3.8.2020 | Svátek má MilušeDISKUSE K ČLÁNKU

Upozornění
Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.


BLÍZKÝ VÝCHOD: Pikle versus prosperitaŘazeno podle času sestupně, seřadit podle času vzestupně
počet příspěvků: 65, poslední: 26.10.2011 21:51, přehled diskusí

zamyšlení ředitele muzea:
Autor: M. Jaroš Datum: 25.10.2011 0:26

ještě že nám to pan Leo vysvětlil. Kdyby byly Arabské země stejně vyspělé a demokratické jako Izrael,rychle by pochopily nevyhnutelnost a štěstí které je potkalo, neútočily by na něj / a ani Izrael by na ně nemusel preventivně útočit. Izrael by potom nemusel okupovat území a čelit odporu jeho obyvatel, provádět bezpečnostní akce a zatýkat domorodce, kteří se odmítají s okupací smířit? Protože však demokratické a úspěšné nejsou (arabské státy), život není tak pěkný, jaký by mohl být... Kde vládne demokracie a prosperita, tam se musí přijímat zákony, zakazující občanům Izraele bojkotování neustále bujících osad na okupovaném území; btw zásadních překážek míru. Hluboce si vážím Izraelského národa pro jeho úspěchy na poli vědy, businessu i zbrojního průmyslu (i když těžko říci, kolik toho Izrael ukradl svému "hodnému" bráškovi). Odvozovat kdo je hodný a kdo má pravdu od počtu nobelovek mi ale příjde přinejmenším dost manipulativní. Minimálně pod úroveň ředitele tak zajímavé instituce... Úroveň veřejnoprávního média už ale sotva, neb v něm vše prosvěcuje "objektivnost sama" Gíta....

Bože, ten Stejskal.... to se mi snad jen zdá.... takový fanatismus..:
Autor: J. Kanioková Datum: 24.10.2011 22:38

Občan verzus rukojmí:
Autor: B. Veltrubský Datum: 24.10.2011 17:05

Chtěl bych žít ve státu jehož politická elita se za mne postaví když bude za tento stát bojovat. Bohužel tady si toho nejsem vědom.

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: V. Vašek Datum: 24.10.2011 17:47

Já bych náš stát nepodceňoval. Stát se za vás postaví, ale lidi jako pan Stejskal budou brblat , že si za všechno stejně můžete sám a co se vůbec snažíme a podobně.

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: J. Láníček Datum: 24.10.2011 20:03

A co kdybyste se pokusil p. Stejskalovi věcně a fakticky oponovat, to byste nesvedl ? A jinak vy pro změnu smrdíte hloupostí - a to na sto honů. A také jsem si všimnul, že u článků o Izraeli a židech obecně se srocují nejkultivovanější diskutéři ! A také se mi ta přehršel oslavných ód  zde na NP prezentovaných, začíná  pomalu zajídat. Je to už jak za bolševika o Sovětském svazu ! Když se tady objeví za půl roku jeden článek nějakého oponenta, můžete se tady zbláznit do nepříčetnosti ! Kdyby takovým stylem reagovali diskutéři na oslavný článek o Izraeli, tak  jich polovina dostane okamžitě červenou kartu !

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: J. Tejkl Datum: 24.10.2011 20:13

Co kdyby jste se Láníčku raději vyjádřil  k obsahu článku?  Marně se snažím vzpomenout, kdy jste se zrovna Vy snažil "věcně a fakticky" oponovat.. Vaše fantazírování je už legendární...

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: M. Jaroš Datum: 25.10.2011 0:34

že vás ruce nebolí pane Tejkle, že zrovna Vy někoho vyzýváte k faktické a věcné diskuzi... Jo a když jde o fantaskno, ještě se těšíte jak bude v Izrael v roce 2050 populační velmocí BV s 25mio židovské populace? Jako již tradičně jste tu svou věcnou a faktickou argumentaci nějak nedotáhl...

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: J. Tejkl Datum: 25.10.2011 8:37

Podívejte se pane Jaroši, přiznal jsem, že jsem se mýlil, pokud jde o počty přistěhovalců. Nevím sice, jestli jste učinil stejně, pokud jde o natalitu židovské populace, ve které jste naopak mýlil Vy. Pokud jste k takovému sebepřekonání nedopracoval, budiž. Je mi to celkem jedno.Stejně jste mi  udělal jste mi radost, protože to bylo  poprvé, co jste Vaši obvyklou dojmologii nahradil věcnou debatou. Odhad, že Izrael bude mít 25 000 000, je možná optimistický, ale nikoliv nereálný.

