25.9.2023 | Svátek má Zlata


Diskuse k článku

BRUSEL: Tento týden v EU (64)

Vyjednavači Rady a Evropského parlamentu dosáhli předběžné dohody ohledně nových opatření pro boj proti nadměrnému mořskému rybolovu. Dotčená reforma společné rybářské politiky se týká monitorování rybolovu a sledování původu rybářských produktů. Dohodu ještě musí formálně potvrdit obě instituce a poté příslušný předpis přijmout.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Brecík 5.6.2023 19:52

EU: Európska únia si LNG maximálne obľúbila – dodávky z Ruska sú stabilné, z USA klesli. Dodávky LNG do EÚ sú už druhý mesiac na historickom maxime. Skvapalnený plyn z Ruska sa vyváža na stabilnej úrovni, zatiaľ čo vývoz zo Spojených štátov amerických klesol.Informuje web eadaily.com.

V máji bolo dodaných 11,9 miliardy metrov kubických do prepravných sústav plynu z terminálov LNG v krajinách EÚ. Ďalších 1,7 miliardy bolo dovezených cez Spojené kráľovstvo, podľa štatistík ENTSOG. Celkový objem dodávok sa oproti aprílu zvýšil o 200 miliónov metrov kubických, rozdiel však súvisí skôr s májovým dňom navyše.

Napriek vyjadreniam lídrov jednotlivých krajín EÚ o plánoch zastaviť dodávky ruského LNG zostala Európska únia jeho hlavným dovozcom a naďalej v tom pokračovala na maximálnej úrovni. Podľa navigačných portálov a tankerov AIS tak bolo v máji dodaných 22 nákladov (až 2,2 miliardy metrov kubických) do Španielska, Francúzska, Belgicka, Holandska a Grécka. Celkový podiel Ruska na dovoze LNG do EÚ bol 14 percent. Hlavným dodávateľom bol projekt Yamal LNG. A iba jeden náklad dodal Gazprom: z Portovaya do Grécka.;-D

M. Pivoda 5.6.2023 13:13

Budoucnost nejen v EU:

Viz dnešní Lidové Noviny: 13:01 hod:

Peking se v neděli ostře ohradil proti aktivitám Spojených států v Tichomoří. Čínský ministr obrany Li Šang-fu na bezpečnostním fóru v Singapuru obvinil USA z toho, že kolem někdejší říše středu vytvářejí aliance „podobné NATO“.

„Snahy podporovat aliance podobné NATO v Asii a Tichomoří by mohly zavléct region do víru sporů a konfliktů,“ prohlásil Li v neděli na bezpečnostním fóru Šangri-la. „Pokud mezi Čínou a Spojenými státy vypukne násilný konflikt, bude to znamenat neuvěřitelné utrpení,“ dodal.

Li měl přitom nejspíš na mysli dva celky, které USA začaly formovat během posledních několika let. V roce 2021 uzavřely Spojené státy, Británie a Austrálie nový bezpečnostní pakt známý jako AUKUS. V alianci Quad (Čtyřka) zase USA od roku 2017 spolupracují s Austrálií, Japonskem a Indií. ...

Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/cina-li-sang-fu-usa-valka-pacifik-nato.A230605_104449_ln_zahranici_lsva

J. Jurax 5.6.2023 12:57

Evropský parlament přijal další z již dlouhé řady rezolucí, ve kterých plísní Maďarsko za údajné nedodržování zásad právního státu a základních práv. Tentokrát dokonce zpochybnil schopnost Maďarska zvládnout jeho nadcházející předsednictví v Radě v druhé polovině roku 2024.

Ano. Maďarsko neposlouchá hlas bóží z brusele, dovoluje si myslet po svém, sledovat vlastní zájmy a mohlo by předsedajíc rušit eurokruhy. EU si rozvracet nedáme!

L. Novák 5.6.2023 18:23

Že je Orbán Putinův trójský kůň v EU, to neokecáte. Rv!!

J. Jurax 5.6.2023 18:39

To bych neřekl.

Spíš vyznává Maďarsko first.

J. Jurax 5.6.2023 12:52

Rada definitivně schválila přistoupení EU ke kontroverzní Istanbulské úmluvě. Unie jako celek bude smluvní stranou ve vztahu k těm složkám úmluvy, které spadají do její pravomoci.

Rada definitivně stvrdila, že její členové jsou stiženi euroměknutím mozku. To se projevuje demencí, ovšem progresivní.

J. Jurax 5.6.2023 12:49

Komise vyjádřila silné znepokojení nad novým polským zákonem, který vytváří zvláštní výbor pro vyšetřování ruského vlivu na vnitřní bezpečnost Polska v uplynulých letech.

Asi se bojí, že kdyby se to rozšířilo jinam, semlelo by to hodně minulých i současných europapalášů a západních politiků. Namátkou Schröder, Merkelová ...

D. Laurencikova 5.6.2023 9:56

Tady se podivejte na letosni detsky den v Berline-Kreuzbergu. Jak vypada ta "pestrost a tolerance":

Berlin-Kreuzberg: Mädchen auf Straßenfest in Burkas gehüllt | PI-NEWS

P. Princ 5.6.2023 12:23

Podle svazáků z Respektu jsou ženy v burkách nesmírně sexy (nechce se mi to hledat).

