30.3.2020 | Svátek má ArnoštDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BREXIT: Kam svými kroky padá EUŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 71, poslední: 24.1. 2019 11:17, přehled diskusí

:
Autor: J. Jurax Datum: 23.1.2019 19:02

No jo, EU vyhlašuje nad Británií klatbu. Nebo fatvu?

No jo, uražená ješitnost je sfiňa:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.1.2019 19:10

EU je silou anticivilizační socialistickou a padá :
Autor: K. Janyška Datum: 23.1.2019 15:12

do propadliště dějin stejně, jako všechny předešlé pokusy. SSSR a tak...Dzp.

Britové:
Autor: Š. Šafránek Datum: 23.1.2019 14:24

Nechci polemizovat a autorem, spíše obecná poznámka. Vadí mi zde často sdílená představa jakési ušlechtilé Británie, garanta demokracie a západních ctností, tak protikladné úpadkové EU. Bože, taková naivita! Průměrný Brit (a teď prosím vycházím z pozorování mých kamarádů dlouhodobě v Anglii žijících) je primitiv, který má raději Indy a Pákistánce než Čechy či Slováky, protože jejich koloniální vzhled mu dává přirozený pocit převahy, který se při srovnání s pilnými Východoevropany jaksi samovolně nedostavuje. Brexit je vítězstvím zakomplexovanců, nikoli hrdých demokratů, jak prezentují např. pánové Kuras či Tomský. A že EU Británii válcuje? Británie je jako manželka, která se chce sice rozvést, ale nechce se jí z ložnice. Nebo spíš obráceně: nechce s manželem sdílet lože, ale rozvést se jí chce jen tak napůl... Jeden fakt neví.

Re: Britové:
Autor: M. Mikulec Datum: 23.1.2019 14:42

Ti Indové a Jamajcani měli britské pasy, tak proto. Poláci tam kazi normy, ohnou hřbet a dělají za buraky.

Re: Britové:
Autor: M. Prokop Datum: 23.1.2019 16:33

Nejde ani tak o pocit převahy, jako o to, že mu Pakoši a podobní méně konkurují v jeho práci.

Problémy jsou převážně ze strany EU (byrokracie, přeregulovanost, nedodržování dohod, zelené fantasmagorie, centralismus tam, kde spíše škodí,...), Britové sice spoustu z toho jsou schopni vyplodit sami, ale nelibě nesou, pokud jim to vnucují Frantíci, Němci a soudruzi a soudružky z Brusele.

Snaha o nápravu není vidět, spíše stálá snaha problémy pokračující integrací násobit, takže Britové jsou jen první, kdo zareagoval.

Re: Britové:
Autor: K. Machala Datum: 23.1.2019 18:04

S tou ložnicí to není úplně trefný příměr, je to to, co opakují euroelity, ale je to úplně jinak. Normální stav ve svobodném světě je svoboda uzavírat spolu smlouvy na základě dobrovolnosti. Tj. bez ohledu na členství by mělo být normální s Brity obchodovat. Nic víc nechtějí a nic víc nepotřebují. To EU se tváří, jako kdyby to bylo "privilegium". Obchodovat ale není privilegium, je to normální stav. Rozpory v britském postoji vytváří jen a pouze vydírání tím, že tento normální stav, svobodu uzavírat smlouvy, EU bez všech těch drahých nesmyslů navíc nezaručuje. Tj. EU potvrzuje, že není postavena na svobodě. Takže snaha Británii rozložit. Británie nechce zůstat v ložnici (např. mít společné orgány, haha), ona chce jenom, aby dva rozvedení (pokud je tento příměr vůbec použitelný) spolu mohli obchodovat. EU si tedy nastavuje dost špatné zrcadlo a ukazuje, že není o svobodě ani demokracii. Zájmem naprosté většiny Evropanů na kontinentu je s Brity obchodovat, ne obchod blokovat či za něho vyžadovat jakési výpalné.

Kde jste přišel na nějaké zdejší představy:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.1.2019 19:12

ušlechtilé Británie?

Platformu volného obchodu není nutno budovat.:
Autor: Š. Hašek Datum: 23.1.2019 12:59

Je to jen zástěrka současných "chytačů větru". Obchod plyne sám. Soužití přes hranice také. Berlín bude čumět, kterak obchod bude frčet i bez kulatého razítka s říšskou orlicí.

Kde udělali soudruzi bruselští/němečtí chybu? To je tak, když kryptokomunisté začnou budovat ......