Samozřejmě, že nikdo nemůže přesně  předpovědět, kolik obyvatel bude mít jaká země za 40 let. Sledování dlouhodobé porodnosti  ovšem umožňuje odhadnout vývoj alespoň přibližně. A tady čísla hovoří jasně: zatímco arabská porodnost byla před desti lety 4,7, je dnes už pouze 3,7. Židovská byla naopak 2,1, dnes osciluje mezi 3,0 - 3,1. Fakta můžete najít v odkazech, které jsem Vám posílal. V tomto ohhledu je zajímavé i srovnání s okolními arabskými zeměmi - Egypt má 1,6, Turecko 1,4. Arabové v Izraeli mají tedy zdaleka jednu z nejvyšších porodností na BV. Inu to víte, vyspělé zemědělství, vodohosdpodářství, zdravotnictví  a sociální služby, tedy výhody vyspělého a demokrotického státu jdou obyvatelům k duhu! Tím se opět vracím k tématu článku.

"Jako již tradičně jste tu svou věcnou a faktickou argumentaci nějak

nedotáhl"... kde jsem jsem prosím pěkně ještě svou argumentaci nedotáhl?  Je škoda, že na závěr zase upadáte do svého obviklého lhaní.

   

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: M. Jaroš Datum: 25.10.2011 21:23

vaše zjištění vlastní omylnosti vyvolalo halucinace vás evidentně rozhodilo natolik, že vám dělá potíže číst text. Zkuste to ještě jednou... Dělá mi radost dělat Vám radost ;-) mohl by jste si ji užívat i více, nebýt vaší lenosti... viz naše diskuze nad praktikami Izraelské administrativy při stavbě osad... kterou jste nedotáhl..., nebo vám jen došly argumenty? jako obvikle ;-) ále co, nechme toho peskování, jste už asi takovej svéráz...

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: J. Tejkl Datum: 26.10.2011 14:35

Víte, nemám čas procházet staré diskuse a hledat každý Jarošův příspěvek. Nicméně dnes diskusi jsem si vyhledal, a něco jsem Vám k tomu napsal, aby jste měl radost. Jak jsem zjistil, reagoval jste tehdy na můj posl. příspěvek s jednodenním zpožděním, což snad vysvětluje, proč jsem na Váš příspěvek už nereagoval. Vyvozovat z toho, že jsem debatu vzdal, kvůli nedostatku argumentů je dětinské, ale pokud Vás to potěší, klidně si to myslete dál.  Pokud jde o ty Vaše argumenty (mimochodem jediné, které jste v té debatě alespoň něčím podložil): viz příspěvek v inkriminované debatě.

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: M. Jaroš Datum: 26.10.2011 21:51

nevadí... už jsem Vám odpustil ;-), příště se mírně s těmi "lháři"... diskutující se kterým nesouhlasíte nutně nemusí být lhář... jen třeba vychází z jiných linků než vy...

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: H. Lukešová Datum: 24.10.2011 20:47

Ano, Láníčku, vyjádřete se k Pavlátovu článku. Izrael je nejvyspělejší stát na Blízkém východě, pokud sdílíte názory Stejskala, tak jste rovněž zlý antisemita a není se s vámi o čem bavit.

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: V. Vašek Datum: 24.10.2011 20:47

Myslíte, že má smysl panu Stejskalovi věcně oponovat? O to se tady snaží pan Tejkl s minimální odezvou. Pan Stejskal je totiž tupý. Načetl si pár nenávistných dílek a bere je za pravdu. A tu nehodlá opustit, oponuje argumentům věcným argumenty scestnými. Ale to jsem si na jiných diskuzích všiml, že je vlastní i vám. Ta rudá s hnědou měly vždycky blízko, že.

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: V. Stejskal Datum: 24.10.2011 21:30

Vecne argumenty, nenadavat, pak muzete oponovat. To co jsem cetl nejsou nenavistna dilka ale veli solidni knizky. A nevidavejte se za pravicaka, k tomu patri poradne naplnena srajtofle.

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: V. Vašek Datum: 24.10.2011 21:55

Proboha. Alespoň základní školu vás měli donutit dodělat. Ale asi by to nepomohlo.

Re: Občan verzus rukojmí:
Autor: H. Lukešová Datum: 24.10.2011 22:52

Stejskale, lžete, vaše nacistické odkazy nemá cenu číst, jste zlý člověk, tečka. Ve vás není pravda, kdykoliv promluvíte, tak lžete.

