30.11.2021 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: „Palestina“ se přihlásila k členství v MSD

1. dubna přijal Mezinárodní soudní dvůr (MSD) po tříměsíční čekací lhůtě žádost „státu Palestina“ o členství. Pro Úřad autonomie v Ramalláhu je to další symbolický krok k mezinárodnímu uznání ve smyslu státu - poté, co OSN v roce 2012 propůjčila „Palestině“ postavení „pozorovatelského státu“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
B. Rudolf 3.5.2015 22:43

Re: Pokud se Palestinci rozhodli

Uplatňujete kolektivní vinu.

H. Lukešová 3.5.2015 17:48

Re: Kristovanoho, to šílenství, místo aby zklidňovalo..

Přesně tak, souhlasím bez výhrad.

H. Lukešová 3.5.2015 17:47

Re: Pokud se Palestinci rozhodli

To je sice hezké, ale na palestinské Araby nerealizovatelné. Většina palestinských Arabů zná jen terorismus a násilí, nejsou nevinní, jsou vinni terorismem, tak jak mají Izraelci postupovat? Mají se nechat od Arabů vyhladit? Doufám, že Izrael bude ve svém boji proti terorismu rozhodný a nebude dbát na hraběcí řečičky všelikých antisemitů.

H. Lukešová 3.5.2015 17:44

Re: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

A co obřezaní palestinskoarabští muslimští teroristé? Ti by měli být a doufám že budou souzeni.

J. Kanioková 3.5.2015 13:39

Kristovanoho, to šílenství, místo aby zklidňovalo..

(Okopčeno odjinud, ale naprosto s tím souhlasím)

Vznik Izraele přepokládala už Balfourova deklarace z roku 1917. Na úkor Turecka, ne Arabů. Deklaraci schválily po válce všechny možné státy a v rámci Mandátu Palestina byla V.B. pověřena organizací židovského přistěhovalectví a výkupu půdy. Židovskému státu mělo patřit veškeré území mezi řekou Jordán a Středozemním mořem, analogickým arabským protějškem mělo být Zajordánsko (taky součást mandátního území) a taky na úkor Turecka. Jenže Arabové chtěli všechno.

Pokud by tenkrát Britové, ať už z jakýchkoli důvodů, vznik Izraele nebrzdili, mohl tento stát existovat už cca od roku 1922. A s Jeruzalémem jako hlavním městem.

Území, přiřčené ze strany OSN Izraeli v roce 1948, zaujímalo asi 50% rozlohy předpokládané Balfourovou deklarací a odsouhlasené Společností národů, jakož i Kongresem USA ve 20. letech. Židé i tuto očesanou verzi, i když nasr..štvaně, akceptovali. I to však bylo Arabům málo, pustili se do války a tu prohráli. Myslím, že palestinští Arabové dostali, oč si koledovali. A nebýt to takoví blízkovýchodní cikáni, mohli dávno pokojně prosperovat.

J. Kanioková 3.5.2015 13:30

Kravininum !

Toho právě zneužívají Palestinci !

J. Mrázek 3.5.2015 12:02

Žaloba na Palestinu za terorismus kdy?

Padni komu padni, jejich neschopnost uřídit svou zemi je neomlouvá !

F. Lesniak 3.5.2015 8:48

Re: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Na pořadu dne jsou ale nejprve válečné zločiny obřezaných okupantů.

B. Rudolf 3.5.2015 7:09

Re: Pokud se Palestinci rozhodli

V jejich situaci je nenávist přirozená. Ale neměla by jim vládnout. 

Jedno z nevyslovených božích přikázání zní: "Snažte se netrestat nevinné!" Obě strany by na to měly přistoupit.

H. Lukešová 3.5.2015 1:51

Re: Pokud se Palestinci rozhodli

Ano, v Ramalláhu před 15 lety ukázali, co jsou palestinští Arabové zač. Oba izraelští záložníci ( Yossi Avrahami a Vadim Nurshitz byli zběsilým palestinským davem pobodáni, sekáni sekyrou, čtvrceni, byly jim vyjímány vnitřní orgány, palestinský dav zběsile jásal, Aziz Zalha, jeden z vrahů si potřísnil ruce krví izraelských záložníků. Do lynče se zapojili i palestinští policisté, administrativní pracovníci, kuchaři, řemeslníci, zkrátka palestinští Arabové ze všech společenských sfér.

B. Volarik 2.5.2015 23:50

Re: Pokud se Palestinci rozhodli

Byl by to krok správným směrem. Jenže je tam to velké BY .....zatím bych na ochotu Arabů stát se slušnými lidmi moc nesázel...Oni to totiž neumějí. Všechno, co znají, je nenávist.

B. Rudolf 2.5.2015 17:27

Pokud se Palestinci rozhodli

Pokud se Palestinci rozhodli přejít od terorismu a násilí k boji pomocí diplomacie a práva, pak je to krok správným směrem.

Možná, že tohoto kroku budou dočasně litovat (Izrael je v této oblasti mnohem obratnější), ale stejně to je správný krok.

E. Erat 2.5.2015 8:57

Re: Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Jáma, nejáma.Správné je,že to bude vyšetřeno.Padni komu padni.

H. Lukešová 2.5.2015 0:23

Kdo jinému jámu kopá, sám do ní padá.

Palestinští Arabové kopou jámu Izraeli, ale je docela dost možné, že do ní spadnou, že i palestinští politici můžou být stíháni za válečné zločiny, jak píše autor. Takže uvidíme, ještě bude mela...Vzájemné obžaloby...