3.8.2020 | Svátek má Miluše


Diskuse k článku

CESTOVÁNÍ: Hillsdale College Cruise

Obvykle píšu zápisky o dojmech z nějaké země, ale plavba kolem britských ostrovů je něco jiného – plujete kolem a do země jen několikrát nakouknete. Většinou jste na lodi, s lidmi z lodi.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

 0
Jste přihlášen jako


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.

Zbývá 2000 znaků nebo 10 odstavců.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Kroutilek 23.6.2019 18:26

Myslim si

ze pan Klaus by se mel dat na stary kolena psat pohadky pro 2 lete deti kteri jeste nicemu nerozumi To co pise o demonstrantech na Letne dava jasne najevo na kterou stranu bije Pro Ruskou a Zemanovskou Pan Klaus je uz ubohy dedek a ta jeho se synem Trikolora by se mela odstehovat do Ruska

zde nema sanci

J. Kanioková 23.6.2019 18:34

Jste trapný a nikdo vás nenutí to číst..

J. Kulheim 23.6.2019 20:01

Re: Myslim si

VK je demokrat. Pro demokraticky myslícícho člověka nejsou určující sympatie nebo antipatie k nějakému politikovi, ale výsledky voleb. To o čem se tam mluví jsme všichni věděli dávno. Neumím si odpovědět na otázku proč to někdo vytahuje právě teĎ. Před volbami některé strany postavili svůj program na kritice Babiše. Babiš byl , obrazně řečeno, vyslečen do naha. Přesto mu dalo svůj hlas 30% lidí, kteří přišli volit. Věděli, že je ve střetu zájmů, Docela by mne zajímalo kolik lidí, kteří jsou na demonstraci se voleb neúčastnilo. Já jsem Babišovi nikdy svůj hlas neda a nikdy ho ode mne nedostane.

K tomu ostatnímu se nebudu vyjadřovat.

F. Brabec 23.6.2019 21:19

Re: Myslim si

Já bych si raději usekl prst, než to hodit Babišovi. Nelíbí se mi, jak to tady vede, ale on prostě vyhrál volby, tak je premiérem. Respektuji právo lidí se sejít na Letné a demonstrovat proti jeho vládě, ale stejně tak si osobuji právo si o nich myslet své. Stejně tak právo pana Klause zveřejňovat své názory, pořád ještě tu je dost lidí, kteří si je rádi přečtou.

Trikolora je pro mě nadějný projekt, malé světélko na konci tunelu. Jsem velmi opatrný, snad tím nebudu zklamaný.

J. Kulheim 23.6.2019 22:28

Re: Myslim si

Cítím to také tak. Díky.

P. Polak 23.6.2019 12:03

To je zase dílo.

Klaus, který je inteligenčně i vzdělanostně na úrovni domovníka z paneláku někde na Proseku, kde strávil převážnou část života a v životě nikdy neřídil ani stánek s buřty na Václaváku, dává zase rady napravo i nalevo...to opravdu nevymyslíš.

J. Kulheim 23.6.2019 12:22

Re: To je zase dílo.

Ten článek je pro vás asi dost složitý. Možná by nebylo od věci, kdybyste začal něčím primitivněším a pro vás pochopitelnějším.

Kdyby jste se snažil, tak byste také něco vymyslel. Chce to trpělivost. P.S. Kolečko na tragač už vymysleli Sumerové před 10000 lety, tak zkuste něco jiného.

P. Polak 23.6.2019 12:39

Ale no tak, Kulheime, Vas prispevek neni ani poucny, ani vtipny, ani se nevztahuje k tomu, co jsem napsal...je tudiz uplne k h...nu neboli zbytecny....stejne jako Vy nebo treba Klaus prilepeny cely svuj zbytecny zivot na statni cecik....

J. Kulheim 23.6.2019 14:05

Re:

Pane Petře Poláku já vás osobně neznám a netroufám si hodnotit čím jste byl komu v životě užitečný. Já jsem se snažil. Zasadil jsem 40 arů vinohradu, několik desítek stromů, postavil dům a myslím, že jsem dobře vychoval dvě děti, které se uspěšně starají sami o sebe mé vnuky a když je potřebné pomohou i nám.

Neznám nikoho v mém okolí kdy by mohl veřejně říct, že můj život byl " uplne k h...nu neboli zbytecny" nebo zbytečný.

Vás neznám , ale nemyslím si že by váš život by úplně k h..nu a zbytečný. Je dost pravděpodobné, že nějakou dobu byli rodiče rádi, že se jim narodil syn. Předpolkládali, z vás vyroste slušný, pevný chlap jako skála. V tomto směru jste je zklamal. Jste srab, který není schopný reagovat na obsah článku a místo toho uráží. To není u takových veleduchů neobvyklé. Píše o lidech, které vůbec nezná, že "je tudiz uplne k h...nu neboli zbytecny....stejne jako Vy nebo treba Klaus prilepeny cely svuj zbytecny zivot na statni cecik....ů.

Moje hodnocení, podle toho co jste napsal je, že jste nevychovaný, zbabělý fracek.

F. Brabec 23.6.2019 16:35

Re:

Hezky napsáno.

J. Kanioková 23.6.2019 18:03

Ano, souhlas ..

M. Kroutilek 23.6.2019 18:29

Re: To je zase dílo.

Nedelejte chytryho pane J. Kulheime.. Pan Polak ma pravdu .To vy opevovatele Klause a Zemana I Babise jste primitivove

J. Kanioková 23.6.2019 18:37

Proč pořád někdo spojujete,

Klause a Zemana I Babise. To je totální nesmysl..