I ta dojivost krav .....:
Autor: V. Dostál Datum: 24.10.2011 15:58

Pokud by pány přispěvovatele zajímala fakta a ne jen ideologické bláboly, věděli by že i izraelské zemědělství je nejrozvinutější na světě. To není ironie, ale pouhý fakt

Re: I ta dojivost krav .....:
Autor: V. Stejskal Datum: 24.10.2011 16:33

Taky jsem si to kdysi myslel, ale zpusob jak zide nakladaji v teto aridni oblasi s vodou, je hrisny. Spotrebovavaji vsechnu vodu reky Jordan na pestovani avokad a travniku pred domy. Na puvodni obyvatele, Palestnce, se nedostava. Jordansko bylo nuceno vykopat ze Syrie kanal, aby vubec nejakou vodu z Jordanu meli. Toto je jeden z jasnych dukazu, ze zide jsou vychodoevropejci a s Palestinou nemamji nic spolecneho. Mimochodem, ani jeden ze zakladatelu Izraele se nenarodil v Palestine, ale v Polsku ci Rusku, to snad vite.

Spotrebovavaji vsechnu vodu reky Jordan na pestovani avokad a travniku pred domy.:
Autor: S. Netzer Datum: 24.10.2011 16:51

To je vše, co víte o israelském vodním hospodářství?

Re: I ta dojivost krav .....:
Autor: K. Křivan Datum: 24.10.2011 17:43

A co má bejt ? 

Re: I ta dojivost krav .....:
Autor: V. Vašek Datum: 24.10.2011 17:46

Já mám pocit, že si tady z lidí tropíte srandu. Protože pokud ne, jste ubohá špína. Takhle přesně totiž smrdí hnědá, pane Stejskale. To i pan Bátora je jí jen slabě načichlý, ale vy zaváníte na sto honů.

Re: I ta dojivost krav .....:
Autor: Z. Bureš Datum: 24.10.2011 18:13

Vy jste takový Óbr Vůl, že se mi dokonce nad Vámi chce až brečet - a to je v mém případě . . . . . už co říci . . . . . .

Re: I ta dojivost krav .....:
Autor: V. Dostál Datum: 24.10.2011 18:25

Asi nemá smysl vám cokoliv vykládat, že. O své pravdě, stejně jako o izraelském zemědělství víte vše. Pro nás ostatní to je ztráta času.

Re: I ta dojivost krav .....:
Autor: H. Lukešová Datum: 24.10.2011 22:55

Stejskale, Židé pocházení ze Svaté země Izraelské, lokální Arabové co si říkají "Palestinci" přitáhli do země až s židovským přistěhovalectvím v 19. století, "Palestinci" nejsou žádní původní obyvatelé, ale přivandrovalci a zase lžete. Izrael se zavázal v rámci mírové smlouvy s Joránském, že jim bude dodávat vodu. Jste lhář, ve vás není pravda, kdykoliv promluvíte, tak lžete.

Izrael by bez svých občanů nebyl, autore.... Dzp.:
Autor: K. Janyška Datum: 24.10.2011 7:58

Re: Izrael by bez svých občanů nebyl, autore.... Dzp.:
Autor: S. Netzer Datum: 24.10.2011 8:50

:-))))

a co dojivost krav:
Autor: V. Stejskal Datum: 24.10.2011 3:54

O dojivosti krav pan Palata vubec nemluvi a o masazi vemene take ne. Jeho blaboly napadne pripominaji sovetskou propagandu.

Ctete:

http://www.uloz.to/7015026/israel-shahak-historie-a-nabozenstvi-zidu-tiha-3000-let-pokrytectvi-a-nesnasenlivosti-pdf

Re: a co dojivost krav:
Autor: B. Volarik Datum: 24.10.2011 6:11

Vážený pane Stejskal, vaše bláboly také cosi připomínají (něco dost nehezkého).Bláboly pana Pavláta jsou naopak souhrnem statistických fakt. Kdo by se ale nechal mýlit fakty, že ano?

Re: a co dojivost krav:
Autor: Z. Bureš Datum: 24.10.2011 7:27

. . . . . Jste totální duševní mrzák . . . . čili imbecil !!!

Re: a co dojivost krav:
Autor: I. Schlägel Datum: 24.10.2011 7:55

Jsem si jist, že o dojivosti krav víte ze všech diskutujících na Psu úplně nejvíc. Je to totiž zcela evidentně Váš hlavní pracovní poměr. Občas si mezi záslužným dojením odskočíte ke kompu. Pěkný den.