Neviditelný pes

BLÍZKÝ VÝCHOD: Příběh nevánoční, příběh děsivý

26.12.2020

Stalo se v dubnu 1987. Rodina Mosesových ze samařské osady Alfej Menaše se vracela automobilem z velkého nákupu. V rámci velkých příprav. Za šest dní začínal židovský svátek Pesach (13. 4.) Domů však nedojela.

Na silnici mezi jejich bydlištěm a městem Kalkílija hodil arabský terorista na jejich vůz Molotovův koktejl. Ten okamžik zcela změnil osud rodiny. Navždy.

Automobil vyletěl do vzduchu a následně se vzňal. Bilance byla děsivá. 35letá těhotná maminka Ofra Mosesová ve voze uhořela, její pětiletý syn Tal zemřel na následky zranění o tři měsíce později. Popáleni a jinak zraněni byli také ostatní, kteří přežili: otec rodiny Abraham, jejich patnáctiletý syn Nir, osmiletá dcera Adi a 14letý kamarád od sousedů Yossi Hilleli.

Abraham Moses se později svěřil:

Skočil jsem do hořícího auta, abych zachránil svou rodinu, ale nedokázal jsem Ofru dostat ven a ona uhořela přímo před mýma očima a očima našich dětí.

Příšerné, hrůzné, otřesné.

Vraždícího teroristu se nepodařilo dopadnout hned. Až v prosinci 1987. Rodina pozitivní zlom ve vyšetřování oslavila na improvizované párty 9. prosince 1987; její součástí byl i dort – osobní dar tehdejšího ministra obrany Yicchaka Rabina.

Později bylo zveřejněno i vrahovo jméno: Muhammad Daoud. Odsouzen byl na doživotí. To si odpykává dosud.

Jméno této vraždící zrůdy by nebylo po letech znovu připomínáno, nebýt jedné zpravodajské relace oficiální televize Palestinskoarabské autonomie (PA) , kterou zaznamenala a přeložila do angličtiny monitorovací organizace Palestinian Media Watch (PMW - video níže). Ta 9. prosince 2020, u příležitosti Daoudova dopadení (8. 12. 1987) a následného odsouzení, uvedla naprosté nehoráznosti, které znovu ilustrují, jak se Abbásův režim staví k terorismu vlastních lidí.

Ve vysílání televize PA se totiž říká, že vězeň Muhammad Daoud (připomeňme: vrah) začal v okupačním vězení svůj 34. rok (za mřížemi). 8. prosince 1987, v souvislosti s vypuknutím první intifády (protiizraelské teroristické kampaně 1987-1993 - LS), kdy mladý Daoud začínal svoji životní pouť, ho okupační síly unesly, aby se stal vězněm v jejich žalářích.

Takto informuje oficiální zpravodajský kanál PA o zatčení a spravedlivém odsouzení brutálního teroristy vraždícího nevinné lidi. Zatčení vraha je podle logiky PA TV únos. Zpráva vyznívá tak, že v izraelském kriminále sedí nevinný člověk.

Ve videu vystupuje také Lafi Nassoura, šéf kalkílijské odbočky Klubu vězňů založeného úřady Autonomie. Ten říká, že sílu v jisté vítězství čerpají z odhodlání tohoto vězně a z odhodlání ostatních vězňů – hrdinů.

To ale není všechno.

Nejde jen o morální podporu a vyjádření sympatií teroristům odpykávajícím si v izraelských žalářích spravedlivé tresty za své hrůzné činy. Už to samo o sobě je v civilizovaném světě nepřijatelné, zvrácené.

Vedení PA kromě toho teroristy finančně podporuje prostřednictvím tzv. fondu mučedníků. Měsíčně vyplácí uvězněným teroristům „mzdu“. Průkaznější důkaz podpory terorismu si sotva lze představit.

Podle informací portálu Jewish News Syndicate z 22. prosince 2020 („‘Heroic’ murderer serving life sentence in Israel ‘kidnapped’ by Jewish state, claims PA“) není úplně zřejmé, jestli je Daoud svobodný (a bezdětný, což se v muslimském světě automaticky předpokládá), anebo ženatý. (Ženatí teroristé, kteří mají děti, dostávají vyšší „odměny“ za vraždy Izraelců). Existují tedy dvě možnosti:

1/ ... je-li Daoud svobodný, obdržel dosud od Autonomie (v přepočtu z nových izraelských šekelů NIS) téměř 482 tisíc USD;

2/ ... je-li pravda, že je ženatý a má dvě děti, činila jeho „odměna“ téměř 507 tisíc USD.

Ať tak či onak, v současnosti dostává terorista a vrah Daoud od Abbásova režimu měsíčně přes 12 tisíc NIS, což je dle kurzu z 22. 12. víc než 80 a půl tisíce českých korun. (Kdo z vás to má?)

Co si o tom myslí manžel zavražděné, je zřejmé: „Platby PA teroristům se musí zastavit! Není přece možné, aby PA oslavovala vraha a vyplácela mu více než 12 tisíc izraelských šekelů měsíčně jenom proto, že zavraždil Židy; jenom proto, že zavraždil mou ženu a mého syna.“

Věc má ale ještě jednu dimenzi, neméně závažnou. Jak řekl ředitel monitorovací organizace PMW Itamar Marcus:

- PA je jedinou vládou na světě, která podporuje terorismus, oslavuje a odměňuje vrahy žen a dětí - a přesto získává finanční prostředky ze západních demokracií. Dokud EU, Británie, Norsko a další podporovatelé PA nepodmíní své financování požadavkem, aby se PA zcela od terorismu distancovala, sami se v principu staví do pozice těch, kdo podporují teroristické subjekty.

Mluví se o tomto problému už delší dobu. Na příkladu krutého údělu rodiny Mosesových vidíme, jak obludnou má ten problém podobu.

---

Záznam vysílání televize Palestinskoarabské autonomie oslavující vraha Muhammada Daouda:

Převzato z blogu autora s jeho svolením.zpět na článek