A p. Kulheim je velmi fér diskutér, narozdíl od vás.

A "Pan Polak" rozhodně NEmá pravdu .

J. Kulheim 23.6.2019 20:08

Re: To je zase dílo.

Chytrého ze sebe nedělám. Napsaal jsem pouze veřejně svůj názor. Vy jste nenapsal nic. Děláte ze sebe hlupáka nebo hlupák skutečně jste a žádný názor nemáte. Jenom ze sebe děláte papouška.

F. Brabec 23.6.2019 13:05

Re: To je zase dílo.

Václavu Klausovi lze vyčítat mnohé, ale psát o něm jako o nevzdělanci s nízkým intelektem, to může jen člověk bez mozku.

J. Kanioková 23.6.2019 17:51

Přesně !

J. Kanioková 23.6.2019 17:52

Ubožáku..

Podle sebe soudíte jiné ?

M. Kroutilek 23.6.2019 18:31

Re: Ubožáku..

Proc panu Brabcovi nadavate?

J. Kanioková 23.6.2019 18:41

Ubožákem jsem nazvala P. Polaka, ne Brabce

F. Brabec 23.6.2019 21:14

Re: Ubožákem jsem nazvala P. Polaka, ne Brabce

Pan Kroutílek má zřejmě problém udržet vlákno. Myšlenku ne, neboť žádné nemá :)

D. Kolman 22.6.2019 18:28

Já o jeho "zážitky" nestojím astejně tal o jeho sebestředné

E. Derat 22.6.2019 19:52

Re: Já o jeho "zážitky" nestojím astejně tal o jeho sebestředné

A to se ani nedivím, když neumíte napsat pouhou jednu souvislou větu,, tak zřejmě neumíte ani číst. Doporučuji leporelo.

J. Kulheim 23.6.2019 11:25

Re: Já o jeho "zážitky" nestojím astejně tal o jeho sebestředné

Na to máte právo a nemusíte jeho zážitky číst. Já nestojím o poštěkávače, kteří nediskutují k věci.

J. Kanioková 23.6.2019 17:56

On vás někdo nutí to číst ??? S pistolí u hlavy ?

D. Stirský 22.6.2019 13:58

Je ovšem pikantní, že člověk s nečeskou manželkou (někdo z narodovců by mohl říci, že se dopustil zprznění rasy) a s nečeským příjmením káže o nebezpečí multikulturalismu). Já jdu teď na kafe a chci, aby mne obsluhoval Svoboda, Nováková, Sedlák nebo Čech. Běda, bude-li servírka Böhmová, nedejbůh Turková nebo Cikánová.

J. Kulheim 22.6.2019 17:26

Re:

Doufám, že vám kafe chutnalo i když vás neobsluhovala Nováková. Dobré kafe je dobré všude a pošmáknu si i kdyby mi to přinesla Turková. I když v Egyptě prodávahjí stejné kafe a stejné jogurty jako u nás na Moravě, stejně zůstanu Moravan. Stejně tak jako z toho, kdo se narodil, žil a byl vychovávaný v jiném kulturním prostředí, nebude chodit cifrovat do Strážnice.

Váš sen o vzniku nového celosvětového člověka, který se stane Egypťanem proto, že tam mají stejné jogurty jako v Praze, je neuskutečnitelný. Tak jako vůl zůstane volem, ta já zůstanu Moravanem.

D. Stirský 22.6.2019 18:02

Tak zrovna egyptská káva je daleko lepší než ta naše. Pokud si ji samozřejmě nedám v tamním mekáči. Já jen tvrdím, že žijeme ve velkém globálním městysu ať se nám to líbí nebo ne. Nic víc. Zrovna sedím v kavárně a hosté mluvící jiným jazykem, jiné pleti převládají. A v kavárně o tři stanice dále mne naposledy obsluhovala - starce z IVK by ranila mrtvice - černoška černá jak saze.

J. Kulheim 23.6.2019 11:21

Re:

Zaměstnanci kavárny, bez rozdílu barvy pleti, náboženského vyznání, výchovy v rodině, tradic ve společnosti ve které vyrůstali, musí dodržovat nařízení majitele kavárny. Pokud tomu tak není, tak se s takovým pracovníkem rozloučí. Kavárna ve které obsluhující personál je různé barvy pleti, různého vyznání nemá nic společného z multikulti společností soužití lidí, kteří mají rozdílný žebříček lidských hodnot, jiné náboženství, jiné tradice a nejsou ochotni se přizpoůsobit většinové společnosti a přitom nejsou tolerantní. Tam platí jiná pravidla.

Demokracie, jako způsob řešení věcí veřejných, nemůže v takové společnosti fungovat. Demokracie je vláda většiny nad menšinou. Aby fungovala potřebuje demokraty tj občany kteří respektují svobodu jednotlivce a jeho odpovědnost za sebe svou rodinu. To je možná pouze ve společnosti, která má podobný civilizační základ. Pokud tomu tak není, tak většina může omezovat právo těch, kteří mají hodnoty jiné. Řešením by mohla být diktatura nebo ještě horší varianta.

L. Severa 22.6.2019 17:58

Re:

Máte divné představy o prznění rasy a přisuzujete je ovšem druhým. Masaryk také neměl za manželku Češku.

D. Stirský 22.6.2019 18:08

Já jen neumím pochopit, jak člověk hlásající svobodný trh, mající nečeské příjmení a nečeskou manželku může kázat o zhoubném multikulturalismu. A propos, neměl být mladý Klaus ve zvláštní škole? Inkluze je dle rodiny Klausů přece nepřípustná.