20.10.2020 | Svátek má Vendelín


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Pikle versus prosperita

Izrael uzavřel dohodu o propuštění 1027 odsouzených Palestinců za jednoho svého občana, který byl před pěti lety unesen z izraelského území. Mezi propuštěnými Palestinci jsou i ti, kdo zabíjeli izraelské civilisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
V. Stejskal 24.10.2011 8:35

Re: a co dojivost krav

to bych rad vedel, co je spatneho na dojeni krav

J. Tejkl 24.10.2011 8:30

poslouchejte Stejskale,

nechodíte se někam léčit? 

V. Stejskal 24.10.2011 8:34

Re: a co dojivost krav

Panove, neplacejte a ctete. Jo to cesky, hlava vas bolet nebude, napsal to echtovni zid (ne zid na baterky, jako vy), byl i v koncentraku jako kluk a od r. 1945 zil v Izraeli.

http://www.uloz.to/7015026/israel-shahak-historie-a-nabozenstvi-zidu-tiha-3000-let-pokrytectvi-a-nesnasenlivosti-pdf

Poskytuji tento link casto, ale nikdy mi nikdo k nemu nerekl ani slovo, zadny komentar. Jenom hloupe nadavky. Jste nejaka divna chasa.

K. Křivan 24.10.2011 9:17

To bude asi tím,

že vás tu nikdo nebere vážně. Jen jako něco otravného, třeba jako mouchu.

J. Tejkl 24.10.2011 9:39

Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Proč by Vám k němu někdo něco měl psát? Podobných antisemitských nesmyslů kolují na internetu celé vagony...Shahak je  ultralevicový intelektuál, navíc usvědčený lhář (najděte si na internetu jeho tzv. "telephone incident"). Zrovna tak můžete chtít, aby se "diskutovalo" o Protokolech sionských mudrců, nebo Mein Kampfu. Je to smutné, ale je to tak:  Obdobně jako v Evropě nebo USA, kde levice ostře napadá náboženství  patriotismus nebo vlastenectví, které obratem označuje za  "fašismus",  stejně tak řada levicových intelektuálů židovského původu ostře napadá Izrael, respektive jeho duchovní a náboženské základy. Vedle Shahaka je to třeba Noam Chomsky, Norman Filkenstein a další. Je to pozoruhodný fenomén, který ale je vzhledem k pohnuté historii židovského národa psychologicky docela pochopitelný: tisíciletí pronásledování, pogromů, vražd a bezpraví kvůli víře, a později i kvůli původu,  dovedlo ve dvacátem století řadu Židů  ke snaze setřást ze sebe toto dědictví, a zbavit se tak utrpení. Proto najdete mezi bolševickými revolucionáři mnoho Židů. Jeden z nich Jakov Michailovič Jurovskij (Jankel Chaimovič Jurovskij), který se podílel na popravě carské rodiny, krátce před svou smrtí psal své rodině o svém dětství v Tomsku (byl z chudé rodiny, z deseti dětí) : "Naše rodina netrpěla ani tolik bídou a nedostatkem, jako nábožeským a sionistickým přesvědčením našeho otce a já byl první, kdo se tomu vzepřel." Stal se revolucionářem, komisařem ČEKY, změnil se jméno, a ještě před tím, než se dal na revoluční marxismus, konvertoval k Protestanství. Takže zcela patrná snaha zničit na sobě (i v sobě) všechny stopy vlastního židovského původu. Tento charakteristický rys židovské levice je třeba mít na paměti.

    

V. Stejskal 24.10.2011 11:08

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Zide jsou jedina evropska nabozenska komunita, ktere se neopodarilo emancipovat se od cirkve tak, jako se to podarilo nam, krestanum. Zide jsou vychodoevropsky narod, v r. 1892 zilo v Ruskr risi 80% zude Evropy a 50% zidu sveta. Druha polovina zila v USA, ale opet vetsina z nich byly vystehovalci z Ruska. V Rusku smeli zit na uzemi ohranicene tzv. carou osedlosti a sice na prani zidovsky cirkevnich hodnostaru, kteri hlidali sve ovecky podobne jako jejich krestansti kolegove. Kdyby meli volnost pohybu, rozebehli by se po Rusi a ravini by je uz nikdy nenasli. Zili v zaostalosti a nevzdelanosti (mluvili jüdisch, meli jenom tora skolu), zivili se drobnymi obchudky (viz Sumar na strese). Unorova revoluce r. 1917 zrusila toto omezeni a zide se vydali zejmena do velkych ruskych mest. Pridali se k revoluci a byli vyznamnou soucasti ČEKY i NKVD.Vetsina se stala ateisty. Ze se nektery zid ucastnil popravy carske rodiny neni nic spatneho. Car, jako hlava Ruske ortodoxni cirkve, nemel pravo abdikovat a o sve smrt rozhodl sam. Zide se stali vyznamnou soucasti sovetskeho zivota jak ve vede, kulture, politice i v bezpecnostnich orgnech. To trvalo az do konce 60tych let, kdy se nachali zmast sionistickou propagandou a zacali odjizdet do Izraele (ti hloupejsi) a na Zapad (ti chytrejsi). Stali se tak dalsi obeti judaismu.

