26.1.2021 | Svátek má Zora


BRUSEL: Europarlament je vstřícný k teroristům

26.6.2020

V průběhu minulého roku tehdejší izraelský ministr pro veřejnou bezpečnost a strategické záležitosti Gilad Erdan (Likud) protestoval proti účasti a vystoupení palestinského teroristy z Lidové fronty pro osvobození Palestiny (LFOP) Khaleda Barakata na půdě Evropského parlamentu (EP).

Barakat je rovněž aktivistou z BDS, mající za cíl znevážit, diskriminovat a nakonec zničit Stát Izrael, rovněž je členem palestinské nevládní organizace Samidoun, která hájí práva „palestinských vězňů“ a vyzývá k jejich propouštění. Ovšem je nutné poznamenat, že se většinově jedná o usvědčené teroristy, kteří mají na svých rukou krev mnoha Izraelců. Barakatovu návštěvu v EP prosadil španělský europoslanec Manuel Pineda z frakce Sjednocené levice, sdružující několik levicových a krajně levicových politických organizací.

LFOP je zodpovědná za řadu teroristických útoků, např. za masakr v jeruzalémské synagoze roku 2014, během kterého byli zavražděni čtyři rabíni a policista, a za spoustu dalších. Nejproslulejší byly teroristické atentáty během druhé intifády z roku 2003 ve městě Petah Tikva, kde zahynuli čtyři Izraelci , dále pak útok na centrální trh v Tel Avivu roku 2004, který si vyžádal životy dalších tří Izraelců. LFOP se podílela na únosech letadel, při nichž byli zabíjeni cestující i členové posádky.

Vyjma Barakata řečnil na půdě EP i Mohammed Khatib, evropský koordinátor Samidounu. Zpráva „Teroristé v oblecích“, kterou vydalo izraelské ministerstvo pro strategické záležitosti, odhalila úzké vazby mezi členy BDS a teroristickými skupinami Hamas a LFOP.

Erdan poslal dopis předsedovi EP Davidovi Sassolimu a vyzval EP, aby zabránil dalším budoucím návštěvám členů palestinských teroristických organizací. Žádal Sassoliho, aby přestal legitimizovat palestinské teroristy pomocí platformy EP, a zdůraznil, že Pineda vyjádřil v minulosti podporu Barakatovi, ačkoliv věděl o jeho spojení s teroristickou organizací. Barakat a Khatib nejsou jediní palestinští teroristé, kteří v průběhu zasedání EP vystoupili, svůj projev zde měla i Leila Khaled, která je zodpovědná za řadu únosů letadel. Své chvíle slávy si v EP užil i palestinský prezident Mahmúd Abbás, který během své ohnivé tirády obviňoval Židy v Judeji a Samaří z toho, že otrávili Palestincům studně.

Již dříve zveřejněná zpráva „Teroristé v oblecích“ odhalila více než sto vazeb mezi členy teroristických organizací a bojkotéry z hnutí BDS. Barakat nese také zodpovědnost za nábor nových rekrutů, převádění peněžních prostředků z teroristických aktivit z Libanonu do Belgie, za výcvik nových členů LFOP, kteří byli vycvičeni s pomocí teroristické organizace Hizballáh napojené na Írán.

Jedná se o do nebe volající pokrytectví, zatímco na jedné straně EP poskytuje plný prostor k vyjádření postojů palestinským předákům, mnohdy i členům teroristických organizací, ale na druhé straně nedá tu samou možnost také izraelským politikům, zejména představitelům osadnického hnutí. Když už na plénu EP vystoupí nějaký Izraelec, tak musí být „mírovým aktivistou“, tzn. musí sdílet propalestinské postoje a být vyhraněným kritikem izraelských pravicových politiků, armády a osadníků.Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.