19.8.2022 | Svátek má Ludvík


Diskuse k článku

BREXIT: Johnson na cestě k další fázi klaunství

„Boris Johnson na cestě k vítězství“ pojmenoval politolog Alexander Tomský svůj oslavně lichotivý článek, přičemž z nějakého mně neznámého důvodu tam jaksi zapomněl podotknout to nejdůležitější, tedy skutečnost, proč nejen opoziční politici současnému premiérovi nedůvěřují a hlavně z čeho mají obavy.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Mařák 29.10.2019 21:33

Naděje umírá naposled. Snad se přece jen dočkám 12. prosince a brexit klauniáda konečně po čtyřech letech pomalu skončí k radosti a spokojenosti všeobecné.

Ale příliš tomu nevěřím, abych se přiznal, nebo co.

V. Klepetko 29.10.2019 21:59

Rád Tě vidím v diskuzi, ta registrace je teď hodně blbá :-(

Je vůbec nějaký rozdíl mezi "českým národovectvím" a eurounijním nacionalismem? Že je v základě superetnikum místo etnika? Ale "Číňani" nebo "Španělé" - to jsou také superetnika. Z bláta do louže? "Běžte už konečně někam pryč (cizáci, brexit klauni, připrchlíci) dosaďit si tam můžeš cokoliv dle libosti? :-)

M. Mařák 29.10.2019 22:15

Ahoj, někdo mně přes Pavla pomohl a našel řešení. Tímto mu děkuji, pokud to náhodou čte.

Nevím, co to je eurounijní nacionalismus, i samotný ten pojem mně připadá jako obrovská krávovina úplně o ničem. Co se týče mne, funguji v kategoriích vlastenectví, ideologie nacionalismu není můj šálek čaje.

Nepřeji si nic jiného, než aby brexit klauni konečně vypadli z EU, protože jejich přijetí byla podle mne obrovská strategická chyba. Svůj názor na to, proč tomu tak je, jsem již tady a jinde stokrát vysvětlil. Anglosaský svět je s kontinentální Evropou neslučitelný. Jsou to prostě dvě odlišné vize dané dlouhodobým historickým vývojem. Británie doufám zůstane prioritním partnerem EU a vztahy mezi oběma nadnárodními celky budou pořád více než přátelské. Dohromady to však nemůže fungovat a pro obě dvě strany je mnohem lepší, když dojde k brexitu.

Dobrou. Mám poslední dobou hodně práce a jsem unavený. Jdu chrápat.

V. Klepetko 29.10.2019 22:58

Dobrou noc. Ideologii "eurounijního nacionalismu" si vysvětlil velmi přesně. Velký čert, malý čert... je to jen otázka měřítka...

Taky jsem si myslel, že něco takového existovat nemůže a že je to nějaká krávovina:-)

J. Chaloupka 29.10.2019 18:27

Vzhledem k tomu, že cca polovina voličů je s "migrantským" pozadím, tak se brexitu nedivím. Divím se, že politici nejsou sto svým voličům vyhovět. Asi je již nepovažuji za své voliče.

P. Zinga 29.10.2019 18:23

Pro angličtináře: Vyprdněte se na experta na Johnsona a podívejte se na toto

https://www.youtube.com/watch?time_continue=98&v=i8bECAHIgNQ

Rozhovor s profesorem anglického "ústavního" práva.

P. Grigar 29.10.2019 17:33

V jednom s panem Mařákem setrvale souhlasím..Británie musí z EU vystoupit!! Neshodujeme se v důvodech, ale to vem čert, ani s manželkou nejsem občas v naprosté shodě a ta je rozhodně pohlednější a pro mě potřebnější, než pan Mařák. Zásadně ovšem nesouhlasím s jeho neustálým posměšným označováním Britů coby brexitklaunů. Voliči se ve věci brexitu vyjádřili jasně a povinností, opakuji !!POVINNOSTÍ !!!! politiků je bez ohledu na vlastní postoje naplnit vůli občanů. Jinak se chovají jako arogantní hovada a jako hovada by taky měli skončit. ;-€

I. Štípek 29.10.2019 17:19

Boris to dokáže, ať si mařák plácá co chce.

