3.12.2021 | Svátek má Svatoslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Suchodol 6.10.2021 2:11

Britska Labour partaj byla vzdycky antisemitickej paskvil. Zejmena za toho socialistickyho strejdy Corbyna.

J. Pankovic 2.10.2021 14:08

Levičáka nejsnadnêji odhalíš, když zavedeš nenápadně řeč na Izrael ;-)

Š. Hašek 2.10.2021 14:55

Trefná poznámka.

R. Langer 3.10.2021 7:47

Taky nácky a fašouny označuje vytrvale za pravičáky. To jsou většinou přímo komanči. ;-)

J. Hrazdil 3.10.2021 16:21

Narodni socialiste (nemeckeho typu) jsou radikalni nacionalni kolektiviste, t.j. levice. U korporatniho fasismu italskeho typu je to vazne slozitejsi.

Nasi orthodoxni marxiste a neomarxiste v tom vsem maji jasno - oni jsou ti hodni, tudiz spojovat je s nacky neni pro vetsinu soucasne "woke" inteligance salonfahig.

F. Zrcek 2.10.2021 13:08

Hezké, není náhodou ten BDS movement (BDSM) něco jako sadomasochistické hnutí?

H. Lukešová 2.10.2021 13:17

BDS je ryze antisemitské hnutí, navazující na nacistickou genocidní politiku, snaží se Stát Izrael zničit, jedinou židovskou zemi na světě, jak Němci chtěli zničit kompletně celý židovský národ, chtějí bojkotéři z teroristického hnutí BDS jediný židovský stát zničit a vzít Židům jejich zem.

Proto 35 amerických států přijalo protibojkotové zákony, představitelé těchto států mají zakázáno obchodovat s firmami, které se podílejí na bojkotu Izraele. A to je dobře. Jaké mají postoje k BDS evropské státy, nevím...

J. Brunner 2.10.2021 12:47

R^

Š. Hašek 2.10.2021 10:59

Trefný článek!

Kolik fanatiků se nachází v současných "liberálních" stranách bruseleprostoru? V ČR?

Odpověď, že jsou pouze v Rusku a evropské části Turecka není správná. Domnívám se.

R. Tichý 2.10.2021 10:49

Budme radi, ze zapadni levice je hloupa a nahradme je na jejich mistech. Proc nenavazat blizkou spolupraci s izraelskymi osadami? Potrebuji nase stroje, my si od nich muzeme vozit jejich zeleninu nebo vojenskou vyzbroj.

Š. Hašek 2.10.2021 11:03

Nejen západní levice hloupá. I levice soustředěná v Praze.

Jinak souhlas. A připomenu Rosatom!

J. Kanioková 2.10.2021 15:58

Přesně !

J. Hajský 3.10.2021 11:14

I jiné věci od nich dovážíme. Po operaci šedého zákalu mám umělé oční čočky. Výrobce je KIBUTZ HANITA v Izraeli.

I. Schlägel 2.10.2021 9:50

Zajímavé, jak levičáci podporují kdejakou totalitně uvažující a jednající chamraď bez ohledu na to, zda se po lidské svobodě šlape z důvodu ideologických, náboženských či rasových. Kdybyste těm dobroserům dali nuceně vybrat místo trvalého pobytu a měli by na výběr pouze Izrael nebo Pakistán, zdrhali by do Izraele, až by se jim za patami prášilo. Ale to pokrytectví je dobře živí. Svinstvo.

J. Matuška 2.10.2021 9:38

Paní Hana Lukešová právě získala zlatou medaili za délku kopírovaného příspěvku. Blahopřeji.

I. Schlägel 2.10.2021 9:52

Já paní Lukešové blahopřeji za její přehled a ochotu se s námi podělit o důležité a ověřitelné informace. Jsem si jist, že kvůli medailím to nedělá.

H. Lukešová 2.10.2021 10:26

Děkuji. Ale skutečně kvůli zlatým medailím ani penězům ani žádnému zisku příspěvky nepíši.

P. Čech 2.10.2021 9:35

UK Labour party nepředstavuje nic jiného než britské socany a jako takoví se i chová. jako socani kdekoliv jinde na světě. A podle toho to také vypadá!

J. Plzák 2.10.2021 9:26

Pochybuji, že by si někdo v Izraeli dělal hlavu z toho, na čem se usnáší britská Labour Party.

I. Schlägel 2.10.2021 10:26

Izrael to vnímá a čas od času protestuje. Musí. Veřejné mínění někdy bývá velmi.... ehm, nevyzpytatelné. A následné ekonomické či bezpečnostní dopady nepříjemné.

