10.12.2022 | Svátek má Julie


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Nenápadný půvab Trumpova plánu

Plánů na vyřešení izraelsko-palestinského konfliktu už tu bylo nejméně tucet. Žádný nevypadal tak beznadějně, jako ten Trumpův.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
F. Houžňák 31.1.2020 10:04

Původní obyvatelé v těch končinách, co psaná historie sahá, byli Židi.

M. Němcová 31.1.2020 12:49

to určitě;-D;-D;-D;-D

M. Němcová 31.1.2020 9:16

Palestinci žijí v Palestině od sedmého století našeho letopočtu, zhruba v té době, kdy naši předci přišli na naše současné území Eretz Yisrael je stejná bajka, jako ta slavná germánská pravlast.

pochybuju, že se za 50 let dostavím k diskuzi. ale jestli budou budoucí pokolení chytřejší než ta dnešní, Palestina bude jednou jeden stát založený na občanském nikoliv náboženském a bajkařském základě.

F. Houžňák 31.1.2020 10:05

"Palestinci" žijí v "Palestině" až od sedmdesátých let dvacátého století. Do té doby, stejně jako dneska, to byli prostě Arabové.

M. Němcová 31.1.2020 12:09

no žijí tam stále stejní, hovoří řečí, která z arabštiny vznikla, a cítí se být tam doma již od století sedmého, Izraelci jako národ vnikají až od roku 1948 a to zejména z těch, kteří nemají na tomto území kořeny.

M. Němcová 31.1.2020 12:13

no vida a nejméně do roku 1948. le i dnes jsou židé prostě Češi, Slováci, Maďaři, Němci či Američné,.... ŽIDOVSKÉ VÍRY.

Z. Lapil 31.1.2020 11:55

Řekla jste to přesně, i když se obávám, že jste to tak nemyslela.

Palestinci požadují vlastní stát na náboženském (islám is the best) a bajkařském (Izrael neexistuje, a proto musí být zničen) základě. Budou-li budoucí pokolení chytřejší, přijde řeč na stát občanský, který své sousedy milovat nejspíš nebude, ale bude aspoň uznávat jejich existenci.

M. Němcová 31.1.2020 12:28

ne, požadují jen na usedlickém právu, neboť jich bylo ještě v roce 1948. kdy už invaze sionistů začali, 90% v Palestině, ne všichni byli muslimové. Žili tam od 7. stol. n.nl. podobně jako Češi zde.

Izrael do uznání OSN prostě neexistoval , a údajné dějiny židovského národa jsou bajkou plně.

podle mne je dvoustátí mrtvý projekt, pouze jedna Palestina s občany stejných práv bez ohledu na víru by byla řešením. židovský stát je relikt a nesmysl,. stejně jako islámské republiky nebo ta katolická v niž se mění Polsko.

F. Houžňák 31.1.2020 9:40

Když vidím vaše zakončení, musím k tomu dodat "uvidíme, jakou sílu má vůl lidu".

E. Stein 31.1.2020 13:35

A já když vidím její skorozakončení, můžu konstatovat jen jedno: antisemitismus, jako když ho vyšije, špatně maskovaný moderní protiizraelskou zástěrkou. Diskutovat s těmihle lidmi nemá význam.

F. Houžňák 31.1.2020 13:39

Paní Stein, obávám se, že jste si spletla thread, reagoval jsem citátem z jedné knížky na zakončení komentáře paní Lukešové. Ne na "Němcovou". Ono je to s těmi thready obtížné ...

P. Lenc 31.1.2020 9:50

Zřejmně paní Němcová žijete na jiné planetě a s faktem vzniku židovského státu a tzv.Palestinců máte informace z Rudého Práva.A ano. Cokoliv bylo aerabopalestincům nabídnuto a nebylo toho málo šmahem odbyli.A co se týče Trumpa, tak jste na tom stejně.A je zbytečné vám popisovat výsledky které Trump díky své "sprosté" politice má.Mimochodem, odklon klíčových arabských států od podpory arabopalestinců jste si nevšimla?

M. Němcová 31.1.2020 10:21

no je to spíše tak, že nežiju v pohádkách a pověstech, takže nejedu na věčný židovský národ ani na jeho prej jejich bohem slíbenou domovinu

a to co špitají USA držené režimy v muslimských zemích ani omylem nevypovídá o náladě domácího obyvatelstva. i Sudeťáci mělo podporu ve vládách napříč Evropou.

Palestinci, budou-li vytrvalí dosáhnou svého cíle, doufám jen, že nebudou potomkům kolonistů vracet stejnou mincí. a nechají je normálně žít.

jestli Trump sledoval svou politikou eskalaci konfliktu případně válku, ano cíle dosáhl.

M. Valenta 31.1.2020 8:47

Dopadne to stejně jako s Rakeťákem.

