30.1.2023 | Svátek má Robin


Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Pivoda 25.1.2023 13:53

Občané se neshodnou na výkladu minulosti. Jak se potom občané tedy mohou shodnout na plánované budoucnosti, která je mnohem vágnější, než již proběhlá minulost?

M. Pivoda 25.1.2023 13:57

Příklad z dávné minulosti: Kosmova kronika je prý v rozporu s tím, co je dochováno na freskách znojemské rotundy. Jinými, drsnějšími slovy: Kosmova kronika je prý účelová historická lež.

D. Laurencikova 25.1.2023 15:53

Nemyslim, ze je budoucnost tak vagni. Nekdy se jedna o jednoduche pocty - napr. pri otazce, do kdy bude Evropa islamska, nebo o celkem dohledny casovy udaj pri otazce, kdy dospejeme k jaderne katastrofe, kdyz budeme postupovat tak, jako dosud. Podle "Doomsday clok" je to pouhych 90 vterin. »Doomsday Clock«: Weltuntergangsuhr nur noch 90 Sekunden vor Mitternacht - DER SPIEGEL

H. Lukešová 25.1.2023 15:55

Teď jsem četla, že v Německu skončí "scholzování", tj. váhání a že Německo dodá Ukrajině tanky Leopard..., zaručil se, že Německo pomůže Ukrajině, ale že nezatáhne NATO do války s Ruskem.

M. Pivoda 25.1.2023 18:50

1. Sarkasticky: D. Laurenčíková má asi šanci dostat se do nějakého prognostického ústavu.

Komentuji: Já jsem se kdysi (za dob českého reálného socialismu), z direktivního nařízení naší ředitelky, musel dílčím způsobem věnovat i jejímu výzkumnému tématu "Prognózování relevantních společenských potřeb." Dobře se obhajovalo to, co ještě nenastalo - a zatím nikdy nenastalo.

2. Cituji Laurenčíkovou: "Někdy se jedna o jednoduché pocty ..."

Komentuji: Ano na papíře to často vypadá jednoduše.

3. Doporučuji: Zeptejte se, prosím, Václava Klause, proč se dnes nehlásí k prognóze (do roku 2010) zpracované kdysi pod vedením Waltera Komárka, když je pod tou prognózou také podepsán Klaus (plus Dyba, ...).

D. Laurencikova 26.1.2023 8:54

Chapu, ze je to pro vas vsechno nove. Nejste sam, kdo nema o vyvoji tohoto subkontinentu ani poneti. Jsou to skutecne jednoduche pocty, staci se podivat na demografickou krivku. Nektere zdroje pisi, ze bude Evropa islamska do roku 2050, ja si troufam se domnivat, ze tomu tak bude driv.

Nevim, cim jste neco z toho, co jsem napsala, vyvratil. Myslim, ze nicim.