Troška poučení pro diskusní mudrlanty:
Autor: J. Svoboda Datum: 23.1.2019 12:08

To zásadní od 44:22 -

https://www.rtvs.sk/televizia/archiv/13232/176891#2604

A pozdravujte potom, až budete mimo Západ a EU a normální země, chytrolíni! :-DDDD

Re: Troška poučení pro diskusní mudrlanty:
Autor: R. Chodovsky Datum: 23.1.2019 12:44

Snažíte se strašit návratem k socialismu?.. Jakože kdo odejde z EU ocitne se automaticky v centrálně řízené ekonomice - zatímco EU plynule směřuje k volnému obchodu.

Re: Troška poučení pro diskusní mudrlanty:
Autor: R. Chodovsky Datum: 23.1.2019 13:09

Pardon, omluvám se. EU k volnému trhu nesměřuje plynule, snaží se ho vybudovat. Snaží se vybudovat řízený, regulovaný volný trh.

EU se absolutně nesnaží vybudovat volný trh, ale:
Autor: V. Petr Datum: 23.1.2019 15:06

direktivně řízenou ekonomiku! Každé další opatření Bruselu zhoršuje ekonomickou situaci.

No jo:
Autor: V. Pavelka Datum: 23.1.2019 17:26

Jak by řekl Jan Werich ,nimrají se v blbostech..

Re: Troška poučení pro diskusní mudrlanty:
Autor: K. Machala Datum: 23.1.2019 18:13

Řízený regulovaný volný trh v představách EU mi zní trochu jako svoboda pohybu v rámci prostor vězení nebo trochu kulatý čtverec nebo láska, která je trochu násilím, nebo voda, která je trochu suchá.

Trh může být volný nebo může být řízený/regulovaný, nebo někde tak a někde tak, ne obojí současně. Můžou být různé úrovně regulace, některé rozumnější, jiné méně, další vůbec. Evropský unijní styl už je velmi často v té poslední rovině ve většině oblastí a směřuje ještě dál.

Re: Troška poučení pro diskusní mudrlanty:
Autor: R. Chodovsky Datum: 23.1.2019 19:06

Trh nemůže být řízený. Nemůže být centrálně řízený, nemůže být ani regulovaný. Jakmile je řízený, regulovaný - vznikne trh volný na pozadí toho řízeného (socialisté ho pak nazvou trhem černým). Tato dvojakost může vydržet pouze dočasně, neudržíte ji ani násilím.

Re: Troška poučení pro diskusní mudrlanty:
Autor: P. Grigar Datum: 23.1.2019 21:07

.. na tohle pravidlo přišli už bolševici sovětští v dobách NEPu(1921-29), kdy se pokusili aplikovat omezenou formu Stolypinovy reformy. Růst hospodářství byl tak prudký, že to po čase raději zase direktivně zastavili, aby nereálnost jejich socialistických kydů tak netloukla do očí

Re: Troška poučení pro diskusní mudrlanty:
Autor: M. Prokop Datum: 23.1.2019 13:25

A vy jste se poučil nebo ne?

EU je :
Autor: M. Mikulec Datum: 23.1.2019 11:03

jako islám: odpadlictví se tresta smrti.

EU stojí na 4 pilířích a členové musí dodržovat všechny :
Autor: J. Kratochvíl Datum: 23.1.2019 10:52

a nejen některé, jak by si to přáli Britové. Brexit je hlavně problémem vnitřní politiky v Británii. Brexitem chtěli si tyto problémy Britové vyřešit a nepovedlo se, ale naopak problém přenesli do celé EU. Nemůžete být členem např. tenisového klubu neplatit příspěvky a jiné povinnosti, ale hřiště nadále používat, tak si to Britové představují, ale narazili.

Re: EU stojí na 4 pilířích a členové musí dodržovat všechny :
Autor: P. Remeš Datum: 23.1.2019 10:57

Jak už jsem tu napsal. Existuje československá cesta vstřícného rozchodu dvou států a nenávistná cesta jugoslávská. Přes všechny řečičky EU zvolila cestu jugoslávskou. Bohužel pro všechny strany. Je zde pouze to štěstí, že EU dosud nemá vlastní vojenskou moc ... :o/

Re: EU stojí na 4 pilířích a členové musí dodržovat všechny :
Autor: J. Kratochvíl Datum: 23.1.2019 11:01

to není pravda problémy dělá hlavně Británie. EU hájí také naše zájmy a pravidla platí pro všechny stejně. Tak to bylo i s dělením Československa. To co si dovolují Britové vůči EU si Češi a ani Slováci proti sobě nedovolovali.