P. Zinga 29.10.2019 17:18

Prosím o doložení tvrzení, že Johnson je notorický lhář.

Zatím jsou lhář autoři tohoto tvrzení.

R. Hanuš 29.10.2019 17:32

https://www.theguardian.com/politics/2017/sep/15/boris-johnson-we-will-claw-back-350m-a-week-post-brexit-after-all

Tady máte Johnsonovu nejznámější lež i s fotodokumentací.

P. Zinga 29.10.2019 19:57

Ale jděte! Zjistěte si o těch financích něco více a uvidíte, že nelhal. Lže Guardian a Vy s ním.

J. Krynický 29.10.2019 16:02

Posranci si obecně nepřejí, aby vůbec k Brexitu došlo, protože jim to narušuje výhled na pohodlný politický důchod v bruseli. Jen se to většina neodváží říct na plnou hubu, protože by tím přiznali, že nezastupují zájmy svých voličů, ale zájmy své. A to je celý důvod té "frašky".

R. Hanuš 29.10.2019 17:02

Co to mektáte? Poslanci Britského parlamentu žádný pohodlný důchod v Bruselu mít nebudou. Nemají na něj žádný právní nárok. A ve vystoupení z EU Británii nic nebrání a nikdy nebránilo. Bez dohody mohou vystoupit kdykoliv. Dokonce mají i druhou dohodu odsouhlasenou EU, ale oni žádají o další a další odklad.

J. Krynický 29.10.2019 21:48

Právní nárok je jedna věc, zvyklosti druhá. I naši poblitici, pro místní plebs už nestravitelní, bývají odklizení do brusele, kam na ně není tolik vidět.

D. Švik 29.10.2019 15:15

Tradiční žvásty eurofašisty Mařáka

Přiznám se, že jsem zvládl jen první polovinu článku, míra Mařákových lží, demagogie a hlouposti mi druhou část odepřela. Nemá smysl článek rozebírat, museli by jsme větu za větou rozklíčovat jako lež, hloupost nebo demagogii. Za všechny jen dvě- zmiňovat v souvislosti s Johnsonem , že Hitler byl zvolen také demokraticky, je ta nejodpornější demagogie, kterou bych nečekal ani od takového blba, jako je Mařák a za druhé, nemilý Martine, který nevíš jestli jsi Čech, Frantík, Moravák, Kelt či Evropan- na věčné časy Británie v EU nebude. Ta fašistická žumpa se rozpadne sama, dávám tomu tři, čtyři roky.

P. Grigar 29.10.2019 18:06

..a to děláte chybu, pane Šviku. Číst je třeba až do konce, i když se vám v kapse kudla otvírá. To mě v mládí naučil jeden zkušený (životem..) a moudrý muž. Už v první polovině Kapitálu mi bylo na blití, ale on mě přesvědčil..musíš až do dna, jinak zůstaneš v půli cesty, budeš cítit odpor, ale nebudeš vědět proč vlastně a před čím stojíš, co od nich můžeš čekat a oni tě něčím zaskočí! Totéž platilo pro veledíla Lenina, Stalina a mnoha dalších apologetů socialistické myšlenky.

Mařák je jenom odvárek, jeden z mnoha, co tlačí káru.. řídí jiní. Ale dokud veřejně mluví, vystupují, je dobře, víme kdo jsou, co si myslí a odkud může "přijít mráz".

D. Švik 29.10.2019 18:24

Rozumím, ale my máme s Mařákem rozehranou takovou dlouhodobou partii, takže ty jeho bláboly poměrně dobře znám a za tu dobu už vím, jak to asi bude pokračovat. Tentokrát jsem to do konce prostě, ale nedal.

P. Krasny 29.10.2019 14:56

Mařáku, tohle je blbý i na tebe.

M. Pivoda 29.10.2019 14:46

Nejisté předpovědi budoucnosti. Autor článku v závěru píše: "... a naopak jsem stále více přesvědčen o tom, že brexit se opět bohužel neuskuteční ani letos a ani příští rok a ani za deset či za sto let, ..."

