28.2.2020 | Svátek má Lumír


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Pikle versus prosperita

Izrael uzavřel dohodu o propuštění 1027 odsouzených Palestinců za jednoho svého občana, který byl před pěti lety unesen z izraelského území. Mezi propuštěnými Palestinci jsou i ti, kdo zabíjeli izraelské civilisty.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Řazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 26.10. 2011 21:51, přehled diskusí

M. Jaroš 26.10.2011 21:51

Re: Občan verzus rukojmí

nevadí... už jsem Vám odpustil ;-), příště se mírně s těmi "lháři"... diskutující se kterým nesouhlasíte nutně nemusí být lhář... jen třeba vychází z jiných linků než vy...

J. Tejkl 26.10.2011 14:35

Re: Občan verzus rukojmí

Víte, nemám čas procházet staré diskuse a hledat každý Jarošův příspěvek. Nicméně dnes diskusi jsem si vyhledal, a něco jsem Vám k tomu napsal, aby jste měl radost. Jak jsem zjistil, reagoval jste tehdy na můj posl. příspěvek s jednodenním zpožděním, což snad vysvětluje, proč jsem na Váš příspěvek už nereagoval. Vyvozovat z toho, že jsem debatu vzdal, kvůli nedostatku argumentů je dětinské, ale pokud Vás to potěší, klidně si to myslete dál.  Pokud jde o ty Vaše argumenty (mimochodem jediné, které jste v té debatě alespoň něčím podložil): viz příspěvek v inkriminované debatě.

M. Jaroš 25.10.2011 21:23

Re: Občan verzus rukojmí

vaše zjištění vlastní omylnosti vyvolalo halucinace vás evidentně rozhodilo natolik, že vám dělá potíže číst text. Zkuste to ještě jednou... Dělá mi radost dělat Vám radost ;-) mohl by jste si ji užívat i více, nebýt vaší lenosti... viz naše diskuze nad praktikami Izraelské administrativy při stavbě osad... kterou jste nedotáhl..., nebo vám jen došly argumenty? jako obvikle ;-) ále co, nechme toho peskování, jste už asi takovej svéráz...

J. Tejkl 25.10.2011 8:37

Re: Občan verzus rukojmí

Podívejte se pane Jaroši, přiznal jsem, že jsem se mýlil, pokud jde o počty přistěhovalců. Nevím sice, jestli jste učinil stejně, pokud jde o natalitu židovské populace, ve které jste naopak mýlil Vy. Pokud jste k takovému sebepřekonání nedopracoval, budiž. Je mi to celkem jedno.Stejně jste mi  udělal jste mi radost, protože to bylo  poprvé, co jste Vaši obvyklou dojmologii nahradil věcnou debatou. Odhad, že Izrael bude mít 25 000 000, je možná optimistický, ale nikoliv nereálný.

Samozřejmě, že nikdo nemůže přesně  předpovědět, kolik obyvatel bude mít jaká země za 40 let. Sledování dlouhodobé porodnosti  ovšem umožňuje odhadnout vývoj alespoň přibližně. A tady čísla hovoří jasně: zatímco arabská porodnost byla před desti lety 4,7, je dnes už pouze 3,7. Židovská byla naopak 2,1, dnes osciluje mezi 3,0 - 3,1. Fakta můžete najít v odkazech, které jsem Vám posílal. V tomto ohhledu je zajímavé i srovnání s okolními arabskými zeměmi - Egypt má 1,6, Turecko 1,4. Arabové v Izraeli mají tedy zdaleka jednu z nejvyšších porodností na BV. Inu to víte, vyspělé zemědělství, vodohosdpodářství, zdravotnictví  a sociální služby, tedy výhody vyspělého a demokrotického státu jdou obyvatelům k duhu! Tím se opět vracím k tématu článku.

"Jako již tradičně jste tu svou věcnou a faktickou argumentaci nějak

nedotáhl"... kde jsem jsem prosím pěkně ještě svou argumentaci nedotáhl?  Je škoda, že na závěr zase upadáte do svého obviklého lhaní.

   

M. Jaroš 25.10.2011 0:34

Re: Občan verzus rukojmí

že vás ruce nebolí pane Tejkle, že zrovna Vy někoho vyzýváte k faktické a věcné diskuzi... Jo a když jde o fantaskno, ještě se těšíte jak bude v Izrael v roce 2050 populační velmocí BV s 25mio židovské populace? Jako již tradičně jste tu svou věcnou a faktickou argumentaci nějak nedotáhl...

