26.9.2022 | Svátek má Andrea


Diskuse k článku

COVID: Rakousko poklonkuje Rusku!

Poté, co bylo oznámeno, že se v Německu bude vyrábět ruská vakcína proti covidu-19, Sputnik V koupilo Maďarsko a Slovensko, se jedná o dodávce milionu ruských vakcín do Rakouska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Černý 2.4.2021 9:05

Zeptal bych se ještě jinak.

Neustále opakovaná tvrzení, že obchodní spolupráce s ruskými společnostmi pro nás znamená bezpečnostní hrozbu, spojuje jediné, naprosto postrádají věcné argumenty. Snad s výjimkou hrozivé možnosti připravované horké války s Ruskem na Ukrajině. Ale pokud by k tomu mělo dojít, co bude s dodávkami ruského plynu, s provozem dvou jaderných elektráren u nás, co bude se Střední Evropou?

Tvrzení bezohledně prosazovaná bez argumentů, jsou znakem hlupáků a diktátorů. Opravdu nám budou vládnout už jen hlupáci a diktátoři, kteří nepřipustí žádné otázky, jež se jim nehodí do krámu?

V. Mertan 2.4.2021 8:55

V Rusku sa na očkovanie nečaká a zaočkujú v podstate každého, kto má záujem. Len ten záujem je veľmi slabý, samotní Rusi očkovaniu neveria.

P. Kmoníček 2.4.2021 8:46

Bartoni, jasně a srozumitelně, jste pro to, aby nám zde opět vládli Rusové nebo jste proti.

T. Hraj 2.4.2021 8:31

No, spíš ji snad probouzí v Německu a Rakousku, kde se Sputnik V vyrábí a prodává, ne?

T. Hraj 2.4.2021 8:29

Některé komodity a některé mezinárodní vztahy jsou strategické. Čili ne, nejsou to plky. A ano, Němci si musí vybrat, co budou schvalovat a na koho naopak uvalit sankce, nechtějí li být pokrytci.

V. Patrik 2.4.2021 8:27

Nesporným účinkem Sputniku je, že probudil naši ruskou pátou kolonu ze zimního spánku.

V. Patrik 2.4.2021 8:01

Citace z článku: "Uvedl také(Úřad rakouského kancléře), že Moskva nabídla dodávky 300 tisíc vakcín v dubnu, 500 tisíc v květnu a 200 tisíc začátkem června."

M. Rozbořil 2.4.2021 8:00

Tak jeden z nás dvou neumí číst, já tam nic takového nenašel.

M. Rozbořil 2.4.2021 7:58

Už to vidím v jasných barvách, jak se Rakušáci nechávají očkovat vakcínou, jejíž kvalitu zatím v Evropě nikdo nezaručuje. A plky typu " Německo tak pokračuje ve dvojaké politice – silně Rusko kritizuje, když kde o Ukrajinu a Krym, ale když jde o ruský plyn (nebo právě o ruskou vakcínu), vzepře se dokonce i americkému prezidentovi." svědčí o autorově angažovanosti. To snad mají napřed Němci schválit okupaci Krymu a rejdy kolem Ukrajiny, aby se mohli zajímat o komodity, které potřebují?

F. De Winter 2.4.2021 7:46

Vaše péče o ruské občany je dojemná. Zatlačil jsem slzu.

J. Prikner 2.4.2021 7:38

Rusko nenabízí Sputnik in natura, ani by poptávané množství nebylo schopno vyrobit, ale nabízí jak SRN,. Tak Rakousku technologií výroby. Tu by tyto země měly. snad snadno zvládnout

P. Boublíková 2.4.2021 6:36

Dobrý článek, jenom ty poslední dvě věty, týkající se covid pasu, jsem nepochopila.

Pokud se nemá covid roztahovat sem a tam donekonečna, nějaká kontrola osob překračujících hranice bude ještě dlouho nutná. Očkovák nebo testy (na virus nebo na protilátky)...

V. Patrik 2.4.2021 5:17

Společný nákup vakcín v rámci EU sice selhal, ale i tak je na tom Rusko v procentech naočkovaných ještě dvakrát hůř než EU . Takže Putin nechá umírat vlastní lidi, aby zachraňoval chudáky v EU. To je jako v sedmačtyřicátém když nám Moskva "nezištně" dodala obilí, zatímco u nich doma řádil hladomor. A pan Bartoň dělá dnes pro Kreml tu práci, jako komunistický tisk tenkrát.

T. Kohout 2.4.2021 2:56

Podobně to máte s právem. Když umřete v souladu s Ústaou, tak je to OK. Když přežijete, ale nebude to v souladu s Ústavou, tak je to šílený "malér".

J. Prikner 2.4.2021 1:33

Výborný článek. Popis nemožné bruselské politiky a jijìch důsledků. Ukazuje politiku EU v jejich obrazu "unie", která slouží Německu.

S. Pavuk 2.4.2021 0:46

Keby ľudia kapali po ruskej vakcíne tak ako po nemenovanej západnej, to by bolo kriku a mudrovania! Nakoniec nikto nepovedal, že ruskú vakcínu treba odmietnuť. Je potrebné len preveriť jej bezpečnosť. Bude sa to preverovať, preverovať... a za ten čas umrie množstvo ľudí. Mŕtvi budú mať ale šťastie že nedostali nepreverenú vakcínu. Veď by sa im mohlo niečo stať!