30.1.2023 | Svátek má Robin


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
A. Renjascu 25.1.2023 15:34

Tak SSSR byl federace složená z 15 národů či spíše států a tento SSSR měl smlouvu s Ribbentrop - Molotov, vládl tam Gruzínec Stalin, který převzal vládu po Čuvašovi Leninovi za zády s obávaným šéfem bezpečnosti Gruzíncem Berijou. Jelikož je všech patnáct států považováno za nástupnické, tak přisuzovat to vše jen Rusku je nesmysl. Nehledě na to, že v té době měl s Hitlerem smlouvu téměř každý a nikdo to z nějakých důvodů nepovažuje za nutné připomínat i když třeba Polsko, které si stěžovalo na rozebrání na náhradní díly poté co podepsalo smlouvu Hitler - Pilsudský ihned deklarovalo ústy ministra zahraničí, že plánuje ustavit společnou hranici s Maďarskem aniž by mu vadilo, že se mezi nimi nachází Československo. Nakonec si stejně kus ukouslo než bylo samo sežráno.

H. Lukešová 25.1.2023 15:41

S těmi nástupnickými zeměmi máte do jisté míry pravdu, ano všechny sovětské republiky (Rusko, Ukrajina, Bělorusko, Gruzie, Ázerbajdžán...) jsou teoreticky nástupkyněmi bývalého Sovětského svazu, ale v OSN je jedinou nástupnickou zemí po SSSR považováno Rusko, které je stálým členem Rady bezpečnosti OSN s právem Veta.

A. Renjascu 25.1.2023 19:05

To, že na Rusko zbylo nástupnictví v RB na tom, že i ostatní státy bývalého SSSR jsou nástupnickými nic nemění. Zažili jsme něco obdobného po dělení ČSFR a i zde jsou oba státy nástupnické i když o členství v některých organizacích se musel ten druhý stát znovu přihlásit a jelikož není zájem RB rozšiřovat, tak to ti ostatní žel udělat nemohly

P. Diviš 25.1.2023 15:45

Teoreticky federace, prakticky bolševická diktatura.

A. Renjascu 25.1.2023 17:13

Ano to souhlasí, ale na tom co jsem napsal to nic nemění