29.3.2024 | Svátek má Taťána


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
S. Rehulka 12.9.2011 14:34

Historický zločin.....

....moderní doby v Turecku se stal tehdy, kdy premier Erdogan předešel Armádu a preventivně pozatýkal turecké vysoké důstojníky. Kdyby to neudělal, asi by opravdu došlo k vojenskému puči a to puči správnému a spravedlivému !

Když po 1.světové válce Kemal Ataturk tvrdě oddělil státní politiku od náboženství (islamu), byl to začátek moderního, úspěšného Turecka. Správné spojenectví (NATO), Turecku jen prospělo a tehdejší státní politika umožnila i přátelské vztahy se státem Izrael. Proč píši : "puč správný a spravedlivý" ? Turecká armáda právě to dostala od prvního presidenta Kemala za úkol - hlídat, aby nedošlo opět k tomu, co dělalo z Turecka "Nemocného muže na Bosporu", tedy opětné uchvácení státní moci zpátečnickými muslimy. A to se ted podařilo potichu právě Erdoganově islamské straně a politické plody už je vidět ! Ještě že se nepodařilo Turecku dostat se do EU ! (Jako by nestařilo mít v Evropě Kosovo a Albánii) !

J. Kanioková 12.9.2011 19:55

Je to přesně tak a je to přesná ukázka, jak je demokracie slabá.. a zrádná...

rovné volební právo, populisti... (to je spíš u nás, neznám volební systém Turecka), koaliční vládnutí.. to je naprosto umrtvující stavy. Hádky, vydírání, vytahování špíny... jak se pak mohou na něčem dohodnout?

A k Turecku... už dávno si říkám, že Ataturkův odkaz jde do kopru, korám a islamisti jsou vJečný.. kdesi jsem nedávno četla, jak novinář popisuje realitu Istambulu. Na míste kde stál, před rokem viděl mladé moderní ženy a teď tam viděl většinou už zase zababušené ženské...

J. Kanioková 12.9.2011 13:56

Máte pravdu, autore,

Autokrati jsou někdy lepší než demokracie - „arabské jaro“ a jeho „spontánnost“  je zrádné. Íránská revoluce začala jako vzpoura proti šáhově "tyranii", ale skončila ještě horším teokratickým režimem. A byla to demokracie, která přivedla v Gaze k moci  Hamás.

Nebyli to demokraté, ale autokrati, kteří uzavřeli mír s Izraelem. Autokrat s plnou kontrolou moci může udělat ústupky lehčejc než slabý volený vůdce. Možná budeme se slzou v oku vzpomínat Mubaraka.

Západ podlehl PL intelektuálům, kteří přes zkušenost z 11.9.2001  stále sní o sekulárních Arabech a jejich „demokratických“ hnutích po celém regionu s diktaturami.

Je to sice jistě vývoj, jak nás neustále peskuje Kajan, ale pro naše generace zcela zanedbatelný a stále víc nebezpečný.  Bohužel pseudointektuálové jsou nepoučitelní... a v zájmu své milované idey jsou téměř smíření s obětováním Izraele..   Dnes může být cílem teroristů kdokoli. Do útoku v NY jsme byli ukolébáváni, že teroristické únosy jsou jen o vydírání, ale tohle přesvědčení padlo s Dvojčaty. Konspirační teorie jsou jen výsledkem souběhu událostí, které paranoici okamžitě začnají splétat, fabulovat a vytvářet klamy, protože jim logika nebyla dána, aby hledali vysvětlení v daných oborech, jako je statika a metalurgie.

O hloupých konspiracích byl dobrý pořad včera na čr6 - Názory a argumenty a dnes jej budou opakovat v 15,12 h.    Vystupuje tam ovšem jeden "intelektuál", neskutečně pitomě, PhDr. et Mgr. Kryštof Kozák, PhD...Institut amerických studiíí - FSV UK...  co říct... kdyby měl učit mé dítko, tak nevím... Definice: Intelektuál je člověk, který by byl rád inteligentem, ale nějak se mu to nedaří...

H. Lukešová 12.9.2011 11:15

Bohužel "arabské jaro" není jarem, ale arabskou ZIMOU...

V arabských státech neprobíhá proces demokratizace, ale islamizace...

K. Janyška 12.9.2011 9:44

Terorismus je metodou, ne spolkem... Dzp.

P. Fiala 12.9.2011 8:48

Poznámky k textu

Pokud by Japonci nenapadli PearlHarbour, kdo ví jest-li by vstoupili Američané do válečného stavu (měli zkušenosti z 1.světové, a nebyli koloniálními mocnostmi jako Anglie či Francie). Po druhé světové válce bojoval kapitalisms s komunismem po celém světě. Korea,Vietnam, latinská Amerika, Afrika v t.zv. studené válce. Ta byla bez výstřelů pouze v Evropě před a za železnou oponou, jinde se tvrdě bojovalo, zabíjelo a ničil majetek. Teprve onehdy byly splaceny dluhy staré Evropy za dodávky zbraní pro bojování v 2. světové. Válčení a zabíjení a ničení majetků stojí mnoho a mnoho peněz ty obyčejné lidi, bohatne na tom "pár" jedinců, kteří ovládají finance, média, generály, a lídry politiků. Parlamentní demokracie jsou zástěrkou. Proč si to myslím? Copak si obyčejní lidé přejí války? Ani náhodou.

A nenávist vyvolávaná mezi křesťany a islamisty? Komu vyhovuje? Jedině komunistům.

K. Kužel 12.9.2011 5:55

Příklad s Turky a Kurdy

je pěkný. Ukazuje na asymetričnost vidění světa, která je velmi výrazná u muslimů. Jejich práva jsou PRÁVA, ostatní mají jen povinnosti. Velmi dobře dokážou využívat slabostí protivníka, a tím pro ně naše civilizace určitě je.