22.2.2020 | Svátek má Petr


Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 208, poslední: 25.1. 2020 19:52, přehled diskusí

M. Krátký 9.1.2020 0:03

pro pochybovače stačí si vzpomenout na 11.září a muslimský terorizmus - útok na NY dvojčata - humanisti by je ještě teď rádi hýčkali v teplých věznicích a nosili jim 5x denně teplou stravu a 2x týdně čisté prádlo -lidičky proberte se !!!!!!

R. Vašíček 8.1.2020 22:14

Myslel som si podľa titulku, že Trumpa zabili.

P. Zinga 8.1.2020 19:40

"Solejmání byl krvelačná zrůda a největší zločinec současnosti, který se dlouhodobě dopouštěl zločinů proti lidskosti."

Vegetariánská fešando Zbavitelová, důkazy by nebyly?

P. Pavel 8.1.2020 19:42

Zkus vyndat hlavu z chomejíního zadku, milovníku muslimů, pak uvidíš ty důkazy.

M. Němec 8.1.2020 19:46

Zingo, jseš vymaštěnej jak forma na bábovku.

Důkazy si dohledej sám.;-O

I. Štípek 8.1.2020 22:55

Nemáte pravdu. Neútočte na lidi, kteří mají třeba i stejné sympatie jako vy, jen proto, že jsou v životě obecně důkladnější, chtějí si věci ověřovat, hledat odůvodnění k jakémukoli tvrzení. Tady v diskusi je pár fanatiků co nejdou pro ostrý odsudek daleko jen proto, že někdo zapochybuje brát krvelačné formulace paní Z.jako zákon.

J. Sojka 8.1.2020 19:33

p.Zbavitelová-130000 ks raket :-):-), to je snad počítá ještě teďko, to jsou ty, na které máme hrozit, jak poznáme ty, kterým máme mávat?

P. Pavel 8.1.2020 19:42

Neboj, návod zvlášť pro tebe už v Kremlu připravují.

J. Sojka 8.1.2020 20:01

Návod? Co to je blábol? Co asi tak má návod společného s inventurou hmotného , posléze nehmotného, majetku provedenou p.Zbavitelovou?A v Kremlu? "Jenerál" a takový chaos v hlavě? Možná kaprál....

R. Sorge 8.1.2020 19:53

Tady se píše, že mají odhadem (okolo) 130 000 raket (střel). Počítají se do toho např. i protitankové reaktivní střely (RPG).

https://www.csis.org/analysis/hezbollahs-missiles-and-rockets

P. Zinga 8.1.2020 19:16

Všem, co se radují ze smrti člověka, který jim nic neudělal, přeji rakovinu tlustého střeva.

Vlastně smrti lidí: oni totiž Amíci-jak je jejich zvykem- způsobili kolaterální škody ve formě smrti dalších lidí.

M. Němec 8.1.2020 19:44

Ty prdlouši, negativní energie se obrátí proti tobě.;-O;-O;-O

Budeš čučet, dilino.

V. Klepetko 8.1.2020 21:16

Pane Němče, stejný zrcadlový efekt by se mohl obrátit podle tohoto principu i proti Vám, hlavně kvůli těm emotikonům...

Nepřál bych Vám to.

V. Petr 8.1.2020 22:01

Mě osobně přímo "nic neudělal" dokonce ani Hitler...

P. Grigar 8.1.2020 18:25

Dnešní vystoupení Donalda Trumpa ? Blamáž.. vypadá to, že hlavním problémem bude nerostné bohatství Íránu, či spíše způsob jak se k němu dostat bez většího množství Stars and Stripes, poskládaných do trojúhelníku.

Poslední bojovou akcí, ve které prokázaly USA vůli k vítězství, bylo Japonsko, tam ještě ukázali protivníkovi, že není radno dráždit Strýčka Sama. Korea už byla ostudou a Vietnam katastrofou. Od těch dob už jenom pořád dokola přesvědčují a přesvědčují, že je lépe spolu vycházet a ono to furt nefunguje a nefunguje.

Nestačí jenom zvítězit a potřást si rukama, poražený musí pocítit až na kost bolest porážky a bezvýchodnost dalšího odporu. Jinak se k němu nesmíte otočit zády.. tohle jsem se naučil v sedmnácti letech, stálo mě to 6 stehů v obličeji a ukázkové modré oční stíny. Na takovou lekci se nazapomíná a chyba se neopakuje.