J. Tejkl 24.10.2011 11:27

hmm,

Vaše fantaskní teze, že Židé jsou východoevropský národ, snad ani nepotřebuje komentář... Jen tak pro zajímavost: Kde jste tuhle informaci vybádal?

V. Stejskal 24.10.2011 11:51

Re: hmm,

Snad vazne verite tomu, ze by nejak lidska skupina vydrzela 2000 let hladomoru, tahani se po vsech certech, zabijeni, valky, nemoci. Co vydrzelo je nabozenstvi - judaismus, podobne jako krestanstvi ci islam. Jeste pred 150 neexistovali ani Cesi ci Nemci, tim vice Zide jako narod. K. Marx, ac podle Norimberskych zakonu zid jako poleno, se za zida nepovazoval, jeho otec a cela rodina konvertovali k protestantstvi. Otec koncertoval kvuli povolani, byl advokat. S vyznanim zidovskym sve povolani nemohl vykonavat, jako protestant mohl. Viz kniha Shlomo Sanda: Kdo vynalezl zidovsky narod. http://www.fr-online.de/literatur/historiker-shlomo-sand-es-gibt-kein-juedisches-volk,1472266,2750060.html

J. Tejkl 24.10.2011 13:05

Re: hmm,

Čím dál tím lépe! Můžete se kopírovat články komunistických a marxistických "myslitelů" jako Slomo Sand, jak chcete. Jediné co tím o sobě říkáte je: Jsem levicový antisemita, který na věcný článek o úspěších Izraele v oblasti  vědy, hospodářství nebo vzdělání, není schopen reagovat jinak, než ubohým blábolením  "o dojivosti krav", případně vkládáním odkazů na ideologicky zpřízněné, a jednoznačně tendenční výklady historie a současnosti židovského národa, který asi dost nenávidíte...

Když si tak čtu Vaše příspěvky tady na NP, ani se nedivím Židům, že si založili vlastní stát. Jste přesně ten typ člověka, kvůli kterým Židé odcházeli do Palestiny...

V. Vašek 24.10.2011 11:36

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

No potěš, vy jste ale hlava.

S. Netzer 24.10.2011 13:02

"Zide

jsou jedina evropska nabozenska komunita, ktere se neopodarilo emancipovat se od cirkve tak, jako se to podarilo nam, krestanum."

Pochybuji, že jste křesťan, jinak byste totiž musel vědět, že církev existuje pouze v křesťanství. Žádná židovská církev neexistuje.

H. Lukešová 24.10.2011 14:41

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

1) Židé jsou asijským semitským národem, který byl rozprášen do diaspory, nejedná se o žádný evropský národ. Zbytek jsou hloupé kecy. A judaismus, stejně jako křesťanství nebo islám oběti nepřináší, oběti láchají fanatici.

S. Rehulka 24.10.2011 14:49

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Pane Stejskale, dovolte mi otázku : Vy se považujete za křestana ? Z Vašeho předešlého příspěvku vyznívá, že jste komunistický antisemita. (Nepokoušejte se to maskovat intošským kecem, že nikoliv antisemita, ale antisionista!)

V. Stejskal 24.10.2011 21:38

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Sioniste nebojuji proti antisemitismu, sioniste bojuji proti asimilaci zidu s nezidy. Asimilace je nejvetsi hrich, ktery zid muze spachat. Z hledistka ortodoxnich zidu (ti s pejzy) jsou sioniste zlocinci, kteri nic neudelali pro zachranu zidu behem valky a kteri tim, ze zalozili stat Izrael brani Spasiteli vratit se na zem. Zidovsky stat muze byt, podle zidovske viry, zalozen pouze Spasitelem.

J. Tejkl 24.10.2011 22:21

rozumíte vůbec psanému textu?

pan Janyška se Vás neptal, proti čemu bojují sionisté, ale jestli se považujete za křesťana. Protože otázku zjevně nechápete, odpovím za Vás. Pane Janyško, pan Stejskal se považuje za  "evolutionistu", a "věří, že svět vznikl vyvojem" . Viz jeho příspěvek v diskusi k článku paní Zbavitelové:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/blizky-vychod-izraelsky-vojak-gilad-salit-bude-propusten-pms-/p_zahranici.asp?c=A111013_101829_p_zahranici_wag

V. Stejskal 24.10.2011 23:30

Re: rozumíte vůbec psanému textu?

Bravo, pane Tejkl, to je pravda. A ctu zidovske internetove stranky, kde se neprijimaji prizpevky od kreationistu.

H. Lukešová 24.10.2011 22:58

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Stejskale, většina amerických Židů jsou sekulární a naprosto asimilovaní do společnosti. Lžete a zase lžete. Neasimilovaní jsou naopak muslimové, ale to vám je zbytečné vykládat do dubu, vy nejste křesťan, ale muslim.