H. Lukešová 2.10.2021 8:53

Tak Labouristická strana ve Velké Británii má za Jeremyho Corbyna dlouhý záznam nepřátelství k Židům a Izraeli...Jenom namátkou...

Daily Mail zveřejnil dne 13.8.2018 fotky Jeremyho Corbyna, vůdce britské Labouristické strany, na hřbitově v Tunisku z roku 2014, na kterých je zobrazen s věncem, který položil na hrob některých teroristů z OOP zodpovědných za masakr izraelských sportovců na olympiádě v Mnichově z roku 1972. V reakci na zveřejněné záběry Labouristické strany prohlásil, že se nebude omlouvat ta účast na akci na hřbitově, protože se „snaží prosazovat mír na Blízkém východě“.

Dne 16.8.2018 Daily Telegraph zveřejnil také fotografii, na které Corbyn posílá zdravici teroristům z Muslimského bratrstva během jeho návštěvy mešity v Finsbury Park v roce 2016. Mluvčí Corbyna vysvětlil, že lídr Labouristické strany „stojí za demokracií“. O den dříve 15.8.2018 Times of London otiskl fotku schůzky Corbyna s exilovým vůdcem Lidové fronty pro osvobození Palestiny Maherem al Taherem na slavnostním setkání na uctění památky teroristů z Černého září, odpovědných za mnichovský masakr z roku 1972, navíc představitelé této teroristické organizace několik týdnů předtím provedli bombový útok na synagogu v Jeruzalémě, který usmrtil 6 lidí. Roku 2014 vstoupili dva teroristé vyzbrojeni střelnými zbraněmi, noži a sekerami do synagogy Bnei Torah Kehilat Yaakov v jeruzalémské čtvrti Har Nof.

Roku 2012 se lídr britské Labouristické strany (Strany práce) Jeremy Corbyn účastnil konference s odsouzeným teroristou z Hamasu, který byl v Izraeli uvězněn za svou roli při zosnování teroristických útoků, které zabily více než 100 lidí, odhalil Daily Telegraph dne 19.8.2018. Na konferenci se zúčastnili mnozí představitelé Hamasu včetně Husama Badrana, který byl odsouzen k 17 letům odnětí svobody za jeho účast na teroristických atentátech během druhé intifády v rozmezí let 2001 až 2002.

H. Lukešová 2.10.2021 8:54

Konference se dále účastnili Khaled Mashaal, bývalý vůdce „politického křídla“ Hamasu a Abdul Aziz Umar, který za svou teroristickou aktivitu obdržel sedm doživotních trestů. Badar a Umar byli propuštěni méně než 12 měsíců před konferencí v rámci dohody o výměně Gilada Shalita za více než 1000 vězněných palestinských teroristů. Badran, Umar a Mashaal mluvili během dvoudenní konferenci v Dauhá nazvanou „Seminář o palestinských uprchlících v arabském světě“. Badran se nechal slyšet, že „Nakba, která z nás učinila uprchlíky se uskutečnila silou a návrat bude životaschopný pouze vojenským a ozbrojeným odporem, ničím jiným“.

Tři dny po konferenci Corbyn ve svém komentáři Morning Star dodal, že vyslechl projevy těchto mužů a jejich příspěvek byl „fascinující a elektrizující“. V rozhovoru pro íránskou tiskovou televizi Corbyn potvrdil, že se na konferenci setkal s Umarem a dodal, „setkal jsem se s mnoha bratry, včetně bratra, který zde mluvil“. Mluvčí Jeremyho Corbyna pro Daily Telegraph pronesl, že „Jeremy má dlouhý a principiální rekord solidarity s palestinským lidem a angažuje se s aktéry konfliktu o mír a spravedlnost na Blízkém východě. To je správná věc“.

Daily Telegraph již dříve zachytil řadu Corbynových skandálů. Corbyn byl již předtím obviněn z antisemitismu, poté když roku 2009 nazval představitele teroristických organizací Hamas a Hizballáh za své „přátele“ a odmítl odsoudit jejich teroristickou kampaň zaměřenou proti Izraelcům.

Naproti tomu dne 21.8.2018 Daily Mail zjistil, že se Jeremy Corbyn roku 2015, šest měsíců před tím, než získal kontrolu nad Labouristickou stranou, setkal v britském parlamentu se skupinou podporovatelů Hamasu a dalších radikálních islamistů. Fotografie poskytnuté Daily Mail zachycuje Corbyna sedícího s islamisty a jinými kontroverzními osobnostmi, např. s arabským novinářem, který vyzýval k útokům na Izrael, konkrétně k jeho „bombardování“

