23.7.2021 | Svátek má Libor


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
hafusak2 10.2.2010 21:03

Oni si nemusí dělat velké obavy,

je to veliký stát s více než miliardou obyvatel, takže případnou krizi překlenou zvýšenou vnitřní spotřebou - tam jim to vydá ještě na celá desetiletí.

Hm 10.2.2010 22:33

Re: Oni si nemusí dělat velké obavy,

Nevim jak by to pracovalo - zda si mohou jejich vlastni vyrobky koupit za ceny za ktere je [rodavaji do sveta s ohledem na jejich platy. Domaci spotreba je muze drzet ri zivote, ale prijmy z vyroby by se podstatne snizily aby se to prodalo u nich doma.

strejda 10.2.2010 22:38

Re: Oni si nemusí dělat velké obavy,

Vzhledem k tomu, že do USA i jinam dávají na úvěr - dluh USA je již bilion dolarů - to je tisíc dolarů na každého Čiňana - není takový problém zvýšit platy a vše prodat v Číně. A za ten bilion kupovat potřebné. Je to státní ekonomika a tak to zvládne.

Hm 10.2.2010 22:42

Re: Oni si nemusí dělat velké obavy,

Tady se mylite - zbozi se nakupuje za skutecne penize ne za dluhopisy. Ty jsou vyrobkme americke vlady a prodavaji se Cinskym bankam. Bez penez nedovezete z Ciny ani pericko. Na to jsou velice chytri strejdo. Znam to z praxe !

Brabec 10.2.2010 23:07

Re: Oni si nemusí dělat velké obavy,

Článek není dobrý, je to velice špatná analýza. Nebýt Číny, tak už dávno je Amerika na zadku ! Čína je bohatá, dolary by si mohla strkat místo peří do polštářů. Ale i jinak : podporuje vzdělání, vývoj, výzkum - a to zcela neobvykle. Opravdu, článek není dobrý !