Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

DÁNSKO: Jak se vypořádává s migrací

diskuse (30)

Napsal jsem, že při pohledu na dlouhodobé preference dánských sociálních demokratů mě napadlo: „Nechcete krajní pravici?“ Dělejte migrační politiku jako dánská sociální demokracie!

O co konkrétně jde? Dánští socialisté prakticky zcela převzali tvrdou antiimigrační politiku předchozí pravicové vlády a udržují si oproti většině svých spolustraníků v Evropě stabilně vysokou podporu.

Jaká pravidla v Dánsku platí? Podívejme se třeba na tzv. Ghetto Law, u kterého sociální demokraté změnili jen název (ghetto vyměnili za vyloučenou lokalitu), ale jinak nechali celý původní koncept v praxi. Jaký rozdíl oproti labouristům, kteří dohodu s Rwandou zrušili hned první den...

Vláda definovala 22 „ghett“ s velkým podílem migrantů, přičemž děti narozené imigrantům jsou nuceny asimilovat se do dánské společnosti prostřednictvím nařízených 25 hodin odloučení od svých rodičů, aby se učily „dánským hodnotám“ a dánskému jazyku.

Pachatelé trestných činů zde dostávají za spáchané trestné činy jako je např. vandalismus, vloupání a prodej marihuany dvojnásobně tvrdé tresty. Police má právo vás zastavit a pokud vidí, že máte typické statutové symboly člena gangu (drahé oblečení, hodinky, elektroniku), může se dožadovat doložení příjmu. Vláda chce rovněž zjednodušit majitelům bytů, aby mohli dát výpověď osobám s kriminálním pozadím a jejich rodinným příslušníkům. Těmto osobám má být rovněž ztížena možnost získat v této lokalitě byt. Týkat se to má i příjemců sociální podpory, která by měla být v případě odporu částečně krácena. Pokud se nepodaří změnit složení obyvatelstva, bude mít ministerstvo bydlení pravomoc rozpustit dané společenství nájemníků, a to i za použití násilí.

Sociální bydlení v ghettech má být do roku 2030 omezeno na pouhých 40 % celkového počtu bytů. Vláda chce změnit sociální skladbu v těchto oblastech tím, že nejméně 60 % domů bude pronajato za tržní ceny, které jsou pro většinu současných obyvatel nedostupné. To je považováno za způsob, jak snížit podíl „nezápadních“ obyvatel.

Děti z „ghett“ musí od 1 roku věku trávit nejméně 25 hodin týdně v povinné denní péči, aby byly vzdělávány v „dánských hodnotách“. To je zdůvodňováno jako způsob, jak zlepšit jazykové znalosti.

V předškolních zařízeních se mají děti podrobit jazykovým přijímacím zkouškám. Gymnázia budou mít větší pravomoci při přijímání žáků. Má být zabráněno tomu, aby se určitá etnika shromažďovala do určitých škol a vznikala tak „etnogymnázia“. Školy si tak budou moci stanovit aspoň z jedné čtvrtiny kritéria pro výběr žáků. Děti rodičů z ghett budou mít povinnost navštěvovat od jednoho roku věku pedagogická zařízení a pokud to rodiče odmítnou, budou jim odebrány přídavky na děti. Rovněž komunální úředníci, pedagogové a sociální pracovníci budou muset mnohem lépe kontrolovat školní docházku a poměry rodinách s ohledem na možné násilí na dětech, a neplnění povinností těchto pracovníků bude trestáno až ročním odnětím svobody. Za dobrou práci při integraci budou obce finančně odměňovány.

Zákony byly kritizovány obyvateli, lidskoprávními skupinami a OSN jako diskriminační a stigmatizující vůči přistěhovalcům a jejich potomkům, i když se narodili v Dánsku. Cílem politiky je snížit podíl „nezápadních“ obyvatel v těchto oblastech na méně než 30 %.

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

přečetl Panikář
25. 7. 2024

Že mají dámské plavky předvádět muži, považovali diskutující, včetně řady ženských sportovkyň, za...

Válka byla jen poslední kapkou, kterou by česká energetika bez problémů ustála, kdyby již předtím...

Zdeněk Roller
25. 7. 2024

Co je tohle za stát, ten Egypt? Vždyť rozhodně nepatří mezi ty vysloveně chudé. Přitom v areálu...

Ivo Fencl
25. 7. 2024

Roku 1952 se Velinského trampská parta s Foglarem setkala v Hostivaři, kde byli Dvojkaři na...

Aston Ondřej Neff
25. 7. 2024

Kolik by stálo přemalování červených pruhů sanitek na zelené? Jak se asi přemýšlelo? Představuji si...

Aston Ondřej Neff
24. 7. 2024

Ani komunisté v dalším režimu se neodvážili odstranit červenomodrobílý symbol z věží tanků, křídel...

Aston Ondřej Neff
22. 7. 2024

Biden byl to přes všechno snahu starý bílý heterosexuální muž, tedy živočišný druh na odpis. Paní...

Aston Ondřej Neff
23. 7. 2024

Určitě nejsem sám, kdo by rád pravicový koncept podporoval. Ze setrvačnosti volím ODS od jejího...

Marian Kechlibar
22. 7. 2024

Služba Crowdstrike, která se používá k ochraně různých korporátních počítačů před malwarem,...

Lidovky.cz, ČTK
25. 7. 2024

Tajné služby Británie, Spojených států a Jižní Koreje odhalily severokorejskou kyberšpionážní...

Iva Pekárková
25. 7. 2024

Naše Anna pořád nemá bydlení. (Ano, stačily dva týdny, dvě nedělní setkání, a Anna je „naše“. Ptají...

imzv Marek Zavřel, mul Matyáš Müller, ČTK
25. 7. 2024

Moderátorka Nora Fridrichová po konci publicistického pořadu České televize (ČT) 168 hodin dostala...

lind Linda Svobodová
25. 7. 2024

Policie pátrá po vandalovi, který tento týden v noci v obce Plavy na Jablonecku zarazil krumpáč do...

Roman Šitner
25. 7. 2024

„Obří problém“ představuje nový digitální systém stavebního řízení, který od července spustilo...

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz