30.11.2021 | Svátek má Ondřej


BRAZÍLIE: Neuvěřitelné, zvrácené, odporné

22.6.2020

Je možné, aby se dnes někdo postavil před publikum a veřejně vyzýval k holocaustu? A myslel to vážně? Bohužel ano. Stalo se začátkem měsíce v Riu de Janeiru. Šokující je kde: v křesťanském sboru.

Informuje o tom 19. června 2020 web Jewish Telegraphic Agency:

„Brazilský pastor a členové kongregace se modlí za další holocaust.“

pastor

Ve zprávě se dozvídáme, že tím pastorem je Tupirani da Hora Lores, duchovní údajně radikální evangelikální kongregace „Geração Jesus Cristo“ (Generace Ježíše Krista).

Během bohoslužby se pastor modlil k Bohu, aby „zničil Židy jako havěť“. A pokračoval: „Masakruj Židy, Bože, udeř na ně svým mečem, protože opustili Boha, opustili národy,“ volal kazatel.

Vypadá to, že se dočista pomátl. Věřící se však k jeho slovům připojili a modlitbu opakovali. Pomátli se i oni?

Pastor pokračoval: „Bože, to, co jsi udělal v druhé světové válce, musíš udělat znovu, to je, oč Tě v našich modlitbách prosíme. Spravedlnost, spravedlnost, spravedlnost!“

Je možné nad něčím takovým mávnout rukou, zaťukat si na čelo a nechat to být? Nikoli. Zástupci aliance Sinagoga Sem Fronteiras (Synagoga bez hranic), což je síť brazilských židovských komunit, podala na pastora u federální policie trestní oznámení kvůli podněcování. Rabín Gilberto Ventura, zakladatel aliance, vysvětlil: „S každým trestním oznámením a soudním řízením usilujeme o to, aby v každém státě (Brazílie - LS) byly zveřejněny tyto trestné činy a právní kroky podniknuté proti pachatelům, aby si lidé dvakrát rozmysleli, než něco takového udělají.“

Můžeme se ptát, kde se v lidech bere tolik nenávisti, která se vymyká lidskému chápání.

Tento skandál má ale ještě jednu dimenzi – duchovní. Jelikož jde o křesťanské společenství, je tu další otázka, jak se vůbec pastor vyrovná s biblickým poselstvím apoštola Pavla, kterého bezpochyby uznává jako klíčovou křesťanskou autoritu.

Apoštol Pavel totiž v epištole adresované římskému sboru prvotní církve píše:

Chci tím říci, že Bůh zavrhl svůj lid? Naprosto ne! Vždyť i já jsem Izraelec, z potomstva Abrahamova, z pokolení Benjamínova. Bůh nezavrhl svůj lid, který si předem vyhlédl. (Řím 11:1,2)

Tím se dostáváme ke klíčovému bodu. Jak se učení této „radikální evangelikální“ kongregace srovnává s učením Bible? A také s tím, že evangelikálové patří mezi největší přátele Židů a Izraele?

Dovolím si citovat jednoho diskutujícího, Raye Simmonse z Atlanty, který pod zprávou o pastorovi zveřejněné na webu Times of Israel napsal: „Tohle není evangelikální křesťan. Je to extrémistická sekta.“

Jsem téhož názoru. Na něco tak zvráceného, jako je realizace dalšího holocaustu, nemůže skutečný křesťan ani pomyslet, natož aby se to stalo součástí jeho modliteb.

Převzato z blogu autora s jeho svolením.Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko
Vyhrajte balíček Kendamil XXL a k tomu výborné kaše pro vaše miminko

Kendamil je kojenecká výživa bez kompromisů. Dopřejte svému děťátku to nejlepší – oblíbenou prémiovou výživu v XXL balení! 3 z vás ji pošleme a...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.