Re: EU stojí na 4 pilířích a členové musí dodržovat všechny :
Autor: M. Mikulec Datum: 23.1.2019 11:02

Přesně tak. A hned by ji zneužil i Macron.

máte krátkou paměť, pane Remeši:
Autor: M. Šejna Datum: 23.1.2019 12:16

po rozdělení Československa se urychleně začaly stavět celnice. Slováci následně buzerovali na hranicích české turisty a dopravce. Češi podobně buzerovali Slováky. Jednalo se tedy tehdy o tvrdý Czechoslovak-exit.

EU nabízela Britům volný obchod a pohyb osob bez omezení. O tom byla ta odmítnutá smlouva. Britové toto nechtějí. Chtěji tvrdé rozdělení s možnosti chránit své hranice - tedy i stavbu nových celnic na hranicích.

Přesně !:
Autor: J. Kanioková Datum: 23.1.2019 18:23

̈

Re: EU stojí na 4 pilířích a členové musí dodržovat všechny :
Autor: R. Chodovsky Datum: 23.1.2019 12:03

Tenisový klub je pěkný příklad. A pokud platí stále stejná, neměnná pravidla, nebývá problém. Ale když během členství zjistíte, že kolega dostává dotaci na míčky i rakety, zatímco vy pouze na rakety, začínají problémy. Když se na pravidelné schůzi zamítne přestavba travnatého kurtu na betonový a vy přijdete za týden a hledáte travnatý kurt. A ejhle, dozvíte se, že na mimořádné schůzi "se to" odhlasovalo, takže máme beton....

Začnete uvažovat o vystoupení z klubu a dozvíte se, že už nikdy si tu nezahrajete. A to, ani když to budete chtít zaplatit, jako každý jiný z ulice. A že podmínky vystoupení z klubu musíte dohodnout ihned, jinak vám vylomíme skříňku a věci vyhodíme před barák.

A mimochodem: které jsou to pilíře?

Re: EU stojí na 4 pilířích a členové musí dodržovat všechny :
Autor: J. Kratochvíl Datum: 24.1.2019 11:00

Pane, to co jste napsal není pravda, tak žádný klub nefunguje a nefunguje tak ani EU. Je to jen vaše zbožné přání, aby jste EU pošpinil.

Re: EU stojí na 4 pilířích a členové musí dodržovat všechny :
Autor: R. Chodovsky Datum: 24.1.2019 11:17

A proč vás tedy to tak popudilo?

to je zas fňukání euroskeptiků:
Autor: M. Šejna Datum: 23.1.2019 10:08

Britský parlament neschválil dohodu s EU a za všechno prý může EU. Britové schválili odchod z EU, ale prý za to může EU a nikoli britští voliči. Nejspíš to referendum bylo v EU a nikoli v Británii.

Vypadá to tak, že koncem března nastane tvrdý Brexit, tedy to, co si extrémní zastánci Brexitu nejvíc přáli. Tak co máte vy euroskeptici za problém? Jakoukoli dohodu mezi Británií a EU považujete za diktát EU, takže bude dobře, když nebude dohoda žádná. Aspoň se nebudou moci Britové vymlouvat na to, že vztahy mezi EU a Británií jsou nevýhodné pro Brity kvůli nějaké schválené dohodě.

Já jsem v této chvíli zastáncem toho, aby EU už žádné jednání s Británií neuskutečnila a oznámila Britům, že EU je připravena na to, že v březnu nastane tvrdý Brexit. Tedy včetně kontrol na irské hranici.

Re: to je zas fňukání euroskeptiků:
Autor: P. Remeš Datum: 23.1.2019 10:29

Nesmysl ... Vždyť my Čechoslováci máme úžasný příklad toho, jak lze mocensky rozdělit dvě země, aby to nevedlo k chaosu a nenávisti. Tehdy v roce 1993 to bylo zejména o Češích, zda se nebudou chtít Slovákům mstít. Nedošlo k tomu a vyplatilo se to.

V případě brexitu je to zejména o EU, zda se chce či nechce Británii mstít. Bohužerl došlo k tomu a bude to katastrofa. Doufejme pouze, že přece jen ušlechtilejšího kalibru, než když se za své secesionistické snahy vzájemně mstily národy bývalé Jugoslávie ...