20.1.2022 | Svátek má Ilona


Diskuse k článku

BRITÁNIE: Kolik fanatiků je v labouristické straně?

„Vyzývám každého, aby jmenoval parlamentní demokracii, která má momentálně různorodější koaliční vládu – rasově, nábožensky, etnicky, ideologicky, politicky a národnostně –, než je současná izraelská vláda.“

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Sidlichovsky 2.10.2021 17:58

Tu Vaši skepsi z vývoje v UK sdílet nemohu. Řadu let jsem tam pracoval a mám tam mnoho známých a jsem s nimi v pravidelném styku, nikdo z nich si na nějaké "prázdné regály" nestěžuje.

A Poláci? 900 000 jich si vyplnilo jednoduchý formulář a v Británii zůstává. Odešlo cca 100 000 - řada z nich na výzvu předsedy polské vlády a z rodinných důvodů, a pak také polské ekonomice se daří a ten "gap" v platových a mzdových už zdaleka není tom, co bylo v 90 letech

R. Langer 3.10.2021 7:50

Výborně. Takže je v Británii všechno v pořádku. To jsem si oddechl. ;-)

S. Sidlichovsky 3.10.2021 8:13

To jsem nenapsal. To "zezelání" Borise je velký problém, viz výše

E. Gibiec 2.10.2021 21:29

Proč by někdo v UK měl podporovat Židy?

I. Samson 2.10.2021 2:24

Výraz "nakba" a jeho spomínanie ako katastrofu pripomína Sudetonemecké dni. Karpatonemecké dni nepoznám. Priznávam, že, žiaľ, sudetskí Nemci z dnešného Česka a karpatskí z dnešného Slovenska museli odísť, nemohli ostať. Arabi po útoku armád arabských štátov nemuseli odísť a mohli ostať, na čo máme nevinný empirický dôkaz: počet Izraelčanov arabskej národnosti v židovskom štáte.

Izrael ako štát necháva zvyšok sveta vrátane vedenia britských labouristov a hnutia BDS v zúrivom úžase: tem malý "bastard" stále žije. A žije a žije! (ešte si môžete v nepríčetnosti hodiť čapicu na zem a v amoku ju rozdupať). Len pripomínam, že veľkorysá rezolúcia č. 181 z r. 1947 poskytla Židom (ani sa neunúvala menovať ich ako národ) cca 14.500 kilometrov štvorcových ich vlastného územia, takže asi tretinu rozlohy dnešnej malej Slovenskej republiky, pričom asi 3/4 tvorila neobývateľná púšť. Už to bol zo strany vtedy ešte neskrompromitovanej OSN akt apartheidu. Vyhnanie Židov zo Severnej Afriky a Blízkeho východu, to už nebol ani apartheid, ten tam bol dávno predtým, to už bol pokus (často dokonaný) o genocídu.

Ale Židia sa s touto "nakbou" zmierili - na rozdiel od nešťastných sudetských Nemcov - a radšej nespomínajú na Sudetonemecké dni.

Vyjadrenia samotného Alana Dershowitza, verného poskoka Demokratickej strany, ma tešia. Neviem, či je judaista, ale jednoznačne je dôsledný sionista (kniha "The Case of Israel, 2003).

P. Milan 2.10.2021 8:12

Sudeťáci už jsou také dávno smířeni. Jen se stále hodí ke strašení revanšismem.

J. Lukavsky 2.10.2021 9:08

"museli odísť, nemohli ostať" nemáte pravdu, jeden mě učil v Praze a jedna manželka Čecha zůstala, jenom co já osobně znám. Museli ale dokázat, že nebyli nacisty, což je popření presumce neviny. Ale to dneska je celkem běžná věc např. při odsuzování sexuálního harašení. A těch Sudeťáků zůstalo dost, přesné číslo neznám kdesi proběhlo spíš tisíce. J.L. end

V. Suchodol 6.10.2021 2:18

Kde jste prisel na to, ze Dershowitz je vernym poskokem Demoblaznu v USA. Pravy opak je pravdou. Je to jeden z mala Demokratu se zdravym rozumem.