1.12.2022 | Svátek má Iva


Diskuse k článku

BORIS BRITSKÝ: Kde se stala chyba?

Je těžko uvěřitelné, že ještě před rokem se Boris Johnson viděl na vrcholu politické slávy a básnil o svém „strategickém cíli“ zachránit miliony Britů před chudobou a úpadkem.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Černý 4.9.2022 18:39

To je jako u nás.

V. Církva 4.9.2022 8:39

Je to jak z Deníku Brigite Johnsonové když mluvila v Thajském vězení o příšerných důvodech proč se rozešla s přítelem. "Nezastal se mne na konferenci právníků,.." když ty místní holky jejich přítel prodával, nutil drogy atd.

Západ je zkrátka povrchní, což se týká i nás. Není podstatné jaká bude politika, ale že Zeman vypadá nechutně, opelichaně a použil pár sprostých slov....

D. Hrubý 3.9.2022 21:33

Ve Skotsku se přou o jméno hospody. Prý je politicky nekorektní. 100x nic umořilo osla. Tak se to bude jmenovat "U afroamerické prostitutky". Protože jméno té knajpě dala černá šlapka. Teda spíš ne. Jde o to, že ten název nikoho neuráží. Jen aktivisty. Měli v Anglii takové přísloví. Musí to být bělejší než bílé. V kontextu něco jako nezpochybnitelná pravda. I tohle prý bylo urážlivé. U nás se zatím používá "černý pasažér", "jízda na černo"... Nikdo to nespojuje s černochy a nikdo nebere černocha jako někoho, kdo jede bez jízdenky. Hele pamatujete hysterii kolem Z na chlebíčcích? Na zastávkách ve Zlínským kraji je dodnes Z. Ta aféra s chlebíčky stála kohosi místo zastupitele. Přitom je to kravina. Až potkáte aktivistu, vemte ho železem po hlavě. ať nedopadneme jako v té Anglii.

H. Kotaz 4.9.2022 5:51

Tam mají ještě hospodu,

něco takového v ČR už snad ani neexistuje.

V. Pavelka 4.9.2022 6:53

Borise sundali z vlády, až neskutečné prkotiny ! Šílená Bulvární média která vsugerují lidem blbosti za které by se všichni měli stydět a ne jim dětinsky podléhat ?! Myslím že histerická moc Medií ,bez odpovědnosti ? Je konec této civis.EU;-O:-/

M. Bouček 4.9.2022 9:14

R^

M. Bouček 4.9.2022 9:15

pardon, chyba

M. Šurgot 4.9.2022 12:35

Nejdrive si poradne prectete celou zpravu o te skotske hospode. Protoze jste napsal od A do Z naprostou ptakovinu.

Nazev one hospody totiz ve skutecnosti neni ani nahodou odvozen od “cerne slapky”. Jde o “černou čubu”, tedy o cernou psi fenu...

E. Nichtburger 5.9.2022 12:32

, která ve 13. století (podle legendy) nosila svému hladovějícímu pánovi potravu.

M. Pivoda 3.9.2022 19:20

Já se domnívám, že účinek Borisových chyb (politických i osobních, tzv. osobní uklouznutí) se prostě sečetl. Volič tedy přišel k názoru, že není důvod Borise dále v úřadu udržovat.

V. Pavelka 4.9.2022 7:01

Vzpomente si Pivoda až vašeho favorita postihnou ,podobné "zásadní" a provozní blbosti ,za která vyletí velkým obloukem ..

V. Církva 4.9.2022 9:05

To se v článku právě píše. Problém je v tom, že vzhledem k zadlužování, řešení bezpečnosti země, migrantů jde o povrchní, nepodstatné záležitost.

Nicméně pokud to neznamenalo nové volby ale jen nového premiera, pak OK.

P. Brecík 3.9.2022 16:49

.. Politika je redukována na slogany, jejichž jediným účelem je vyhrát volby. Fetišistický přístup mění volby z prostředku k dosažení konkrétních cílů v cíl sám o sobě. Výsledkem je krátkodobost, která Británii a další západní demokracie zbavuje strategického myšlení.?!! ... z článku ... Navíc - když jsou volby už vyhrávány přímo PODVODY = USA. A vy, kdo máte YQ trojciferné, to srovnejte s režimy mírně totalitními. Kde se vládnoucí osoba/strana nemusí každých 5 let obávat o znovuzvolení. PS: neargumentujte lidskými právy. ta už dávno neplatí NIKDE - viz. stávka autodopravců v Kanadě ;-D

H. Vogel 3.9.2022 18:43

Pane Brecíku, tak tohle je ... výborné. Hlásím se na novou funkci: předseda České republiky. Strategii vám řeknu, až budu uveden do úřadu. Pak mě budete živit až do smrti, abych se nemusel bát o znovuzvolení. Můžete to nějak zařídit?

V. Pavelka 4.9.2022 6:45

Demagogie Vogel ! Ale z toho článku leze , jak zadek z gatí ", že jedinou konstruktivní možností ? Je nějaká forma Diktatůry !

P. Diviš 4.9.2022 15:47

Diktatu(ů)ra vedla vždy do prdele, je jen otázka času, jak dlouho to trvalo. Důvod je tak jednoduchý, že byste ho i vy mohl pochopit: Oslabuje zpětné vazby. Čím méně zpětných vazeb, tím více chyb.

