Středa 24. července 2024, svátek má Kristýna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

První český ryze internetový deník. Založeno 23. dubna 1996

Diskuze

BRUSEL: Tento týden v EU (64)

Vyjednavači Rady a Evropského parlamentu dosáhli předběžné dohody ohledně nových opatření pro boj proti nadměrnému mořskému rybolovu. Dotčená reforma společné rybářské politiky se týká monitorování rybolovu a sledování původu rybářských produktů. Dohodu ještě musí formálně potvrdit obě instituce a poté příslušný předpis přijmout.
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.
PB

EU: Európska únia si LNG maximálne obľúbila – dodávky z Ruska sú stabilné, z USA klesli. Dodávky LNG do EÚ sú už druhý mesiac na historickom maxime. Skvapalnený plyn z Ruska sa vyváža na stabilnej úrovni, zatiaľ čo vývoz zo Spojených štátov amerických klesol.Informuje web eadaily.com.

V máji bolo dodaných 11,9 miliardy metrov kubických do prepravných sústav plynu z terminálov LNG v krajinách EÚ. Ďalších 1,7 miliardy bolo dovezených cez Spojené kráľovstvo, podľa štatistík ENTSOG. Celkový objem dodávok sa oproti aprílu zvýšil o 200 miliónov metrov kubických, rozdiel však súvisí skôr s májovým dňom navyše.

Napriek vyjadreniam lídrov jednotlivých krajín EÚ o plánoch zastaviť dodávky ruského LNG zostala Európska únia jeho hlavným dovozcom a naďalej v tom pokračovala na maximálnej úrovni. Podľa navigačných portálov a tankerov AIS tak bolo v máji dodaných 22 nákladov (až 2,2 miliardy metrov kubických) do Španielska, Francúzska, Belgicka, Holandska a Grécka. Celkový podiel Ruska na dovoze LNG do EÚ bol 14 percent. Hlavným dodávateľom bol projekt Yamal LNG. A iba jeden náklad dodal Gazprom: z Portovaya do Grécka.;-D

0 0
možnosti
MP

Budoucnost nejen v EU:

Viz dnešní Lidové Noviny: 13:01 hod:

Peking se v neděli ostře ohradil proti aktivitám Spojených států v Tichomoří. Čínský ministr obrany Li Šang-fu na bezpečnostním fóru v Singapuru obvinil USA z toho, že kolem někdejší říše středu vytvářejí aliance „podobné NATO“.

„Snahy podporovat aliance podobné NATO v Asii a Tichomoří by mohly zavléct region do víru sporů a konfliktů,“ prohlásil Li v neděli na bezpečnostním fóru Šangri-la. „Pokud mezi Čínou a Spojenými státy vypukne násilný konflikt, bude to znamenat neuvěřitelné utrpení,“ dodal.

Li měl přitom nejspíš na mysli dva celky, které USA začaly formovat během posledních několika let. V roce 2021 uzavřely Spojené státy, Británie a Austrálie nový bezpečnostní pakt známý jako AUKUS. V alianci Quad (Čtyřka) zase USA od roku 2017 spolupracují s Austrálií, Japonskem a Indií. ...

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/cina-li-sang-fu-usa-valka-pacifik-nato.A230605_104449_ln_zahranici_lsva

0 0
možnosti
JJ

J45u92r40a 47J68u98r77a36x

5. 6. 2023 12:57

Evropský parlament přijal další z již dlouhé řady rezolucí, ve kterých plísní Maďarsko za údajné nedodržování zásad právního státu a základních práv. Tentokrát dokonce zpochybnil schopnost Maďarska zvládnout jeho nadcházející předsednictví v Radě v druhé polovině roku 2024.

Ano. Maďarsko neposlouchá hlas bóží z brusele, dovoluje si myslet po svém, sledovat vlastní zájmy a mohlo by předsedajíc rušit eurokruhy. EU si rozvracet nedáme!

0 0
možnosti
LN

Že je Orbán Putinův trójský kůň v EU, to neokecáte. Rv!!

0 0
možnosti
JJ

J57u46r20a 52J69u48r57a87x

5. 6. 2023 12:52

Rada definitivně schválila přistoupení EU ke kontroverzní Istanbulské úmluvě. Unie jako celek bude smluvní stranou ve vztahu k těm složkám úmluvy, které spadají do její pravomoci.

Rada definitivně stvrdila, že její členové jsou stiženi euroměknutím mozku. To se projevuje demencí, ovšem progresivní.

0 0
možnosti
JJ

J10u36r93a 96J34u45r63a83x

5. 6. 2023 12:49

Komise vyjádřila silné znepokojení nad novým polským zákonem, který vytváří zvláštní výbor pro vyšetřování ruského vlivu na vnitřní bezpečnost Polska v uplynulých letech.

Asi se bojí, že kdyby se to rozšířilo jinam, semlelo by to hodně minulých i současných europapalášů a západních politiků. Namátkou Schröder, Merkelová ...

0 0
možnosti
DL

Tady se podivejte na letosni detsky den v Berline-Kreuzbergu. Jak vypada ta "pestrost a tolerance":

Berlin-Kreuzberg: Mädchen auf Straßenfest in Burkas gehüllt | PI-NEWS

0 0
možnosti
PP

Podle svazáků z Respektu jsou ženy v burkách nesmírně sexy (nechce se mi to hledat).

0 0
možnosti
KA

K10r71e66i43d10l 87A91.

5. 6. 2023 9:56

Zachování demokracie, civilizace a evropské kultury je neslučitelné s členstvím v Evropské unii.

0 0
možnosti
DL

R^ Presne tak! Kdo chce zachranit Evropu, ten musi byt proti teto EU!

0 0
možnosti
FN

Istambulská úmluva je dalším krokem k likvidaci evropské civilizace

0 0
možnosti
TD

Nějaká evropská civilizace vždycky bude. Jen nebude svobodná a demokratická.

0 0
možnosti

Vyhledávání

TIRÁŽ NEVIDITELNÉHO PSA

Toto je DENÍK. Do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy. Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston). Příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce.

ondrejneff@gmail.com

Rubriku Zvířetník vede Lika.

zviretnik.lika@gmail.com

HYENA

Tradiční verze Neviditelného psa. Sestává ze sekce Stručně a z článků Ondřeje Neffa - Politický cirkus a Jak život jde. Vychází od pondělka do pátku.

https://www.hyena.cz