Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 49  Kč / 1. měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

ĎÁBLOVI ADVOKÁTI: Izraelská demokracie je prý ohrožena

Je to samozřejmě čistý antisemitismus neboli 2000 let stará nenávist k Židům, co vede svět bez ohledu na rasu, státní hranice a politické přesvědčení k jednotnému odsouzení demokraticky zvolené izraelské vlády a k jednotné podpoře podvratné levicové menšiny, která má všechny znaky toho, co Donald Trump nazýval slovem deep state.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
TG

Děkuji panu Samsonovi za opravu. Útok Izraele proti PLO v severní Africe se udál v Tunisku (1985) a ne v Alžírsku.

Pan Stejskal má pravdu, že soudní reformy by měly brát v úvahu všechny možné budoucí vývoje, ale problém je, že opozice není s koalicí ochotna o reformách vyjednávat.

0 0
možnosti
RC

Ale to je úkolem vlády, která předkládá tyto návrhy, dát do úvahy různé možné vývoje v budoucnu.

0 0
možnosti
Foto

Vážení čtenáři, máme zde na dané téma k dispozici dva názory z Izraele. Jeden vyjádřený v článku, druhý v diskusi (pan Refael Chvátal). Ani jeden z nich nepatří k levici, přesto se v pohledu dost podstatně liší. Sami posuďte, který je vám bližší. Pan Chvátal po mém soudu správně vystihl, jaké potenciální nebezpečí by reforma představovala, pokud by byla přijata ve stávající podobě. Pokud by v budoucnu (kéž se to nikdy nestane) většinově levicový Kneset v rámci palestinsko-izraelského narovnání odhlasoval legislativu jakkoli nevýhodnou pro Izrael a Nejvyšší soud by nebyl s to tomu svým verdiktem zabránit, co potom? I na tyto mezní situace je nutné myslet, je-li zásadním způsobem zasahováno do pilířů, na nichž stojí Stát Izrael.

0 0
možnosti
RC

Soudní systém v Izraeli potřebuje reformu, o tom nikdo nepochybuje. Verze, která má jit do Knessetu, jde daleko za potřebnou reformu. Jaká jiná demokr.země má takové rozvržení jako v případě návrhu ministra spravedlnosti J.Levina, který požaduje prakticky kastraci Nejvyššího soudu tím, že "jakýkoliv zákon Knessetu, který projde Knessetem, třeba i nezákonný, můžou zrušit pouze 15 z 15 soudců Nejvyššího soudu". Ani si nedovedu představit, jaký nezákonný zákon by to musel být. Ale i v tomto případě může podle J.Levina nového zákona Knesset tak i tak přehlasovat rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Už se objevují názory na naší pravicové scéně, že lidé podporující BDS by měli být zbaveni izr.občanství.

Někdo tentokrát z radikální levice napsal post, že jednou v případě vítězství levice může naopak potenciálně zrušit volební právo naším bratrům z Judsku - Samaří. Či příklad program vrácení Golan Sýrii. Nejvyšší soud v rámci stávajících zákonů takový zákon prohlásí za neplatný. Ale případně zvolená levic.vláda může v pohodě přehlasovat toto rozhodnutí Nejvyššího soudu.

Co teď? Pokud budeme na pravici řvát, že je to nezákonné, budeme mít sice pravdu o nelegitimním rozhodnutí, ale náš řev bude pouze pokrytecký. Levice může říci, vy(pravice) jste s tím začali.

Chápete ten chaos? Nejdřív však půjde na řadu nový zákon, který zruší stávající, hovořící, že obviněný či odsouzený poslanec nemůže zastávat minist.funkci. Předseda strany Šas A.Deri žádá ministerskou funkci. Přitom by stačilo, aby A.Deri sám jmenoval jiného kandidáta z jeho strany na tento minist.post a bylo by po problému. Jenom kvůli A.Derimu, který nechce jmenovat místo sebe někoho jiného "musí" být zrušen stávající zákon..

0 0
možnosti
IS

I21v11o 31S51a47m30s76o12n

6. 3. 2023 13:52

Netúžim sa veľmi rozpísať, na to vraj mám talent. Ale k článku autora": Dobrá syntéza (analytický príspevok by musel byť viac rozdrobený na kúsky) by vyzeral inak.

Ideovo a reálne je inak na skutočne dobrej úrovni. Len drobná úprava. Keď v jednej zo svojich povestných vojenských misií (Entebbe, Osirak a množstvo ďalších) izraelské F- pätnástky išli po vrahoch svojich občanov v zahraničí, útočili na veliteľstvo PLO/OOP nie v Alžírsku, ale v Tunisku. Bolo to tam, kde palestínski hrdinovia po vyhnaní z Libanonu našli útulok a stali sa z nich posmrtní mučeníci. Ale aj z Tuniska museli tí nepoškodení potom odísť.

Ďalší úkryt im na svojom území (v samotnej Samárii) poskytli Židia zo štátu Izrael.

0 0
možnosti
IS

Levice tíhne přirozeně k nějaké formě silného státu od sociálního státu blahobytu až k autokracii. Logicky podporuje arabskou autokracii spíše než izraelskou demokracii.

0 0
možnosti
JP

Máte strach, že nediskutujete? Tak ještě nadávat Babišovi, to jo.

0 0
možnosti
IL

I63v86o 38L68y75č38k34a

6. 3. 2023 13:27

Jak o tom chcete diskutovat? Vždyť je to pravda. Svět podporuje protiizraelský terorismus, který se časem obrátí proti celé euroamerické civilizaci.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz