41

Paní Lukešová v tomto případě máme určitéznalosti a zkušenosti. Oplotnit CZ několikanásobným plotem z ostnatého vysokého drátu mezi jednotlivými kruhy zemi zaminovat . Nasadit vojenskou službu podél hranic s přísným nařízením střelit na ostro po všem co se hýbne. Třeba jen i zatoulané děcko (jak se tuhle stalo rodičům někde na Šumavě).

H. Lukešová 6.12.2022 20:47

Ne, to si nemyslím, paní Rybnická. Můj názor je, že stačí do ČR muslimské migranty nepřijímat. ČR má celkem přísné azylové podmínky, tak stačí se jich držet a brát pouze ty lidi, kteří splní podmínky pro udělení azylu, ne všechy lidí, kteří si záměnou.

H. Lukešová 6.12.2022 20:48

-kteří si zamanou-

V. Braun 7.12.2022 23:48

Hm, a dle vás tedy žádní muslimové nemají na azyl nárok? Co třeba protirežimní aktivisté z Iránu, což jsou z velké části muslimové a v zemi jim zaručeně hrozí stíhání až smrt, plnili by dle vás azylové podmínky?

H. Lukešová 8.12.2022 14:02

Protirežimní odpůrci íránské vlády by nárok na azyl samozřejmě měli, protože by splnili azylové podmínky coby pronásledovaných lidí, kterým jde o život.

V. Kuhaj 6.12.2022 13:06

Četl jsem a doporučuji.

K. Křivan 6.12.2022 13:44

„Žena podezřelá ze spáchání tohoto barbarského činu neměla být v naší zemi,“ prohlásila Marine Le Pen, lídryně strany Národní sdružení. „Příliš mnoho trestných činů a přestupků páchají ilegální imigranti, které jsme nebyli ochotni nebo schopni poslat zpět domů.“

Trestáni (na hrdle?) by měli být hlavně politici a úředníci, kteří nejsou ochotni nebo schopni poslat imigrantské svinstvo zpět domů. Rv

I. Samson 6.12.2022 12:01

Ale čo je nepochopiteľné na tom, že my ľudia potrebujeme niekoho nenávidieť a zvaľovať na niekoho vinu? Zlo jednoducho musí byť - veď ho máme obsiahnuté vo všetkých náboženstvách aj ideológiách.

A Židia boli už od počiatku protohistórie ako prví "na rane", pretože boli iní a nechceli sa prispôsobiť väčšinovému okoliu, t. j. držali si svoju vieru. Je to nepochopiteľné, iracionálne, ale bolo to, je to a, žiaľ, bude. Ako dlho, to neviem. Nechápal to ani Theodor Herzl, preto prišiel s ideou židovského štátu.

Lenže tomu sa darí, vie sa brániť, a správa sa neuveriteľne (povedal by som až nerozumne) eticky, čo nespočetní jedinci pociťujú ako vlastné poníženie a ich nenávisť pretrváva.

Ivo Samson

R. Langer 6.12.2022 12:19

R^

V. Kuhaj 6.12.2022 11:30

Trochu jsem googlil o té poslední vraždě v Německu, dvou školaček. Rád bych se podělil o takový poznatek - pod vlivem reportáží z Ukrajiny, Palestiny atd. bych čekal záběry na plačící příbuzné, otřesné podrobnosti svědků o křiku atd. - a ono nic! Je tam fotka z místa činu, zakreslené nějaké ty policejní klikyháky na zemi, pak fotka hromady svíček, které tam lidi nanosili - jen ty lidi nějak "zapomněli" vyfotit, natož vyzpovídat zdrcené rodiče. Najednou jsem si uvědomil, že i tyhle reportáže jsou pojímané odlišně, podle toho, kde se to stalo, lépe řečeno, kdo je pachatel. Říkám si, když může běžet na ČT reportáž o ruské raketě, která zabila civilistku, s dovětkem že vrah je ale daleko, za Dněprem, s detailními záběry na obličeje zničených příbuzných, proč něco takového nemůžeme vidět, když vraždí migrant v EU?

H. Lukešová 6.12.2022 11:42

Tam vede modernistický neomarxistický postoj založený na teorii o "utlačovaných" skupinách obyvatel a jejich "utlačovatelů".

Černoši, arabsko-muslimské národy (včetně tzv. Palestinců) jsou považovány za "utlačované", zatímco běloši a Židé jsou považovány za "utlačovatele". Vše tito progresivisté berou prizmatem rasy a právě teorií o utlačovaných a utlačovatelích.

Muslim za žádných okolností nemůže být nikdy pachatelem, ale vždy jen obětí zlých bělochů, stejně tak je palestinský Arab vždy obětí zlého Žida (Izraelce). A takto v tomto duchu se nese zpravodajství mediálního mainstreamu.

V. Kuhaj 6.12.2022 12:41

Smutná pravda. O to smutnější, že světlo na konci tohohle tunelu nevidět.:-/

H. Kotaz 6.12.2022 11:51

JÓ,

není nad ty hlídací psi demokracie - 7velmoc !

D. Laurencikova 6.12.2022 12:17

Pane Kuhaj, v Nemecku nejaky ten "darek" z Afriky ci Orientu nekoho zapichne temer kazdy den. Nikdy se nepise o obetech, nebo o jejich pribuznych. Ty jsou uplne vedlejsi. Vzdycky se zabyvame jenom chudakem vrahem, copak jsme asi v jeho pripade udelali spatne. V pripade islamistickeho utoku na Breitscheidplatzu v Berline, pri kterem zabil Arab 12 lidi, trvalo Merkelove neuveritelnych 12 mesicu, nez vyjadrila rodinam jakesi formalni politovani. V jinem pripade, kdyz shodil muslim matku se synem pred jedouci vlak a ona se jeste jaksi zachranila, ale dite pred jejima ocima vlak rozjel, psaly noviny dokonce to, ze ta pani si dela starosti, "aby tento smutny pripad nezneuzili pravicovi extremiste pro sve nenavistne stvani"... To si musite umet predstavit: Matka, ktere byl prave znicen zbytek zivota, nema jinou starost, nez aby probuh toho nezneuzil nejaky "rechtsextremista" pro sve cile!

Nebo vrah z Würzburgu, ktery zapichl nahodne 3 zeny v obchodnim dome, jenom tak! Nemely na hlave satek a vubec, "byly to jenom zeny". Myslite, ze ho nekdo potrestal? Ne, sel pekne na psychiatrii a noviny (Mnichovsky Merkur) psaly dokonce kritiku na odvazne pasanty, kteri po pachateli "hazeli zidlemi", ve snaze ho zadrzet. Nemel pry chudak moznost, se nekde schovat"... Politici jako Seehofer si jeste delali starosti: Jestlipak jsme se k nemu chovali dost slusne, kde jsme udelali chybu, proc on nas tak nema rad.... O rodicich a pozustalych se nedozvite naprosto nic!! To jednomu proste hlava nebere!