18.5.2022 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

BRITÁNIE: Kolik fanatiků je v labouristické straně?

„Vyzývám každého, aby jmenoval parlamentní demokracii, která má momentálně různorodější koaliční vládu – rasově, nábožensky, etnicky, ideologicky, politicky a národnostně –, než je současná izraelská vláda.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 2.10.2021 8:56

. Mezi další účastníky schůzky, kteří byli vyfotografováni byli další aktivisté Hamasu Zaher al Biravi, Mohammed Svalha a novinář Azam Tamimi, který vyzval k „rozpuštění Izraele“ a v rozhovoru pro BBC roku 2004 vyjádřil touhu stát se mučedníkem za „palestinskou věc“. Tohoto setkání se zúčastnil i Daud Abdulah ex-náměstek generálního tajemníka Muslimské rady Velké Británie, který se snaží bojovat proti „islamofobii“, tento muž stejně jako jiní muslimové má dlouhou historii protiizraelských i protižidovských výroků, v jednom z nich např. vyzýval „k bojkotu dne památky holocaustu“. Mnozí ze zúčastněných islamistů obviňovali Židy ze zosnování teroristických útoků ze dne 11.9.2001, vlastně shazují na Židy své vlastní zločiny, kterých se dopouštějí jen oni sami.

Navíc stejného dne 21.8.2018 přišel The Sun s informací, že tajemnice předsedy Labouristické strany Jeremyho Corbyna Nicolette Petersen vyzvala své stoupence, aby nehlasovali pro představitele, kteří se objevili v židovských médií. V brožuře vydané „Palestinskou kampaní solidarity“ roku 2010 Petersen vyžadovala po svých pracovnících, aby četli Jewish Cronicle online a podívali se na její webové stránky, aby „věděli pro koho nehlasovat“. Editor Jewish Cronicle Stephen Pollard reagoval na šokující zjištění, že se „nejedná o pomoc Palestincům, ale útok na Židy“. Server I24News napsal, že Corbyn během své návštěvy Gazy roku 2010 současnou vůdkyni opozice v Knessetu Tzipi Livni jako „válečného zločince“. I o dva roky později v průběhu roku 2012 se Corbyn mnohokráte sešel s teroristy z Hamasu. V reaci tři židovská média včetně Jewish Cronicle zveřejnila prohlášení o tom, že případné vítězství Labouristické strany pod vedením Jeremyho Corbyna představuje „existenciální hrozbu pro britské židovství“.

H. Lukešová 2.10.2021 8:54

Konference se dále účastnili Khaled Mashaal, bývalý vůdce „politického křídla“ Hamasu a Abdul Aziz Umar, který za svou teroristickou aktivitu obdržel sedm doživotních trestů. Badar a Umar byli propuštěni méně než 12 měsíců před konferencí v rámci dohody o výměně Gilada Shalita za více než 1000 vězněných palestinských teroristů. Badran, Umar a Mashaal mluvili během dvoudenní konferenci v Dauhá nazvanou „Seminář o palestinských uprchlících v arabském světě“. Badran se nechal slyšet, že „Nakba, která z nás učinila uprchlíky se uskutečnila silou a návrat bude životaschopný pouze vojenským a ozbrojeným odporem, ničím jiným“.

Tři dny po konferenci Corbyn ve svém komentáři Morning Star dodal, že vyslechl projevy těchto mužů a jejich příspěvek byl „fascinující a elektrizující“. V rozhovoru pro íránskou tiskovou televizi Corbyn potvrdil, že se na konferenci setkal s Umarem a dodal, „setkal jsem se s mnoha bratry, včetně bratra, který zde mluvil“. Mluvčí Jeremyho Corbyna pro Daily Telegraph pronesl, že „Jeremy má dlouhý a principiální rekord solidarity s palestinským lidem a angažuje se s aktéry konfliktu o mír a spravedlnost na Blízkém východě. To je správná věc“.

Daily Telegraph již dříve zachytil řadu Corbynových skandálů. Corbyn byl již předtím obviněn z antisemitismu, poté když roku 2009 nazval představitele teroristických organizací Hamas a Hizballáh za své „přátele“ a odmítl odsoudit jejich teroristickou kampaň zaměřenou proti Izraelcům.

Naproti tomu dne 21.8.2018 Daily Mail zjistil, že se Jeremy Corbyn roku 2015, šest měsíců před tím, než získal kontrolu nad Labouristickou stranou, setkal v britském parlamentu se skupinou podporovatelů Hamasu a dalších radikálních islamistů. Fotografie poskytnuté Daily Mail zachycuje Corbyna sedícího s islamisty a jinými kontroverzními osobnostmi, např. s arabským novinářem, který vyzýval k útokům na Izrael, konkrétně k jeho „bombardování“

H. Lukešová 2.10.2021 8:53

Tak Labouristická strana ve Velké Británii má za Jeremyho Corbyna dlouhý záznam nepřátelství k Židům a Izraeli...Jenom namátkou...

Daily Mail zveřejnil dne 13.8.2018 fotky Jeremyho Corbyna, vůdce britské Labouristické strany, na hřbitově v Tunisku z roku 2014, na kterých je zobrazen s věncem, který položil na hrob některých teroristů z OOP zodpovědných za masakr izraelských sportovců na olympiádě v Mnichově z roku 1972. V reakci na zveřejněné záběry Labouristické strany prohlásil, že se nebude omlouvat ta účast na akci na hřbitově, protože se „snaží prosazovat mír na Blízkém východě“.