Moje předpověď: současné britské království bude již brzy nahrazeno standardní demokracií. Proč? Protože Alžběta II, ta devadesátiletá babka, si původně (na Johnsonův návrh) dovolila pozastavit zasedání britského Parlamentu - čímž dala silnou facku britské demokracii. A to neodpouší! Demokracie ve 21. století je přece jen pro Brity něčím důležitějším, než historické britské království. Johnson se tedy blíží k jakémusi vítězství v tom smyslu, že spolupohřbí britské království.

M. Prokop 29.10.2019 14:58

Tak koukám, že kromě ekonomiky máte hockey i v politice. O tom království a jeho pravomocích si něco nastudujte.

R. Langer 29.10.2019 15:03

Je to marný, je to marný, je to... ;-D

J. Vintr 29.10.2019 14:26

Kdyby byla EU tím, za co se vydává, tedy svobodným a dobrovolným sdružením států za účelem lepší vzájemné spolupráce a prospěchu, tak by vystoupení z toho spolku bylo pouhou formalitou, na kterou by stačilo pár podpisů. Ostatní podmínky by se mohly dohodnout až po tom, jak se to ukáže být pro obě strany výhodné. Jenže EU není tím, za co se vydává. Je to klec, do které se snadno vstoupí, ale nejde z ní utéct.

M. Prokop 29.10.2019 14:59

Pozvolná přeměna v nadstát, salámovou metodou.

J. Ganaur 29.10.2019 15:07

O tom ten článek je, diskutéři ten britzinec (britský blázinec) budou svádět na Brusel.

Z. Lapil 29.10.2019 16:20

Zkuste si vzpomenout: britská premiérka a EU vytvořili dohodu. Následně britský parlament tuto dohodu neratifikoval (právníci, netlučte mě) a EU místo aspoň předstírané snahy o kompromis odmítla o řešení vzniklé situace jednat. Ať se na mě nikdo nezlobí, ale takhle se se sousedem nejedná.

Britové odcházejí skrze referendum, a to proto, že se jim v EU nelíbí. Kdyby považovali EU za "převážně dobrou", dopadlo by referendum opačně. Přece - byla-li by EU tak úžasná, jak se nám pan Mařák a další pokoušejí namluvit, bylo by všechno jednodušší: buď by brexit vůbec nebyl na pořadu dne, nebo by byl dávno vyřízený.

P. Grigar 29.10.2019 17:49

..Mařák je levičák do morku kostí, má to v genech a částečně i memech. Tak jaksi ho berte. Dříve nám ukazovali cestu akademikové sovětští, teď moudro vane od Brusele. Tak dlouho jsme šli na Západ, až...Země je kulatá. ;-)

M. Krčmář 29.10.2019 10:49

Milý pane Mařáku,zcela opomíjíte důvody které vedly k brexitu,a ty se nacházejí v Bruselu,nikoli v Londýně. Brexitu brání elity v Anglii i v Bruselu, kterým současný stav vyhovuje, avšak nevyhovuje většině občanů jak unie,tak Británie.

P. Lenc 29.10.2019 10:07

Zaplať pán Bůh pane Mařáku, že EU šašek vašeho formátu je Borisovi opravdu u zádele.

L. David 29.10.2019 9:57

Potvrzuji autore pravdivost dvou Vašich výroků:

1) ZA VŠECHNO MŮŽE BRUSEL. Přesně tak! Nebýt bezmezné zpupnosti bruselských panáků, Britové by z Unie neutíkali!

2) BRITOVÉ Z UNIE NEVYSTOUPÍ ANI ZA DESET LET. I v tom máte pravdu. Ten nablýskaný bruselský domeček z karet se rozsype tak brzy, že nebude z čeho vystupovat!

P. Kubáč 29.10.2019 9:53

Obávám se, že léta skrývaný nesoulad mezi zájmy veřejnosti a zájmy jimi volených poslanců nyní v Británii hoří na 100%.

Doposud byl Westminsterský parlamentární systém vzorem pro celý svět - i teď je vzorem, ale jestli to tak zůstane - záleží na tom jak vzniklé rozpory zvládne.