J. Pankovic 4.9.2022 20:19

Typickým příkladem je EU ;-)

H. Vogel 3.9.2022 18:43

Pane Brecíku, tak tohle je ... výborné. Hlásím se na novou funkci: předseda České republiky. Strategii vám řeknu, až budu uveden do úřadu. Pak mě budete živit až do smrti, abych se nemusel bát o znovuzvolení. Můžete to nějak zařídit?

V. Pavelka 4.9.2022 6:57

Breclík R^!

D. Hrubý 3.9.2022 16:22

Není to Boris z Británie? Teda já bych to tak přeložil. Anglie udělal jedinou chybu. Když vystoupila z EU, měla udělat přítrž imigraci a spousta lidí to čekala. Měla udělat přítrž i těm, co kazili mzdy. I to se čekalo. Měla počítat i s naschvály od EU. I když s tím se asi i počítalo. Místo toho zůstal vliv aktivistických exotů a příliv imigrantů se nezmenšil. Je to koordinované a politici se bojí to říkat nahlas, protože o sponzory z muslimských zemí nikdo přijít nechce. A i to, co píšu je jen střípek do mozaiky. Covid byla lumpárna a otevřel dveře dalším exotům. A jen další střípek do mozaiky. A všechno kvůli moci a zisku. A lidi hloupnou. Jel vlakem z matkou. A? Měl v kanceláři milenku. A? Veřejné mínění je fráze. Mediální tlak na íkváče, co nemají čas přemýšlet nebo to nedokážou. Nebo - což je dnes asi nejhorší, bojí se říkat věci nahlas. Protože kolaboranti už číhají. V Praze je demonstrace. Mrkněte na diskusi. Ukázková nátlakovka s parametry levicové nenávisti. Přitom ti lidé chtějí jediné. Vymanit se z moci globalistů a nebát se, že zmrznou. Je fakt, že tam vystupují i politické kreatury, které nikoho nezajímají. Prospěcháři. A to všechno dohromady je chaos. Ten článek je o Anglii. Kde se stala chyba? Když si představíte hodného a laskavého pána u mateřské školky, co láká děti na bonbóny... Naletěli jsme pedofilům, máme zakázáno říkat, že jsou to pedofilové a těch pár, co jim fandí, získalo moc díky politikům, co zas potřebují podporu ve volbách a tak jdou do spolku i ďáblem, protože věří, že ho přechytračí. Tady se stala chyba. Je to metafora. Ale myslím, že solidní.

V. Pavelka 4.9.2022 7:05

HrubýR^

P. Molík 3.9.2022 12:46

Boris měl mnoho chyb, ale vyčítat mu, že kdesi měl údajně nějaký večírek atd. znamená rezignovat na lidství a vše poměřovat skrze kompas, jehož azimut je udáván aktivisticky aktivními hlupáky a především morálními odpadlíky, kteří si uzurpují nárok na pravdu a zejména na správný výklad morálních přikázání. Boris se chytil do vlastní pasti, když neprozíravě podporoval aktivisticky aktivní hlupáky, kteří měli jedinou "přednost" ve schopnosti dál a dál navyšovat svůj škůdcovský a anticivilizační potenciál.

K. Baziková 3.9.2022 9:40

Příslušník žvanící třídy - to nemá chybu. Jak pojmenování novinářstva za třídu, tak přídavné jméno k tomu se pojící.

H. Kotaz 3.9.2022 9:54

R^;-D

L. Popovský 3.9.2022 14:54

Chattering classes = žvanící třídy. Viz https://en.wikipedia.org/wiki/Chattering_classes

L. Popovský 3.9.2022 14:58

Ještě česky: Chattering classes (žvanící třídy) je poněkud pejorativní pojmenování vrstvy lidí ve Velké Británii, kteří se považují za vzdělané a inteligentní a kteří si osobují privilegium určovat směr vývoje společnosti.

R. Polášek 3.9.2022 8:41

Johnson je typ člověka, který kde chodí, všechno rozloží a otevře. Jinak nedělá nic, neumí dlouhodobě pracovat, skládat a budovat.

Může být úspěšný jen pouze pokud od sám má pro lidi "názor" a v jeho patách je tým lidí, co má "práci" . Co všechno, co Johnson rozebere, podnítí a rozjede, pečlivě, pilně a usilovně dobudovávají, skládají dohromady a dodělávají a finišují.

Co se týká Brexitu, jestli to byl pro Británii správný krok nebo ne se pozná nejdřív až tak za 10 let.

F. Navrátil 3.9.2022 8:10

Johnsonův odchod není způsoben drobnými přešlapy. Ty jsou pouze příčinou a ne důvodem k jeho politickému konci. Skutečným důvodem je, že Velká Britanie není už veliká a s přívalem emigrantů přestává být Británií. Chtěla jít samostatnou cestou, ale ve skutečnosti vyměnila eurochomout za americký. Místo, aby si počkala na blížící se se rozpad bruselského sojuzu, vklouzla do role geopolitického nádeníka.

H. Kotaz 3.9.2022 8:43

Příval emigrantů by nevadil, kdyby to byli pracovití lidé, jako tomu bylo kdysi.

J. Lukavsky 5.9.2022 7:48

"kdyby to byli pracovití lidé, jako tomu bylo kdysi." no lidi jsou víceméně pořád stejní. problém je, že dříve imigrant do Británie musel začít makat ... nebo chcípnul hlady. Dneska nemusí makat protože se o něj prostě někdo musí postarat. J.L. end