22.10.2020 | Svátek má Sabina


Diskuse k článku

ČÍNA: Hongkongský syndrom?

Aktuální události ve vzdálené součásti Číny, v Hongkongu, se kterými nás pravidelně seznamují sdělovací prostředky, vedou k zamyšlení.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
I. Polák 19.10.2019 22:02

Tento článek byl podle mne psán na objednávku.

President, MZV, vláda, ???

Nic ve zlém pane Křečku, příště si vás zase přečtu.

M. Valenta 18.10.2019 13:48

Bolševická duše Křečkova dnes zazářila bez zástěrky.

V. Povolný 18.10.2019 12:38

Pane Křečku, dnes jste mě zklamal. Domnívat se, že princip "jedna země dva systémy" bude fungovat je nebezpečně naivní. Zvlášť když je jedním z těch systémů čínský komunistický imperialismus. A po zkušenostech z Náměstí nebeského klidu. Čína ten Hongkong zničí, až ji přestane bavit rozhánět demonstrace tak tam pošlou armádu a bude vymalováno. Na mezinárodní ohlas se vykašlou, to už předvedli. Být obyvatelem Hongkongu, vzal bych nohy na ramena, dokud to ještě jde.

A ještě jedna věc. Nejsem pražák ani příznivce pirátů, ale to, že Praha neuznává jednotnou Čínu je prostě lež. Oni to jen nechtěli mít ve smlouvě o kulturní spolupráci. Stejně jako je lež, že Praha 6 chce zbourat sochu Koněva.

F. Kusák 18.10.2019 12:14

No ano, dá se s autorem souhlasit. Ale také si představuji Číňana, který v oné době musel nedobrovolně sloužit svému britskému kolonizátorovi, jakkoli mu to třeba zvýšilo životní úroveň. Představa, že Čína dobrovolně opustí Hongkong je naprosto nesmyslná. Spíše to vypadá, že význam tohoto regionu bude neustále klesat a tamní obyvatelé budou jezdit za prací jinam, třeba do blízkého Šen-Čenu. Je také známo, že Čínská vláda umožňuje jistým kriminálním živlům žít v Hongkongu.Ti mohli právě vyvolávat brutální střety s demonstranty. Být bohatým Číňanem, už dávno bych se odstěhoval mimo Čínu. Mnoho jich to také udělalo.

J. Schwarz 18.10.2019 11:53

Lidí je prostě - převážně zásluhou západních "humánistů" - na světě moc a zákonitě si lezou vzájemně na nervy. Ještě před pár sty lety se mohl nespokojený jedinec sebrat a odtáhnout ke všem čertům / nebo se mohl nechat jako Alexander Selkirk vysadit na neobydleném ostrově /. Dnes neexistuje pustina, kde by už někdo nebyl a uvedený plácek si nenárokoval.

J. Anděl 18.10.2019 15:23

Tak minimálně Číňanů není moc převážně zásluhou západních humánistů, ale dokonce i navzdory politice jednoho dítěte :-/

Taktéž či podobně třeba Indů.

Asi máte na mysli hlavně Afriku. S ohledem na vývoj v Číně a Indii si ovšem myslím, že kdyby nebyly ony humanitární pomocné akce v rozvojových zemích Afriky, stejně by nás už bylo na světě moc.

Zkrátka že zkratka "humanitární pomoc rovná se přelidnění" je mylná.

A. Alda 18.10.2019 10:38

Jaxi jste opomenul ve svém výčtu Katalánsko, Baskicko, Pomoří, Slezsko, Kurdistán...

M. Valenta 18.10.2019 13:50

a Křivoklátsko.

A. Alda 18.10.2019 14:05

Na Křivoklátsku je nějaké autonomistické hnutí? To jsem si zatím jaxi nepovšiml.

J. Kouk 18.10.2019 9:18

Konec koncu. Hongong ovlivni obyvatele ostatni Ciny tak, jako tak. Stejne tak i komunisticka Cina ovlivni Hongkong. Pokud bude tlacit na pilu, jako ro delali komunisti vsude, tak na to dojede. Lidi maji totiz smysl pro spravedlnost trosku jiny, nez vsude vladnouci politici. Hysterici z obou stran, co vidi jen katastrofy, jsou bohuzel vsude.