H. Lukešová 2.10.2021 8:56

. Mezi další účastníky schůzky, kteří byli vyfotografováni byli další aktivisté Hamasu Zaher al Biravi, Mohammed Svalha a novinář Azam Tamimi, který vyzval k „rozpuštění Izraele“ a v rozhovoru pro BBC roku 2004 vyjádřil touhu stát se mučedníkem za „palestinskou věc“. Tohoto setkání se zúčastnil i Daud Abdulah ex-náměstek generálního tajemníka Muslimské rady Velké Británie, který se snaží bojovat proti „islamofobii“, tento muž stejně jako jiní muslimové má dlouhou historii protiizraelských i protižidovských výroků, v jednom z nich např. vyzýval „k bojkotu dne památky holocaustu“. Mnozí ze zúčastněných islamistů obviňovali Židy ze zosnování teroristických útoků ze dne 11.9.2001, vlastně shazují na Židy své vlastní zločiny, kterých se dopouštějí jen oni sami.

Navíc stejného dne 21.8.2018 přišel The Sun s informací, že tajemnice předsedy Labouristické strany Jeremyho Corbyna Nicolette Petersen vyzvala své stoupence, aby nehlasovali pro představitele, kteří se objevili v židovských médií. V brožuře vydané „Palestinskou kampaní solidarity“ roku 2010 Petersen vyžadovala po svých pracovnících, aby četli Jewish Cronicle online a podívali se na její webové stránky, aby „věděli pro koho nehlasovat“. Editor Jewish Cronicle Stephen Pollard reagoval na šokující zjištění, že se „nejedná o pomoc Palestincům, ale útok na Židy“. Server I24News napsal, že Corbyn během své návštěvy Gazy roku 2010 současnou vůdkyni opozice v Knessetu Tzipi Livni jako „válečného zločince“. I o dva roky později v průběhu roku 2012 se Corbyn mnohokráte sešel s teroristy z Hamasu. V reaci tři židovská média včetně Jewish Cronicle zveřejnila prohlášení o tom, že případné vítězství Labouristické strany pod vedením Jeremyho Corbyna představuje „existenciální hrozbu pro britské židovství“.

H. Lukešová 2.10.2021 8:58

V neposlední řadě Daily Mail zveřejnil dne 23.8.2018 videozáznam Jerremyho Corbyna z konference v Londýně roku 2013, který na své obvinění z antisemitismu reaguje slovy, že „sionisté nechtějí studovat historii, žijí v této zemi velmi dlouhou dobu, možná po celý svůj život a nerozumějí ani anglické ironii“. Vlastně obvinil „sionisty“ z neznalosti britské kultury a britského způsobu myšlení navzdory jejich dlouhodobého pobytu ve Velké Británii. Corbynovy výroky zneužila teroristická organizace Hamas na svých internetových stránkách, konference se opět účastnilo mnoho kontroverzních řečníků včetně Dauda Abdulaha, který prosazoval bojkotování Dne památky obětí holocaustu, další významnou osobností vystupující na konferenci byla Garda Kharmi, jejíž slova z roku 2017 zachytil Daily Mail o tom, že „Židé nebyli v Evropě chtěni, byli nepopulární a nemilovaní, a proto byli odloženi“. (Na Střední východ)“.

S dalším odhalením skandálů uvnitř Labouristické strany přišel Daily Telegraph dne 28.8.2018.

Podle těchto novin roku 2016 poslanec Khalid Mahmood pozastavil členství asistentky a jeho bývalé milenky Alainy Cohen, poté, co zveřejnila dva tweety, které obviňovaly její stranickou kolegyni Naz Shah z toho, že je „antisionistkou“. Členství v Labouristické straně Shah bylo pozastaveno Jeremym Corbynem poté, co napsala na Facebook komentář o tom, že by „celý Izrael měl být přemístěn do Spojených států“. Mahmood zahájil proti Cohen disciplinární opatření. Když vyšla najevo nevinna Cohen a posléze se navrátila se do zaměstnání, tvrdila, že byla v podstatě vyloučena a nahrazena, následně žalovala stranu za náboženskou diskriminaci, strana vyřešila situaci tak, že Cohen nadále pracuje pro Mahmooda s podmínkou, že se o daném případu nezmíní, celá aféra byla placena z peněz daňových poplatníků.

