22.1.2022 | Svátek má Slavomír


BLÍZKÝ VÝCHOD: O sci-fi, které jím není

12.8.2019

To, co se stalo v sobotu 10/8 na hranici Pásma Gazy a Izraele, je typickou ukázkou tamní reality a současně záležitostí zásadního významu. Zkusme si představit, že by ta zpráva přišla odjinud. Třeba ze střední Evropy.

Vypadala by asi takto – za předpokladu, že mezi oběma zeměmi by existoval hraniční plot (bezpečnostní bariéra): Spolková policie narazila v oblasti města Bayerisch Eisenstein na skupinu čtyř českých antiněmeckých teroristů, kteří se snažili proniknout do Bavorska. Vyzbrojeni byli útočnými puškami AK-47, RPG (reaktivní granáty), ručními granáty, loveckými noži a teleskopickými i malými štípacími kleštěmi. Když jeden z teroristů na policejní hlídku zaútočil, došlo k přestřelce, při níž byli všichni čtyři ozbrojenci zlikvidováni.

Zní to jako sci-fi, ale pouze v evropských poměrech. Na Blízkém východě, na linii dotyku mezi teroristickým Pásmem Gazy a Státem Izrael, jde o drsnou realitu. To, co popisuji v předchozím odstavci, se stalo v sobotu 10/8 časně ráno; referovala o tom i některá česká média.

Vím, žádní čeští antiněmečtí teroristé, nota bene podporovaní pražskou vládou, kteří by se chystali vraždit v Bavorsku policisty, vojáky či civilisty, neexistují. Existují ovšem arabští antiizraelští teroristé v Pásmu Gazy, jež jsou součástí oficiální politiky tamních teroristických vládců, členů organizace Hamas. (Byť ta se v tomto případě od „iniciativy čtyř“ pokrytecky distancovala, prý šlo o „individuální aktivitu“; Hamasu přes veškerou protiizraelskou rétoriku se rozklepala kolena: bojí se masivnější izraelské odvety, protože dobře ví, že tahá za kratší konec provazu a situace v Pásmu je tak neblahá, že současné příměří mu vyhovuje.)

Podíváme-li se na obrázky zabaveného arzenálu teroristů (fotoodkazy níže), můžeme se jen děsit rozsahu masakru, který by byla tato čtveřice s to způsobit, kdyby nebyla odhalena a zlikvidována. Jedním dechem dodejme, že veškerá odpovědnost za tento teroristický pokus padá na hlavu Hamasu jako vládce Pásma.

Jeho licoměrnost je průhledná. Když byla skupina teroristů zlikvidována a izraelská armáda zveřejnila snímky toho, s čím chtěla do Izraele proniknout, Hamas od toho dal, jak uvedeno, ruce pryč. Kdyby se ovšem oněm čtyřem podařilo do Izraele proniknout a uskutečnit krvavé dílo, byli by stejní lidé Hamasem oslavováni jako hrdinové, případně mučedníci.

Obludnější faleš si sotva lze představit.

***

Fotoodkazy záběrů nalezených zbraní:

OBR. 1 OBR. 2 OBR. 3

Stejskal.estranky.czVíme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022
Víme, co se děje: Novinky v asistované reprodukci od ledna 2022

Od letošního roku platí nová pravidla ohledně asistované reprodukce. Prodlužuje se doba, kdy žena může podstoupit umělé oplodnění hrazené...


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.