19.3.2024 | Svátek má Josef


BLÍZKÝ VÝCHOD: Palestinští Arabové porušují duch olympionismu

3.7.2020

Palestinská sportovní organizace, která sdružuje mladé palestinské dívky, bojovnice karate, uspořádala „Mistrovství sester Dalal Mugrabi pro mladé ženy“. Kdo je Dalal Mugrabi? Proč si jí palestinští předáci tolik váží? Čím si vysloužila takovou úctu palestinské společnosti?

Tehdy 19letá Dalal Mughrabi vedla dne 9.3.1978 skupinu 13 teroristů z Fatahu, kteří se vylodili na izraelském pobřeží v Galileji. Toho rána Gail Rubin, mladá americko-židovská fotografka, pořizovala fotografie vzácných ptáků poblíž jezera. Její dřívější díla byla vystavena v Židovském muzeu v New Yorku a dalších místech. Jeden ze „spolubojovníků“ Mugrabi dosvědčil, že se nejprve zeptala Rubin, jak se dostala do „Palestiny“, a poté, když odpověděla, že vstoupila do země přes izraelské turistické vízum, ji Mugrabi zastřelila.

Po této vraždě přistoupila Mugrabi se svým gangem k nejbližší pobřežní silnici, kde spatřila projíždějící izraelský autobus. Nato teroristé pod jejím velením na autobus zaútočili a během následující střelby usmrtili 36 Izraelců, z nichž 12 bylo dětí. Mugrabi byla zastřelena izraelskými bojovými jednotkami. Tento teroristický útok vešel do dějin jako „Masakr na pobřežní silnici“. Bezprostředně po tom byla palestinskými politiky a palestinskými médii oslavována jako hrdinka a vzor pro všechny palestinské děti. Bohužel je nutné podotknout, že Palestinská federace karate je součástí mezinárodních sportovních organizací.

Dalším opěvovaným palestinským teroristou je Khalil al Wazir, spoluzakladatel Fatahu, známý pod svým „bojovým jménem“ Abu Jihad, který se stal smutně proslulým kvůli své násilné činnosti. Al Wazir (Abu Jihad) byl přímo zodpovědný za útoky, při nichž přišlo o život 125 lidí, měl hlavní podíl na zabití amerických diplomatů v súdánském Chartúmu a rovněž se účastnil již zmíněného „Masakru na pobřežní silnici“. Právě po něm pojmenovala Palestinská samospráva šachový turnaj, kterého se účastnili mladí palestinští šachisté.

Ovšem olympijské ideje, založené na míru mezi národy, v současné době porušuje nejvíce jeden z nejvyšších funkcionářů Fatahu, šéf Palestinské fotbalové asociace Jibril Rajoub, který prováděl roku 2018 brutální nátlak na argentinského fotbalistu Lionela Messiho a svým vyhrožováním ho nakonec přiměl, aby zrušil přátelský fotbalový zápas mezi Argentinou a Izraelem. Rajoub proslul mnohými protiizraelskými výroky a činy. Obviňoval Židy z toho, že páchají „holocaust v Gaze“ a že si genocidu během druhé světové války zasloužili kvůli svému špatnému chování, obvinil celou izraelskou společnost, že je „fašistická a rasistická“ , dále také prohlásil, že kdyby Palestinci měli atomovou bombu, okamžitě by ji použili proti Izraeli, a dokonce požadoval, aby bylo Izraeli pozastaveno členství ve FIFA z důvodu jeho údajného omezování pohybu palestinských sportovců.

Takové počínání vrcholných palestinských předáků názorně ukazuje, jak je celá palestinská společnost těžce nemocná a zasažená jedovatou protižidovskou nenávistí. Normální politici a jiní významní činovníci pojmenovávají své sportovní či jiné kulturní akce po významných osobnostech, které vynikaly v oblastech sportu, vědy a umění, zkrátka po lidech, kteří se nějakým způsobem zasloužili o rozkvět státu , jenže tyto prosté zásady slušnosti u dnešních Palestinců neplatí. Ti pojmenovávají své ulice, kulturní a historická centra i sportovní akce po svých nejvýznamnějších teroristech, kteří jsou přímo zodpovědní za vraždy Izraelců i jiných Židů kdekoliv na světě.

Palestinským protiizraelským štvaním je nejvíce zasažen právě sport a vzdělávací systém a jak dokládá Rajoubovo chování, Izrael nemá žádného partnera k míru. S lidmi, kteří velebí teroristy a vychovávají své děti k nenávisti ke všemu izraelskému a židovskému, je uzavření jakékoliv mírové smlouvy naprosto nemožné.