H. Lukešová 2.10.2021 8:59

Na konci srpna dne 29.8.2018 odhalil Daily Mail další kontroverzi nynějšího labouristického vůdce Corbyna tentokráte z roku 2010, kdy tvrdil, že izraelští úředníci „kontrolují projevy britských poslanců“. Tyto poznámky byly zachyceny na videu z roku 2010 na setkání antiizraelské „Palestinské kampaně solidarity“. Na tomto setkání Corbyn pronesl řeč, týkající se incidentu na turecké lodi Mavi Marmara, která se snažila prorazit izraelskou námořní blokádu Gazy, kterou spravuje teroristická organizace Hamas. Corbyn prohlásil, „že se [britští poslanci] všichni objevili do [sněmovny] s předem připraveným skriptem. Jsem s jistý, že ho napsal náš přítel Ron Prosor, (toho času izraelský velvyslanec ve Velké Británii). Protože všichni přišli se stejnými klíčovými slovy. Bylo to spíše jako čtení evropského dokumentu hledající „bzučivá slova“. A „bzučivá slova“ byla „izraelská potřeba bezpečnosti“, „extrémismus lidí na jedné lodi“ a „existence tureckých militantů“, prošlo to v každé jednotlivé řeči, takto prošlo“. Tato obvinění britští poslanci popřeli a potvrdili, že nedostali žádný předem připravený skript z rukou izraelského velvyslance.

atd. atd. atd. (Zkráceno...).

V. Církva 2.10.2021 6:06

Tak Britové jsou dnes stejní Zombáči jako Rusové. Jakkoliv labour party u voličů ztrácí, některou progresivní agendu přebírá i Johnson. Je to země Finů, co můžou beztrestně mlátit lidi a nesmí být verbálně pravdivě hodnoceni.

Když dogmatici jásali nad Brexitem psal jsem, že Brexit ano, kvůli aroganci hloupých EU progresivistů, ale že Británii přinese mnohem míň, než si od toho pravičáci slibují. Ona totiž Británie má muslimské starosty nejen Londýna, ve feminismu a gendrismu jsou předvojem. V antisemitismu možná před EU.

Že bude Brexit chvíli bolet nebylo jasné jen primitivům, že ta bolest nebude mít smysl bude jen pro pinty, ego zašlé slávy a jinak EU a Británie totéž jest, je jiná věc.

Nakonec i prázdné regály by se daly přežít. jenže ukazují problém Brexitu, že byl proti pracujícím Polákům ale ne proti politické hyperkorektnosti, ne proti islamizaci, ne pro evropské zvyky, ne proti kvotám na manažerky, ne pro podporu Židů, takže skoro na nic.

V. Církva 2.10.2021 6:17

Jo a ne proti ekoteroristům a likvidaci osobní autodopravy. Ani v tom se totiž Británie od EU neliší.

O. Kaucký 2.10.2021 7:55

My u nás sice skoro žádné židy nemáme, ale stačí si přečíst diskusi na novinkách.cz. Někdy se tam sejde slušné hejno antisemitických blbů.

P. Čech 2.10.2021 9:41

Tak to se asi silně mýlíte s tím zastoupením Židů u nás. Nicméně to vůbec není důležité je-li někdo Žid a nebo neŽid. Důležité je to jestli se jedná o OBČANA a nebo OVČANA. Jen ovčané totiž koukají na národnosti.

S. Sidlichovsky 2.10.2021 17:42

Četl jsečm tu diskusi na Seznamu k eurohujerskému článku - řada přispěvatelů, kteří v UK momentálně žijí, žádné prázdné regály neviděla. Asi před týdnem v podobném článku přispěvatel, který ty regály v UK montuje psal, jak se ty foto prázdných regálů "vyrábějí:-)

Mnoho Toryů má z toho nedostatku dělníků radost a brojí proti jakýmkoliv pracovním visa pro Evropany. Důvodem je vyrovnávání těch rozevírajících se platových nůžek. Mají obavy, že dovoz těchto pracovníků by nadále konzervoval nízké mzdy, pokud by došlo na požadavek šéfa Labour Starmera dovézt 100 000 řidičů kamionů patrně by k té konzervaci nízkých mezd došlo. Před několika měsíci byl plat řidiče kamionu cca 550 GBP týdně, nyní Waitrose nabízí 1 590 GBP týdně, tak např. platy elektrikářů vzrostly o 25 %, stejně jako zedníků. Plat elektrikářů je nyní 42 000 GBP ročně, platy zedníků 39 000 GBP. Raab si např. slibuje, že růst těchto platů povede k většímu důrazu na automatizaci, která se při nízkých platech britským firmám často nevyplatila. Ve zpracování masa je v současné době nedostatek 14 000 řezníků, v jednom vězení začali školit vězně na tuto práci, tak aby po propuštění mohli tyto mezery zaplnit. Možná půjde o nejefektivnější program ze všech těch vládních rehabilitačních programů.

Konzervativce čeká sjezd v Manchesteru. Budou se prezentovat jako strana, která dbá o dělníky.. Problémem je, jak Boris "zezelenal. Údajně to je to z tlaku jeho nové ženy Carrie, kterou nikdo nikdy nikam nevolil. (to není jeho omluva, ale okolnost přitězující)