Dne 16.8.2018 Daily Telegraph zveřejnil také fotografii, na které Corbyn posílá zdravici teroristům z Muslimského bratrstva během jeho návštěvy mešity v Finsbury Park v roce 2016. Mluvčí Corbyna vysvětlil, že lídr Labouristické strany „stojí za demokracií“. O den dříve 15.8.2018 Times of London otiskl fotku schůzky Corbyna s exilovým vůdcem Lidové fronty pro osvobození Palestiny Maherem al Taherem na slavnostním setkání na uctění památky teroristů z Černého září, odpovědných za mnichovský masakr z roku 1972, navíc představitelé této teroristické organizace několik týdnů předtím provedli bombový útok na synagogu v Jeruzalémě, který usmrtil 6 lidí. Roku 2014 vstoupili dva teroristé vyzbrojeni střelnými zbraněmi, noži a sekerami do synagogy Bnei Torah Kehilat Yaakov v jeruzalémské čtvrti Har Nof.

Roku 2012 se lídr britské Labouristické strany (Strany práce) Jeremy Corbyn účastnil konference s odsouzeným teroristou z Hamasu, který byl v Izraeli uvězněn za svou roli při zosnování teroristických útoků, které zabily více než 100 lidí, odhalil Daily Telegraph dne 19.8.2018. Na konferenci se zúčastnili mnozí představitelé Hamasu včetně Husama Badrana, který byl odsouzen k 17 letům odnětí svobody za jeho účast na teroristických atentátech během druhé intifády v rozmezí let 2001 až 2002.

P. Milan 2.10.2021 8:12

Sudeťáci už jsou také dávno smířeni. Jen se stále hodí ke strašení revanšismem.

O. Kaucký 2.10.2021 7:55

My u nás sice skoro žádné židy nemáme, ale stačí si přečíst diskusi na novinkách.cz. Někdy se tam sejde slušné hejno antisemitických blbů.

V. Církva 2.10.2021 6:17

Jo a ne proti ekoteroristům a likvidaci osobní autodopravy. Ani v tom se totiž Británie od EU neliší.

V. Církva 2.10.2021 6:06

Tak Britové jsou dnes stejní Zombáči jako Rusové. Jakkoliv labour party u voličů ztrácí, některou progresivní agendu přebírá i Johnson. Je to země Finů, co můžou beztrestně mlátit lidi a nesmí být verbálně pravdivě hodnoceni.

Když dogmatici jásali nad Brexitem psal jsem, že Brexit ano, kvůli aroganci hloupých EU progresivistů, ale že Británii přinese mnohem míň, než si od toho pravičáci slibují. Ona totiž Británie má muslimské starosty nejen Londýna, ve feminismu a gendrismu jsou předvojem. V antisemitismu možná před EU.

Že bude Brexit chvíli bolet nebylo jasné jen primitivům, že ta bolest nebude mít smysl bude jen pro pinty, ego zašlé slávy a jinak EU a Británie totéž jest, je jiná věc.

Nakonec i prázdné regály by se daly přežít. jenže ukazují problém Brexitu, že byl proti pracujícím Polákům ale ne proti politické hyperkorektnosti, ne proti islamizaci, ne pro evropské zvyky, ne proti kvotám na manažerky, ne pro podporu Židů, takže skoro na nic.

I. Samson 2.10.2021 2:24

Výraz "nakba" a jeho spomínanie ako katastrofu pripomína Sudetonemecké dni. Karpatonemecké dni nepoznám. Priznávam, že, žiaľ, sudetskí Nemci z dnešného Česka a karpatskí z dnešného Slovenska museli odísť, nemohli ostať. Arabi po útoku armád arabských štátov nemuseli odísť a mohli ostať, na čo máme nevinný empirický dôkaz: počet Izraelčanov arabskej národnosti v židovskom štáte.

Izrael ako štát necháva zvyšok sveta vrátane vedenia britských labouristov a hnutia BDS v zúrivom úžase: tem malý "bastard" stále žije. A žije a žije! (ešte si môžete v nepríčetnosti hodiť čapicu na zem a v amoku ju rozdupať). Len pripomínam, že veľkorysá rezolúcia č. 181 z r. 1947 poskytla Židom (ani sa neunúvala menovať ich ako národ) cca 14.500 kilometrov štvorcových ich vlastného územia, takže asi tretinu rozlohy dnešnej malej Slovenskej republiky, pričom asi 3/4 tvorila neobývateľná púšť. Už to bol zo strany vtedy ešte neskrompromitovanej OSN akt apartheidu. Vyhnanie Židov zo Severnej Afriky a Blízkeho východu, to už nebol ani apartheid, ten tam bol dávno predtým, to už bol pokus (často dokonaný) o genocídu.

Ale Židia sa s touto "nakbou" zmierili - na rozdiel od nešťastných sudetských Nemcov - a radšej nespomínajú na Sudetonemecké dni.

Vyjadrenia samotného Alana Dershowitza, verného poskoka Demokratickej strany, ma tešia. Neviem, či je judaista, ale jednoznačne je dôsledný sionista (kniha "The Case of Israel, 2003).