M. Krátký 31.1.2020 8:12

včera jsem psal, že Donald Trump je především obchodník ( a dobrý ) takže muslimům nabízí obchod : dáme vám velký peníze a vy přestaňte kecat kraviny a utvořte si svůj vlastní stát - samozřejmě, že na to muslimové ( palestinští Arabové ) nepřistoupí !!!!!!A tak nastane řešení tohoto problému - úplné zastavení finanční podpory ze strany USA - jen ta pitomá EU jim tam bude cpát naše peníze a naše pitomá ČT furt bude zdůrazňovat jak jsou chudáci utlačovaní - ale, že by naše ČT ukázala rozkvetlé sady a pole a lesy v Izraeli a špínu a bordel v "palestině" - to ani náhodou !!!!!!

H. Lukešová 31.1.2020 8:35

Jistěže nepřistoupí. Palestinští Arabové nechtějí žít po boku Izraele, židovského států, ale na jeho úkor. chtějí Stát Izrael zničit, vyhnat nebo vyhladit tam žijící židovské obyvatelstvo a tam v Zemi Izraelské si vytvořit svůj palestinsko-arabský stát. To je nutné chápat. Chtít mýtické "dvoustátní řešení" znamená smrt Izraele a eunijní politici to vědí, ne že ne. Buď jsme na straně civilizace, tj. Izraele nebo na straně krutosti a barbarství tj. palestinských Arabů.

Zastavení finanční podpory palestinským Arabům? No to by palestinští Arabové pomřeli, protože pracovat neumí, neumí tvořit nějaké pozitivní hodnoty, mají jen nataženou ruku, žebrají a navíc podporují t té své mezinárodní pomoci své teroristy. Každý rok stovky miliony financují uvězněné teroristy a jejich rodiny, aplikují zákony "Pay to Slay"...peníze za zabití.

M. Němcová 31.1.2020 9:13

no je možné, že to Palestinci fakt chtějí, ale sionisté to dokázali vytlačili, vyvraždili a odsunuli původní obyvatele Palestiny (naši předci přišli prý na naše území od pátého do sedmého století n,.l. a jejich dorazili do Palestiny, kde se usadili v 7 stol, n.l.) a, jak se ukazuje, chtějí zničit i naději na palestinský stát

Palestinci žili, pracovali, obchodovali, pěstovali a stavěli v Palestině dávno před tím, žen evropské sionisty napadlo, že by tam chtěli mít stát.

H. Lukešová 31.1.2020 9:20

Dnešní lidé, kteří si říkají "Palestinci" se přihrnuli do Izraele částečně v 7. století a většinově v 19. století. |Jedná se o neroznatelné Araby od jiných Arabů ze Saudské Arábie, Sýrie, Libanonu, Egypta a tak. Země Izraelská byla před vznikem novodobého Státu Izrael zemí prokletou, pustou, nic v ní nerostlo, to až novodobí židovští přistěhovalci udělali z Izraele moderní a vyspělou zemi.

Jinak k žádnému zabíjení a vyhánění ze strany Židů nedocházelo, jedná se pouze o palestinské báchorky a pohádky, zato však arabské státy vyhnaly téměř 900,000 svých Židů, kteří tvoří nyní více než 50% židovské populace Izraele. Židovské obyvatelstvo v Izraeli není složeno pouze z euro-amerických Židů, ale více z Židů sefardských, vyhnaných z arabských zemí a Íránu. Ale o tomto tématu se s vámi již víc bavit nebudu, probraly jsme ho vícekrát, jednalo by se jen o zabíjení času.

M. Němcová 31.1.2020 9:28

jak vypadají nerozeznatelní Arabové? jste s to pochopit, že vystuoujete jako rasistka?

podstatné je, že do Itźraele nedorazili s požadavkem na své území nějací semité, kteří odešli v pradávnu, ale běžní Evropané, kteří kdysi přijali nějakou víru a neměli vůbec žádný nárok na to se někam vecpat.

pro mne je rozhodující, že na území do roku 1948 žilo 90 % Palestinců a dnes jsou vyhánění a z popdstatné části své země vyhnáni docela, o tom, že Hagana vraždila a jiná uskupení také, není sporu, Izrael vraždí dosud taky ne, záběry ze stále rozbíjené Gazy to potvrzují.

)a vy si jakoo dbornice ujasněte, kdo jsou sefardští židé a nelze se divit, že se jich jejich spoluobčané v arabských zemích začali bát, když viděli, čeho jsou schopni v Palesine. i my jsme Němce odsunuli a dobře jsme udělali. jo a sefardské židy nejdříve je vyhnali Španělé. a to v 15.stol.