M. Jaroš 25.10.2011 0:26

zamyšlení ředitele muzea

ještě že nám to pan Leo vysvětlil. Kdyby byly Arabské země stejně vyspělé a demokratické jako Izrael,rychle by pochopily nevyhnutelnost a štěstí které je potkalo, neútočily by na něj / a ani Izrael by na ně nemusel preventivně útočit. Izrael by potom nemusel okupovat území a čelit odporu jeho obyvatel, provádět bezpečnostní akce a zatýkat domorodce, kteří se odmítají s okupací smířit? Protože však demokratické a úspěšné nejsou (arabské státy), život není tak pěkný, jaký by mohl být... Kde vládne demokracie a prosperita, tam se musí přijímat zákony, zakazující občanům Izraele bojkotování neustále bujících osad na okupovaném území; btw zásadních překážek míru. Hluboce si vážím Izraelského národa pro jeho úspěchy na poli vědy, businessu i zbrojního průmyslu (i když těžko říci, kolik toho Izrael ukradl svému "hodnému" bráškovi). Odvozovat kdo je hodný a kdo má pravdu od počtu nobelovek mi ale příjde přinejmenším dost manipulativní. Minimálně pod úroveň ředitele tak zajímavé instituce... Úroveň veřejnoprávního média už ale sotva, neb v něm vše prosvěcuje "objektivnost sama" Gíta....

V. Stejskal 24.10.2011 23:30

Re: rozumíte vůbec psanému textu?

Bravo, pane Tejkl, to je pravda. A ctu zidovske internetove stranky, kde se neprijimaji prizpevky od kreationistu.

H. Lukešová 24.10.2011 22:58

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Stejskale, většina amerických Židů jsou sekulární a naprosto asimilovaní do společnosti. Lžete a zase lžete. Neasimilovaní jsou naopak muslimové, ale to vám je zbytečné vykládat do dubu, vy nejste křesťan, ale muslim.

H. Lukešová 24.10.2011 22:55

Re: I ta dojivost krav .....

Stejskale, Židé pocházení ze Svaté země Izraelské, lokální Arabové co si říkají "Palestinci" přitáhli do země až s židovským přistěhovalectvím v 19. století, "Palestinci" nejsou žádní původní obyvatelé, ale přivandrovalci a zase lžete. Izrael se zavázal v rámci mírové smlouvy s Joránském, že jim bude dodávat vodu. Jste lhář, ve vás není pravda, kdykoliv promluvíte, tak lžete.

H. Lukešová 24.10.2011 22:52

Re: Občan verzus rukojmí

Stejskale, lžete, vaše nacistické odkazy nemá cenu číst, jste zlý člověk, tečka. Ve vás není pravda, kdykoliv promluvíte, tak lžete.

J. Kanioková 24.10.2011 22:38

Bože, ten Stejskal.... to se mi snad jen zdá.... takový fanatismus..

J. Tejkl 24.10.2011 22:21

rozumíte vůbec psanému textu?

pan Janyška se Vás neptal, proti čemu bojují sionisté, ale jestli se považujete za křesťana. Protože otázku zjevně nechápete, odpovím za Vás. Pane Janyško, pan Stejskal se považuje za  "evolutionistu", a "věří, že svět vznikl vyvojem" . Viz jeho příspěvek v diskusi k článku paní Zbavitelové:

http://neviditelnypes.lidovky.cz/blizky-vychod-izraelsky-vojak-gilad-salit-bude-propusten-pms-/p_zahranici.asp?c=A111013_101829_p_zahranici_wag

V. Vašek 24.10.2011 21:55

Re: Občan verzus rukojmí

Proboha. Alespoň základní školu vás měli donutit dodělat. Ale asi by to nepomohlo.

V. Stejskal 24.10.2011 21:38

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Sioniste nebojuji proti antisemitismu, sioniste bojuji proti asimilaci zidu s nezidy. Asimilace je nejvetsi hrich, ktery zid muze spachat. Z hledistka ortodoxnich zidu (ti s pejzy) jsou sioniste zlocinci, kteri nic neudelali pro zachranu zidu behem valky a kteri tim, ze zalozili stat Izrael brani Spasiteli vratit se na zem. Zidovsky stat muze byt, podle zidovske viry, zalozen pouze Spasitelem.

V. Stejskal 24.10.2011 21:30

Re: Občan verzus rukojmí

Vecne argumenty, nenadavat, pak muzete oponovat. To co jsem cetl nejsou nenavistna dilka ale veli solidni knizky. A nevidavejte se za pravicaka, k tomu patri poradne naplnena srajtofle.

V. Vašek 24.10.2011 20:47

Re: Občan verzus rukojmí

Myslíte, že má smysl panu Stejskalovi věcně oponovat? O to se tady snaží pan Tejkl s minimální odezvou. Pan Stejskal je totiž tupý. Načetl si pár nenávistných dílek a bere je za pravdu. A tu nehodlá opustit, oponuje argumentům věcným argumenty scestnými. Ale to jsem si na jiných diskuzích všiml, že je vlastní i vám. Ta rudá s hnědou měly vždycky blízko, že.

H. Lukešová 24.10.2011 20:47

Re: Občan verzus rukojmí

Ano, Láníčku, vyjádřete se k Pavlátovu článku. Izrael je nejvyspělejší stát na Blízkém východě, pokud sdílíte názory Stejskala, tak jste rovněž zlý antisemita a není se s vámi o čem bavit.