D. Laurencikova 5.6.2023 12:50

Nemusite, ja Vam to stoprocente verim. Na u zapadnich feministek, plati islamsky zabal jako "symbol emancipace a otevrenosti svetu".... Mne neprekvapi uz vubec nic. ;-)

H. Lukešová 5.6.2023 15:07

Zatímco u nás také aktivisté LGBTQ křičí, chtějí "manželství pro všechny", tak naproti tomu v Ugandě, přijali proti lidem z komunity LGBTQ komunity drastická opatření a to tito aktivisté mlčí...

Za sexuální styk mezi lidmi stejného pohlaví zákon zavádí doživotní trest. Za pouhý pokus o něj se pak člověk může ocitnout až na deset let ve vězení. I samotné označení se za LGBTQ+ člověka se také stává nezákonným. Pětiletý trest hrozí i podporovatelům a spojencům queer lidí.

Zákon dále kriminalizuje sexuální výchovu o LGBTQ lidech a zmínky o nich a vyzývá k „rehabilitaci“ gayů a leseb za pomoci konverzní terapie. Ta přitom prokazatelně nikoho neléčí. Naopak podle doložených vědeckých poznatků vede k sebepoškozování, sebevražedným tendencím a dalším devastujícím dopadům na psychiku queer lidí.

Kromě toho zákon spojuje homosexualitu se sexuálními deviacemi, jako je pedofilie. Sex s nezletilým, sex s HIV pozitivním a incest označuje za „přitěžující okolnosti homosexuality“, za které hrozí dokonce poprava.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/zahranicni-dozivoti-za-gay-sex-uganda-prijala-jeden-z-netvrdsich-zakonu-na-svete-231689

Co se mě týče, souhlasím s drastickými tresty za incest, pedofilii, sex s nezletilými i s HIV pozitivními lidmi. To jsou skutečně ohavnosti. Uganda totiž na nějaké LGBTQ aktivisto shora kašle...

L. Novák 5.6.2023 18:24

A teď ještě něco o Izraeli a Palestincích... Rv :-/

H. Lukešová 5.6.2023 18:45

Co chcete vědět? Tak třeba, že dne 30.5.2023 palestinský terorista poblíž Hermeshe v Samaří zastřelil mladého 32letého Izraelce Meira Tamariho, otce dvou malých dětí. To jste zajisté nevěděl, protože tato zpráva nebyla na českém internetu.

Na českém internetu bylo, že na egyptsko-izraelské hranici egyptský terorista zastřelil dne 4.6.2023 tři izraelské vojáky Lia Bin-Nun (19) z Rishon Lezion, Oriho Yitzhaka Illouze (30) z Tzfatu a Ohada Dahana (20) z Ofakimu.

V. Církva 5.6.2023 20:18

A co je tam jako teda špatně v t0 Ugandě? Jako že se máme stěhovat do Ugandy?

H. Lukešová 5.6.2023 20:37

Ne, v Ugande bych žít nechtěla, stěhovat se tam nechci, jen ukazují na pokrytectví LGBTQ aktivistů, kritizuji české poměry, přitom je česká společnost k gayům velmi tolerantní, zatímco situaci v Ugande příliš nekritizují, odvracejí zrak.

V. Církva 5.6.2023 21:20

Tak do Ugandy nedosáhnou. Jasně že jsme tolerantní, jen ne tak pokrytecky zblbnutí jako na Západě.

K. A. 5.6.2023 9:56

Zachování demokracie, civilizace a evropské kultury je neslučitelné s členstvím v Evropské unii.

D. Laurencikova 5.6.2023 9:58

R^ Presne tak! Kdo chce zachranit Evropu, ten musi byt proti teto EU!

V. Církva 5.6.2023 21:17

Tak je to takové podivínské žít v tom Německu které vlastně tu Zelenorudou Evropu vytváří a plácat o tom být proti EU.

Problém totiž je hlavně to, že se lidé na Západě Evropy zbláznili. To by bylo i bez EU.

D. Laurencikova 6.6.2023 6:50

To bylo nanecisto a ted to zkuste jeste jednou a trochu pri tom myslete, pane Cirkva. To maji vypadnout z Nemecka vsichni, kteri vidi problemy teto EU?? Nebo vubec ten, kdo chape, jak spatnym smerem se EU vydala, by se mel vystehovat? Kam, prosim vas? Vy muzete udelat jednu jedinou vec, a sice se snazit tomu celit. Jak? Treba volit strany, ktere tomuto vyvoji chteji zabranit, ktere ho chteji zvratit. Jestlize volite v Cesku stranu nikoliv patriotickou, ale "prozapadni" cti "probruselskou", pak to blaznovstvi podporujete. Jeste si dokonce myslite, ze volite pravici, ne? To je holy nesmysl! Ja volim v Nemecku AfD a koho volite vy?

To zapadni blazneni k vam prijde jako direktiva z Brusele, a to je mozne jenom s touto EU, omezujici suverenitu narodnich statu.

F. Navrátil 5.6.2023 6:52

Istambulská úmluva je dalším krokem k likvidaci evropské civilizace

T. Diblík 5.6.2023 7:45

Nějaká evropská civilizace vždycky bude. Jen nebude svobodná a demokratická.

J. Majzlík 5.6.2023 8:01

A tedy ani evropská. Čertu dík.

P. Diviš 5.6.2023 9:21

IstaNbulská.