V. Stejskal 24.10.2011 16:40

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Naom Chomsky je podezrely sionista, Finkelstein je silne nastvany. Nedavno jsem s nim videl rozhovor, kde se rozcilil a zacal nadaval (oba jehe rodice byli v Osvetimi): "Osvetim, porad Osvetim. U nas doma to bylo denne - "to zradlo je horsi nezli v osvetimi, ty hadry jsou horsi nezli v Osvetimi" atd.

J. Tejkl 24.10.2011 17:42

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Noam Chomsky je "podezřelý sionista"????  Kdyby to nebylo tak smutné, tak bych se docela bavil.... 

J. Tejkl 24.10.2011 9:40

Re: a co dojivost krav

Dále: Ne každý, kdo obhajuje Izrael je "žid na baterky". On totiž nemusí být Žid vůbec, víme? Je to většinou slušný,  vzdělaný člověk, který je natolik bystrý, že dokáže rozlišit mezi pravdou a propagandou. Vy  samozřejmě k takovým lidem  nepatříte, ale to neznamená,  že je můžete urážet hloupými antisemitskými stereotypy... 

V. Stejskal 24.10.2011 11:53

Re: a co dojivost krav

po r. 1989 je najednou kazdy blbec zidem

J. Tejkl 24.10.2011 12:29

Re: a co dojivost krav

Kdyby to byla pravda, byl by jste už dvacet let rabínem! :-)))))

S. Rehulka 24.10.2011 14:51

Re: a co dojivost krav

Moc trefné, pane Tejkle ! Zdravím !

P. Šebesta 24.10.2011 13:53

Re: a co dojivost krav

Vzhledem k "věrohodnosti" pana Shahaka to snad ani není nutné. V roce 65 si vymyslel náramně tragickou historku o nezavolání ambulance o šabatu ortodoxním židem, aby alespoň uměla potvrdil své teze, což z něj dělá važně důvěryhodného autora... Jinak tohle "dílko" slušně vykrádá sovětskou antisemitskou propagandu a v podstatě jen opakuje protižidovské pověry Andrease Eisenmengera. Když opominu fakt, že zjednodušuje judaismus na kabalu.

V. Stejskal 24.10.2011 16:26

Re: a co dojivost krav

V SSSR nebylo antisemitismu, nybrz ateismu. Ve vzpominkach sesteho lubavicskeho rabina, Josefa Izakovice Sneersona, se doctete, ze kdyz ho v r. 1928 zatykali, byli dva ze trech pracovniku NKVD (GPU), kteri ho zatykali, zide. V budove NKVD v Leningrade, kam ho odvezli, se to zidy ve vedoucich pozicich jenom hemzilo (dle jeho vypraveni). Cili ateismus ano, antisemismus, ne. http://chassidus.ru/author/rabbi-josef-iczxak-shneerson/

H. Lukešová 24.10.2011 14:38

Re: a co dojivost krav

Takové ohavné stránky si nechte pro své amarády nacisty. Sám jste divná chasa a číst vaše odkazy nehodlám. A je vidět, jak jste posedlý židovskou otázkou, styďte se.

S. Netzer 24.10.2011 9:14

Autorem

článku je pan Pavlát, a ne pan Palata, jak zde lživě tvrdíte. Je to Vaše věc, jestli souhlasíte s názorem I. Shahaka, ovšem poukazem na jeho Historii a náboženství Židů můžete těžko vyvrátit nelidskost Shalitova věznění, nebo fakt, že 10 Israelců jsou laureáti Nobelovy ceny.

Co se israelských krav týká, ty jsou skutečně světové šampiónky v produkci mléka (průměr 11.653 l oproti 9 970l v USA). Pětiletá dojnice Souffa z kibuzzu Karmid, situovaném nedaleko hranice s pásmem Gazy, dala už dvakrát za sebou 21400 l mléka. http://jssnews.com/2011/06/01/la-vache-israelienne-championne-du-monde-de-production-laitiere/

Tahle kravka, je na rozdíl od Vás, přes pysk si seroucích antisionistů, užitečný tvor, vole!

K. Křivan 24.10.2011 9:18

Re: Autorem

Gnädige Frau,  aplaus !

S. Rehulka 24.10.2011 14:53

Re: Autorem

Paní Netzer, doufám, že Vás neurazím svým souhlasem, Zdravím !

V. Stejskal 24.10.2011 9:25

Re: Autorem

Je nevyvracim nelidskost vezneni toho chlapce, ja jsem ale toho nazoru, ze hlavni pricinou jeho 5leteho pobytu ve vezeni je tupohlava arogantni politika sionisticke izraelske vlady. Chov krav v kibucu Karmid je jenom dalsi dukaz toho, ze zide nemaji s Palestionou nic spolecneho. Tamni horky klimat se pro chov skotu vubec nehodi, takze Souffu chovaji zrejme v klimatizovnem kravine. I Vy sam uznete, ze je to ekonomicke nesmyslne.

PS Vase hrube nadavky Vam velkoryse promijim.