H. Lukešová 31.1.2020 9:50

Takže ospravedlňujete protižidovské pogromy a vraždění Židů v arabských zemích, Iráku, Sýrii, Egyptě, Libyi.......ach jo. Tak to je s vámi veškerá diskuse marná. Ano, vyhnali jsme Němce, dobře jsme udělali, palestinští Arabové odešli ze Země Izraele, dobře udělali. Dobře palestinským Arabům tak. Začali první terorizovat Izrael již od 20. let, 30. a 40. let. Židé se jen bránili. A za druhé světové války muslimové kolaborovali s německými nacisty, stali se nejhoršími vrahy a zabijáky. Že ospravedlňujete vraždění Židů...je velmi velmi smutné.

M. Němcová 31.1.2020 10:38

to už jste bez argumentů, že mi cokoliv podkládáte? čekala jsem od vás víc.

Židé dorazili do cizí země, aby se bránili? oni ti původní jim nechtěli uhnout a vydat to, co je jejich? no toto;-D.

muslimové byli dozorci v lágrech? dost jsme pročetla pamětnické knihy a vídali tam Němce - i sudeťáky, Ukrajince a Poláky, ale musulmana ne....asi se zapírali, ne?

Izrael v 20.30. letech neexistoval,

a víte , že s Hitlerem kolaborovali i sionisté? vybírali, kdo může vycestovat._

M. Němcová 31.1.2020 12:51

vy čtete moje : nesouhlasím s násilím proti Palestincům a kradení jejich země jako ospravedlňuji pogromy proti židům?

snad abyste si vyměnila brejle

P. Lenc 31.1.2020 10:04

A o jakém vraždění to paní Němcová kecáte? Píši to v reakci na váš příspěvek výš.To jsou keci bolševiků a vaše papouškování těchto lží opravdu svědčí pouze o vaší historické negramotnosti.Chci být opravdu slušný a tak vám navrhnu prostudovat si knihu Dějiny státu Izrael od Howarda M. Sachara, kde se mimo jiné seznámíte i s oficiál. dokumenty.Je to kniha objemná.Ale mám takový dojem, že ve vašem případě je má rada zbytečná.Mimochodem, literatury o Židech na území nejen Palestiny a vzniku státu Izrael je víc, ovšem mám takový dojem, že to pro vás bude, pokud budete mít vůbec zájem ji prostudovat, literatura naprosto "lživá".

M. Němcová 31.1.2020 9:08

kdežto my bychom na to jistě s radostí přistoupili, kdyby třeba Hitler nebo někdo jiný řekl... tady si seberte peníze a svých pět švestek a utvořte si vlastní stát jinde?

ohledně špíny a bordelu v Palestině a kvetoucího území Izraele i okupovaných území nechtěně přinesl důkaz sám vtipný sionista Tenenebom - v Hebronu žijí v ghetu Izraelci a Palestinci nikoliv.... která část myslíte, že úpravná rozkvetlá a příjemná? a které umatlaná a nevlídná: a to Palestinci neničí tamní izraelskou infrastrukturu.

M. Krátký 31.1.2020 9:51

a ČT to bude dávat kdy ten důkaz !!!!!!

M. Němcová 31.1.2020 12:55

to je v knize známého sionisty, to je jen pro gramotné.

I. Štípek 31.1.2020 7:51

Já spoléhám na to "uvykací období", přesně tenhle úhel pohledu je důležitý.

J. Ježek 31.1.2020 7:48

Kdyby bruselští škůdci neposílali naše prachy palestinským teroristům, byl by záhy klid.

Neměli by z čeho kupovat rakety a bomby, určené k zničení Izraele. Neměli by prachy na rozkradení palestinskými náčelníky.

Arabáši by museli začít - světe div se - poprvé v životě pracovat. A na zahánění Židů do moře by jim už nezbyl čas a energie. A byl by konečně klid a mír.

O. M. 31.1.2020 7:33

a) Na palestinské VEŘEJNOSTI vůbec nezáleží.

b) Palestinci neexistují (už proto, že neexistuje stát Palestina), jsou to (převážně) arabové přišlí z okolních území.

H. Lukešová 31.1.2020 7:51

Jen doplňuji, že Jordánsko JE Palestina. Podle plánu z roku 1922 Palestinu tvořily území dnešního Jordánska, Izraele, Judeje a Samaří a Gazy. Arabové získali obrovské jordánské území, přes 77% a ještě mají tu drzost nárokovat si území ze Země Izraelské. (Eretz Yisrael). V Jordánsku žije 4 miliony palestinských Arabů. Tzv. "Palestinci" nepotřebují další zemi.

Země Izraelská patří Izraelcům a ani Obama na tom nic nezmění, stejně tak realitu nezmění eunijní politici. "Stát Palestina" v srdci izraelské vlasti by se stal existenční hrozbou pro Stát Izrael. Z tohoto území by pronikali teroristé do Izraele, létaly by rakety na izraelské území, tak jak z Gazy.