J. Tejkl 24.10.2011 20:13

Re: Občan verzus rukojmí

Co kdyby jste se Láníčku raději vyjádřil  k obsahu článku?  Marně se snažím vzpomenout, kdy jste se zrovna Vy snažil "věcně a fakticky" oponovat.. Vaše fantazírování je už legendární...

J. Láníček 24.10.2011 20:03

Re: Občan verzus rukojmí

A co kdybyste se pokusil p. Stejskalovi věcně a fakticky oponovat, to byste nesvedl ? A jinak vy pro změnu smrdíte hloupostí - a to na sto honů. A také jsem si všimnul, že u článků o Izraeli a židech obecně se srocují nejkultivovanější diskutéři ! A také se mi ta přehršel oslavných ód  zde na NP prezentovaných, začíná  pomalu zajídat. Je to už jak za bolševika o Sovětském svazu ! Když se tady objeví za půl roku jeden článek nějakého oponenta, můžete se tady zbláznit do nepříčetnosti ! Kdyby takovým stylem reagovali diskutéři na oslavný článek o Izraeli, tak  jich polovina dostane okamžitě červenou kartu !

V. Dostál 24.10.2011 18:25

Re: I ta dojivost krav .....

Asi nemá smysl vám cokoliv vykládat, že. O své pravdě, stejně jako o izraelském zemědělství víte vše. Pro nás ostatní to je ztráta času.

Z. Bureš 24.10.2011 18:13

Re: I ta dojivost krav .....

Vy jste takový Óbr Vůl, že se mi dokonce nad Vámi chce až brečet - a to je v mém případě . . . . . už co říci . . . . . .

V. Vašek 24.10.2011 17:47

Re: Občan verzus rukojmí

Já bych náš stát nepodceňoval. Stát se za vás postaví, ale lidi jako pan Stejskal budou brblat , že si za všechno stejně můžete sám a co se vůbec snažíme a podobně.

V. Vašek 24.10.2011 17:46

Re: I ta dojivost krav .....

Já mám pocit, že si tady z lidí tropíte srandu. Protože pokud ne, jste ubohá špína. Takhle přesně totiž smrdí hnědá, pane Stejskale. To i pan Bátora je jí jen slabě načichlý, ale vy zaváníte na sto honů.

K. Křivan 24.10.2011 17:43

Re: I ta dojivost krav .....

A co má bejt ? 

J. Tejkl 24.10.2011 17:42

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Noam Chomsky je "podezřelý sionista"????  Kdyby to nebylo tak smutné, tak bych se docela bavil.... 

B. Veltrubský 24.10.2011 17:05

Občan verzus rukojmí

Chtěl bych žít ve státu jehož politická elita se za mne postaví když bude za tento stát bojovat. Bohužel tady si toho nejsem vědom.

S. Netzer 24.10.2011 16:51

Spotrebovavaji vsechnu vodu reky Jordan na pestovani avokad a travniku pred domy.

To je vše, co víte o israelském vodním hospodářství?

V. Stejskal 24.10.2011 16:40

Re: Ano, kopírujete ten link v každě diskuzi

Naom Chomsky je podezrely sionista, Finkelstein je silne nastvany. Nedavno jsem s nim videl rozhovor, kde se rozcilil a zacal nadaval (oba jehe rodice byli v Osvetimi): "Osvetim, porad Osvetim. U nas doma to bylo denne - "to zradlo je horsi nezli v osvetimi, ty hadry jsou horsi nezli v Osvetimi" atd.

V. Stejskal 24.10.2011 16:33

Re: I ta dojivost krav .....

Taky jsem si to kdysi myslel, ale zpusob jak zide nakladaji v teto aridni oblasi s vodou, je hrisny. Spotrebovavaji vsechnu vodu reky Jordan na pestovani avokad a travniku pred domy. Na puvodni obyvatele, Palestnce, se nedostava. Jordansko bylo nuceno vykopat ze Syrie kanal, aby vubec nejakou vodu z Jordanu meli. Toto je jeden z jasnych dukazu, ze zide jsou vychodoevropejci a s Palestinou nemamji nic spolecneho. Mimochodem, ani jeden ze zakladatelu Izraele se nenarodil v Palestine, ale v Polsku ci Rusku, to snad vite.

V. Stejskal 24.10.2011 16:26

Re: a co dojivost krav

V SSSR nebylo antisemitismu, nybrz ateismu. Ve vzpominkach sesteho lubavicskeho rabina, Josefa Izakovice Sneersona, se doctete, ze kdyz ho v r. 1928 zatykali, byli dva ze trech pracovniku NKVD (GPU), kteri ho zatykali, zide. V budove NKVD v Leningrade, kam ho odvezli, se to zidy ve vedoucich pozicich jenom hemzilo (dle jeho vypraveni). Cili ateismus ano, antisemismus, ne. http://chassidus.ru/author/rabbi-josef-iczxak-shneerson/