„Make America Great Again“ ... no nevím, takhle asi ne. :-(

M. Hromádko 8.1.2020 17:48

To bylo hodně emotivní, paní Zbavitelová.

P. Suchánek 8.1.2020 17:05

To je zoufalství, co tu ta Zbavitelová dokázala vypsat.

Tolik lží a smyšlenek a de-facto obhajoby ISIL a IGIL....

Byly to KSA a USA, kteří umožnili vznik IGIL a ISIL.

Byli to sunnité, kdo rozerval po agresi USA Irák a BV. Jsou to sunnité, kdo tvořil ISIL.

Šíité nemají za cíl vytvoření chalifátu.

Ovšem těch 130000 raket Hizballahu je perla.

To nepíší ani přímo v Izraeli.

Ale proč ne. Terorismus USA je ten dobrý.:-):-):-)

J. Kanioková 8.1.2020 19:02

Komu věřit ?

Lidovky - Trump ohlásil nové sankce proti Íránu. Při útoku na základny prý nezemřel žádný Američan

Novinky - Írán se chlubí nočním útokem: Nafackovali jsme Američanům, zabili jsme 80 vojáků

J. Vintr 8.1.2020 20:29

Tomu se říká, že se vlk nažral a koza zůstala celá. Domácí publikum potěšit tím, jak to těm Američanům nandali ale Američany doopravdy nenaštvat, aby nebyli nuceni reagovat.

P. Pavel 8.1.2020 19:49

Tvou sebekritiku oceňuji, zoufalče, který netuší, co píší v Izraeli. Realita je následující, vznik ISIL umožnil právě irán svými ingerencemi do Iráku a dosazením šíitského fanatika Málikího do premiérského křesla Iráku. Irán zcela zdevastoval Jemen a Sýrii, přes mrtvoly si v regionu buduje impérium. Přiznej se, odkud sis vycucal tu srágoru o "obhajobě isil".

J. Zaorálek 8.1.2020 16:39

Myslím, že problémem je, že západní svět si myslí, že s nějakou mírou zla se dá vyjít po dobrém. Jako se starou střechou. Zaplacne se jedná díra, začne tyct jinde, zase se to zalepí a tak furt, místo aby se udělal nová střecha. Spojenci ve druhé světové donutili Osu k bezpodmínečné kapitulaci. USA donutily k bezpodmínečné kapitulaci Japonsko a to bylo velmi důležité pro samo Japonsko. Po odstřižení šintoismu od politické moci a politiky obecně se z Japonska mohla stát normální země s fungující demokracií a ekonomikou atd. Ovšem kdyby se USA spokojily jen s vytlačením Japonska na jeho původní ostrovy, zlo by přetrvalo tam a po několika letech by zas bublalo na povrch. Prostě je třeba useknout bestii hlavu, zničit prsten. Jenže jak na to...

J. Kanioková 8.1.2020 16:41

1***** R^

J. Cervenka 8.1.2020 16:39

jako vzdy devcata Zbavitelova (a Kaniokova)) jsou bezvadne informovany, znaji fakta ktera srozumitelne podavaji. To je veledulezity prinos k diskusi kde antiamericti diskutanti placaji emocionalni nesmysle.

P. Khail 8.1.2020 16:03

Lze říci jediné: Díky Ameriko a nejen za tuto akci!!R^

J. Kouk 8.1.2020 15:59

Asadova vlada byla snad se nemylim zvolena a ministri jeho vlaszni vlady se ho s pomoci USSA snazili sesadit. Jenze Asad se to dozvedel a ministri utekli za hranice. Kdyz se odstraneni Asada nepodarilo takto, ministri vytvorili exilovou vladu a za pomoci financi z venci, vyvolali povstani. Do te doby o Asadovi nikdo neslysel. Zavrazdeny general je tedy obeti toho, ze splnil svou povinnost ke svemu statu. To je moje mineni. Jeste pred touto dobou USA hovorili (tusim projev Friedmana z te doby, ktery rekl, ze je potreba eliminovat Irak, nasledovala Libye a Iran, ktery je v neoblibe od 70 let. Sah Pahlavi se totiz obratil na Rusko a dalsi staty. Byl i u nas u Husaka a to se nelibilo a pokusili se ho svrhnout. Pak uz si nepamatuji zadrzeni diplomate, jejich osvobozeni atd. . Kdyz svrhli Pahlaviho, dostal se k moci duchovni v turbanu, nevzpomenu si na jmeno a Iran se USSA naprosto uzavrel...

