20.9.2020 | Svátek má Oleg


BLÍZKÝ VÝCHOD: Trumpova odplata a řev levičáků

8.1.2020

Blízký východ byl vždy ohniskem zájmů různých velmocí a ambicí dotyčných vládců pseudoimpérií. Nic na tom nezmění útok z dronů americké armády, který zlikvidoval jednoho z nejobávanějších stratégů islámského terorismu na Blízkém východě, íránského generála Kásema Solejmáního.

Nejsou podstatné podrobnosti ani příčiny útoku, Pentagon se zpravodajskými službami určitě věděl, proč tuto operaci provedl, moc dobře musel zvážit přínos a na druhé straně rizika a politické následky tohoto útoku a určitě by se do tohoto útoku nepouštěl jen tak náhodou nebo, jak někteří novináři naznačují, z důvodu vyvolání konfrontace.

USA usilují již dlouhodobě od roku 2003 o stabilizaci blízkovýchodního regionu po odstranění iráckého diktátora Saddáma Husajna. Vyvolání eskalace v tomto regionu není v jejich zájmu. Pokud zaútočily na jednoho z organizátorů teroristických útoků na Blízkém východě, měly k tomu dostatek důvodů včetně toho nejpodstatnějšího, smrti nevinně zabitých amerických civilistů.

V souvislosti se zabitím íránského generála se vynořují tři varování, která stojí za zmínku.

Zbabělá reakce levice v Evropě a USA

Tím prvním je zbabělá a pokrytecká reakce celé řady evropských a amerických politiků z levicové části politického spektra, kteří okamžitě začali Donalda Trumpa obviňovat z neadekvátního útoku, který může rozpoutat válku na Blízkém východě a ohrozit bezpečnost ve světě.

S tvrdou kritikou útoku přicházejí všichni demokratičtí uchazeči o Bílý dům (jak překvapivé), ale pozadu nezůstaly ani další špičky Demokratické strany včetně předsedkyně Kongresu. V Evropě není třeba vyjmenovávat negativní reakce z levé části politického spektra projevující se nenápadným odsouzením útoku až k emocionálně laděnému zděšení, jakmile se posuneme k extrémní levici reprezentované Zelenými a postkomunisty.

Reakce dnešních levicových pseudohumanistů v Evropě a USA ukazuje jejich odtržení od reality a neschopnost se za své občany postavit. Podle jejich myšlení lze zlo porazit domluvou, pokáráním nebo převýchovou. Nic takového ale na Blízkém východě (a nyní už i v některých částech Evropy) neplatí. Chce-li Západ alespoň minimálně zabezpečit své občany v USA i Evropě, musí nezbytně sáhnout k silovému řešení. A to dnešním pseudohumanistům ovládajícím mainstream a sedícím na vysokých funkcích vadí; myslí si, že zlo zastaví tím, že mu budou ustupovat, marginalizovat je, až postupně vyšumí. Nevyšumí a historie již dostatečně ukázala tragické důsledky tohoto chování (Mnichov v roce 1938, agrese v Habeši, dnešní Etiopii, v roce 1934 atd.).

Donald Trump svým souhlasem s útokem pomohl některým idealistům sundat „růžovoučké brýle“ a vidět problém v jeho syrové podobě. Pokud bude nadále v Evropě převládat levicová politika ústupků islámskému terorismu podporovaného silnými islámskými režimy, bude do budoucna Evropa symbolem zženštilé a slaboduché části světa, kterou je snadné ovládnout prostřednictvím vydírání a planých slibů. Rostoucí globální síla islámských režimů rozhodně nevěští nic dobrého.

Rozdílná kultura myšlení

Dalším varováním pro euroatlantický prostor může být nepochopení rozdílných způsobů myšlení. Levicoví liberálové předpokládají, že protivník bude usilovat o mírové řešení, že jeho cílem bude dohoda a uklidnění situace.

Jenže kultura muslimských zemí, ať již se jedná o sunnitskou nebo šíitskou (v případě Íránu) větev islámského učení, upřednostňuje jiné hodnoty, než jsme zvyklí. V těchto kulturách jde především o vítězství a nic jiného. Kompromis je až na výjimky považovaný za projev slabosti. Navíc je násilí běžným jevem v těchto kulturách.

Jediné, čemu tyto kultury a z nich vzniklé autokratické režimy rozumějí, je síla. A toho si je Donald Trump dostatečně vědom. Proto koná tak, jak koná.

Západní Evropa, kde bude obyvatelstvo tohoto vyznání do budoucna převažovat, by si měla na takovéto krajní a jednostranné chápání světa zvyknout a začít tento problém řešit. Jinými slovy: Evropo, probuď se ze svého krásného snu.

Důležitý signál odplaty pro budoucí teroristy

Donald Trump schválením útoku projevil značnou odvahu a dal najevo, že kdokoliv na světě, kdo se rozhodne plánovat a realizovat teroristické útoky s cílem zabít americké civilisty, se dočká tvrdé odplaty.

Jedná se o naprosto klíčový signál. Každý, kdo se do budoucna rozhodne zabíjet americké občany, bude v hledáčku amerických ozbrojených sil a zpravodajských služeb a vystavuje se ohrožení vlastního života. Jen srovnejte se slabošským až často destruktivním způsobem jednání celé řady evropských vlád sahajících od placení výkupného, přes rušení hospodářských sankcí až k propouštění teroristických zabijáků pod záminkou „humanity“.

Americký prezident naproti tomu jedná tvrdě a bez okolků. Svým činem dává najevo, že své občany bude chránit i proti velkým a silným „zvířatům“. A za tento svůj zásadový přístup si určitě zaslouží palec nahoru.

troška-kniha

Nová kniha nyní v prodeji.POUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms
POUZE 5 VÍTĚZŮ! Tropická soutěž s vůněmi Glade Exotic Tropical Blossoms

Přeneste se do tropů s exotickou vůní květů Monoi, jasmínu a sladkého kokosu. Zapojte se do soutěže a možná právě vy vyhrajete balíček nové řady...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.