27.1.2023 | Svátek má Ingrid


Diskuse k článku

BUDOUCNOST: Islamizace Evropy na obzoru

Někdejší libyjský vůdce Mummar al-Gaddafi je autorem výroku: „Jsou zde znamení, že Allah daruje vítězství Islámu v Evropě bez mečů, beze zbraní, bez dobývání. Nepotřebujeme terorismus ani sebevražedné atentátníky. Padesát a více milionů muslimů změní v příštích desetiletích Evropu v islámský kontinent!“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Diviš 8.10.2022 0:19

Není reálné předstihnout muslimy v porodnosti.

Je reálné omezit další imigraci a trvat na důsledném dodržování současných evropských pravidel všemi, tedy i muslimy. Žádné výmluvy na to, že musíme respektovat jejich zvyklosti a předsudky. Oni musí respektovat zvyklosti zemí, do nichž přišli.

J. Franke 8.10.2022 4:38

Až muslimské partaje získají v některé zemi většinu, zvolí si tam pak pravidla vlastní a o tom ten článek je.

Obávám se, že zabránit se tomu dá stěží.

J. Strakoš 8.10.2022 5:50

Reagovat se dá, opravdu by stačilo jakékoliv pravidlo zaváděné v rámci islámu ihned zrušit, začít pomalu navštěvovat no-go zóny, dívat se na některé útoky více jako na útoky na náboženskou svobodu apod.

Ale - to nebezpečí je relativně daleko, za více volebních období. To si voliči neumí představit. Navíc je zde dost lidí, kteří si z uprchlíků udělali business a jsou připraveni spustit hnojomety na sítích. A ostatní politici od něj ihned dají ruce pryč. Žáden politik tedy nepůjde do prevence problému a bude se to zdánlivě a nákladně řešit, až problém naroste.

Na podporu mého tvrzení si zkuste představit problém s energiemi - to, že energetický mix tvoří závislost na Rusku vědí politici delší dobu, ale když taková Gréta přestala chodit v pátky do školy, tleskali jí ve stoje.

R. Langer 8.10.2022 5:55

Představit si dokážu ledacos, ale jedině mě z toho mrazí. Asi doslova. :-P

M. Mařák 8.10.2022 7:51

Přesně tak, píši to již desítky let. Je to jen otázka natality a feministická západní společnost děti moc nechce, nespěchá s nimi, je založená individuálně a chce se bavit, budovat profesionální kariéru a podobně.

Než začnete mudrovat, tak se každý podívejte na sebe. My máme se ženou jen děti dvě, to nic neřeší, jen zachovává status quo.

P. Hák 8.10.2022 10:18

Pane Mařáku, když zrovna výjimečně píšete navážno (nic proti humoru), dokážete dost přesně vystihnout situaci.

M. Mařák 8.10.2022 10:51

Děkuji za uznání, texty, které píši vážně, jsou určeny pro rafinovanějšího čtenáře, ty s legrací jsou přístupnější. No jo, no.