8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

COVID: Rakousko poklonkuje Rusku!

Poté, co bylo oznámeno, že se v Německu bude vyrábět ruská vakcína proti covidu-19, Sputnik V koupilo Maďarsko a Slovensko, se jedná o dodávce milionu ruských vakcín do Rakouska.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Boublíková 2.4.2021 6:36

Dobrý článek, jenom ty poslední dvě věty, týkající se covid pasu, jsem nepochopila.

Pokud se nemá covid roztahovat sem a tam donekonečna, nějaká kontrola osob překračujících hranice bude ještě dlouho nutná. Očkovák nebo testy (na virus nebo na protilátky)...

V. Patrik 2.4.2021 5:17

Společný nákup vakcín v rámci EU sice selhal, ale i tak je na tom Rusko v procentech naočkovaných ještě dvakrát hůř než EU . Takže Putin nechá umírat vlastní lidi, aby zachraňoval chudáky v EU. To je jako v sedmačtyřicátém když nám Moskva "nezištně" dodala obilí, zatímco u nich doma řádil hladomor. A pan Bartoň dělá dnes pro Kreml tu práci, jako komunistický tisk tenkrát.

J. Prikner 2.4.2021 7:38

Rusko nenabízí Sputnik in natura, ani by poptávané množství nebylo schopno vyrobit, ale nabízí jak SRN,. Tak Rakousku technologií výroby. Tu by tyto země měly. snad snadno zvládnout

V. Patrik 2.4.2021 8:01

Citace z článku: "Uvedl také(Úřad rakouského kancléře), že Moskva nabídla dodávky 300 tisíc vakcín v dubnu, 500 tisíc v květnu a 200 tisíc začátkem června."

F. De Winter 2.4.2021 7:46

Vaše péče o ruské občany je dojemná. Zatlačil jsem slzu.

V. Mertan 2.4.2021 8:55

V Rusku sa na očkovanie nečaká a zaočkujú v podstate každého, kto má záujem. Len ten záujem je veľmi slabý, samotní Rusi očkovaniu neveria.

V. Klepetko 2.4.2021 10:41

Tak jsem se podíval, a našel jsem nádherný zdroj pro různá srovnání, doporučuji všem:

https://ourworldindata.org/covid-vaccinations

Z těch grafů je vidět, že (zhruba) opravdu platí, že Rusko má proočkovanost v porovnání s EU poloviční. Má ale na 1mio obyvatel také poloviční počet mrtvých na/s kovidem, reprodukční číslo pod 1, na rozdíl od Německa, Francie, Španělska, a mnohem menší týdenní přírůstky nakažených. A v řadě zemí, kde toho víra relativně velmi dobře zvládli, je proočkovanost v současnosti řádově menší než v Rusku nebo EU - Japonsko, Austrálie...

Takže asi tempo očkování v Rusku bude celkem přiměřené "míře napadení virem" - o nás se to říci nedá...

Pokud jde o Sputnik V jako "hybridní hrozbu", "zbraň propagandy", atd. atd. Je mi celkem jedno, jestli to je nebo není pravda. Pokud už ta vojna musí být, tak ať si na mě klidně útočí Rus, Číňan, nebo jiný Satan svou zřejmě opravdu kvalitní a dobrou vakcínou! Klidně se obětuji pro větší slávu liberální demokracie a hodnot Západu, nechám se tou vakcínou píchnout, a když budu mít nějaké potíže, tak alespoň posloužím svým spoluobčanům jako odstrašující příklad! Tedy, těm co zůstanou naživu bez vakcíny... Ruské rejdy rychle zhatí Petříčkovi diplomat! :-)

V. Klepetko 2.4.2021 10:42

"i" ;-D

J. Prikner 2.4.2021 1:33

Výborný článek. Popis nemožné bruselské politiky a jijìch důsledků. Ukazuje politiku EU v jejich obrazu "unie", která slouží Německu.

M. Rozbořil 2.4.2021 8:00

Tak jeden z nás dvou neumí číst, já tam nic takového nenašel.

S. Pavuk 2.4.2021 0:46

Keby ľudia kapali po ruskej vakcíne tak ako po nemenovanej západnej, to by bolo kriku a mudrovania! Nakoniec nikto nepovedal, že ruskú vakcínu treba odmietnuť. Je potrebné len preveriť jej bezpečnosť. Bude sa to preverovať, preverovať... a za ten čas umrie množstvo ľudí. Mŕtvi budú mať ale šťastie že nedostali nepreverenú vakcínu. Veď by sa im mohlo niečo stať!

T. Kohout 2.4.2021 2:56

Podobně to máte s právem. Když umřete v souladu s Ústaou, tak je to OK. Když přežijete, ale nebude to v souladu s Ústavou, tak je to šílený "malér".

M. Ostrihoń 2.4.2021 10:32

Kecy kecy v evropě bylo naočkovano miliony lidí spolu s Britanií a Izraelem možná 100 milionu a par ,podotykam spornych pripadu umrtí,ukazuje že je bezpečná.Zatímco o RUskej nevime nic .ani kolik ji bylo aplikovano ani možne vedlejší učinky takže o ni víme prd !!!!

S. Pavuk 2.4.2021 10:37

Vážený pán Ostrihoň. Píšete že viete prd. Pozrite si teda okrem českej TV aj iné informačné kanály. Vaše vedomosti o tom ako vyzerá svet sa zlepšia.

M. Ostrihoń 2.4.2021 12:30

myslíte sputnik nebo ria novosti

M. Ostrihoń 2.4.2021 12:41

nezlobte se ale to opravdu nečtu .dejte relevantní odkaz.dekuji