V. Petr 8.1.2020 16:08

Vaše povídání je snůška blábolů. Třeba s tou Syrií, tam to začalo protivládními demonstaracemi, které Asád rozháněl střelbou s desítkami mrtvých. Ty demonstrace pak přerostly v občanskou válku. Západ v ní zprvu podporoval protiasádovské síly, ale ty se pak projevily jako islamisté, mnohem horší, než Asád. Navíc president Obama stáhl z Iráku americké vojáky, což umožnilo vznik islámského státu, proti kterému se západ spojil s kým se dalo. A tak vznikla současná situace, kdy tu válčí skoro každý s každým!

Mimochodem, tehdejší presidet Klaus vzpomíná na své setkání s presidentem Obamou. Obama vůbec neposlouchal, co mu Klaus říkal a s vytřeštěnám výrazem bájil o "Arabském jaru..."

J. Kanioková 8.1.2020 16:44

R^R^R^

P. Suchánek 8.1.2020 17:10

Takže mohu konstatovat, že blábolíte vy.

Západ od začátku podporoval přes finanční a zbrojní kanály KSA a SAE největší zběř, co mezi sunnity byla. A poskytoval jí logistické a letec:-):-):-):-)ké krytí.

A dodnes ty proti asadovské síly bohatě podporuje jak fionančně, tak propagandisticky. Jen ten Erdo se jim cukl kvůli Kurdům.

ISIL byl převelený IGIL z Libye po zavraždění Kaddafího.

V rámci IGIL/ISIL bojovali tisíce Ujgurů, Čečenců, Jemenců a další sunnitské lůzy.

V. Petr 8.1.2020 16:14

A ještě, s tím Iránem. Páhlaví se na západě těšil výsadnímu postavení, byl vnímán jako spojenec. Stal se ale obětí náboženských fanatiků v čele s Chomejním, opírajících se o dosud zaostalý venkov. A ten "píp" president Carter nechal Páhlavího ve štychu, prý porušoval "lidská práva..."

A ještě citáty iránského "duchovního vůdce:"

"Islám stanovuje pro všechny dospělé muže, nejsou-li neschopní nebo nezpůsobilí, povinnost připravit se na dobývání (ostatních) zemí, aby nařízení islámu byla nastolena ve všech státech světa... Ale ti, kdo studují islámskou svatou válku, chápou, proč chce islám dobýt celý svět...Ti, kteří o něm nevědí nic, předstírají, že se islám staví proti válce. Ti (kteří toto říkají) jsou hloupí. Islám říká: Zabíjejte nevěřící, tak jako by oni zabili vásǃ Znamená to, že by muslimové měli nečinně sedět do té doby, než je pohltí (nevěřící)? Islám říká: Zabíjejte je (nemuslimy), taste na ně meč a rozprašte (jejich armády). Znamená to nečinně sedět, dokud nás (nemuslimové) nepřemůžou? Islám říká: Zabíjejte ve službě Alláhovi ty, kteří by mohli chtít zabít vásǃ Znamená to, že bychom se měli vzdát (nepříteli)? Islám říká: Vše, co je zde dobré, existuje díky meči a ve stínu mečeǃ Lidi nelze přivést k poslušnosti ničim jiným než mečemǃ Meč je klíčem k Ráji, který může být otevřen jen pro Svaté bojovníkyǃ Jsou stovky dalších (koránských) žalmů a hadís (rčení Proroka), které pobízejí k válce a boji. Znamená toto všechno, že islám je náboženství, které zabraňuje lidem vést válku? Plivu na ty hloupé duše, které něco takového tvrdí"

"Hudba narušuje smýšlení naší mládeže. Není žádný rozdíl mezi hudbou a opiem. Obojí různými způsoby vede k otupělosti. Chcete-li, aby vaše země byla nezávislá, pak zakažte hudbu. Hudba je zradou našeho národa i našich dětí."

R. Vašíček 8.1.2020 22:20

Ako píšu vo Wikipédii:

Snahy otevřít zemi cizím vlivům vedly k posílení nacionálního hnutí a k nástupu vlády Muhammada Mosaddeka v roce 1951. Mosaddek, který znárodnil íránský ropný průmysl, dosud ovládaný Brity, donutil šáha odejít nakrátko do exilu, když se ho panovník pokusil propustit. Britové hájící zájmy své společnosti však požádali o spolupráci americkou CIA, s jejíž pomocí byl předseda vlády v roce 1953 svržen a šáh se mohl znovu vrátit k moci.