20.10.2019 | Svátek má Vendelín


BLÍZKÝ VÝCHOD: Největšími zločinci nejsou teroristé

5.12.2017

Tak jako v českých zemích máme svého Kalouska, který může úplně za všechno, jinde mají Židy a mezinárodní terorismus. Židé prý vyvraždili carskou rodinu a sionisté způsobili páteční (24/11) teror na severu Sinaje.

To nejsou šílené výplody autora tohoto příspěvku. Takovéto zprávy se šíří po internetu – a ti, z jejichž hlav pocházejí si nárokují, aby byly brány vážně.

Začněme masakrem v mešitě v severosinajském městě Bir al Abd. Všichni normálně uvažující lidé všude ve světě jsou dodnes šokováni a ohromeni tou hrůzou. Existují ale lidé, kteří uvažují docela jinak.

Arabská jazyková mutace egyptských novin Al Masry Al Youm zveřejnila v jejich internetové verzi (obr. níže) v neděli 26/11 článek komentátora Abdula Nassara Salamy, který si bere na pomoc Arefa Al Akiru, jednoho ze sinajských kmenových vůdců. Tito stařešinové jsou obecně považováni za moudré muže, leč v tomto případě zjevně výjimka potvrzuje pravidlo (existuje-li vůbec takové pravidlo). Salama ve svém příspěvku podporuje myšlenku zmíněného kmenového lídra, který v televizi tvrdil, že masakr v mešitě Al Rawda „vyrobil“ Izrael. Soudí (Salama), že tuto myšlenku je nutné brát velmi vážně a hned dodává proč:

Kdykoli někde dojde k větší či menší mimořádné události, kriminální vyšetřování by vždycky mělo začít otázkou cui bono – komu to slouží.

Když je taková událost tak velká, že přesahuje rámec působení zločineckých skupin a rámec lidskosti, pak bychom měli hledat motivy u těch, kdo jsou ze své podstaty nehumánní.

Zde se dostává autor v egyptských novinách k prvnímu závěru: Neexistuje nic zločinnějšího než mezinárodní sionismus. Viník je tedy nalezen. (Kdo by se snad domníval, že nejzločinnější, nejbrutálnější a nejnelidštější jsou islamističtí teroristé pořádající krvavá jatka pod praporem Islámského státu, je vedle jak ta jedle.)

A proč by měl mezinárodní sionismus něco takového jako masakr z 24/11 organizovat? Tak to sice přesně nevíme, ale ono vlastně ani tak nejde o mezinárodní sionismus. Ostatně i pan kmenový šéf přece pravil, že krvavý zločin v mešitě Al Rawda „vyrobil“ Izrael. A proč? I na tuto otázku má pan komentátor odpověď:

Nikdo prý nemůže popřít, že pouze Izrael má zájem, aby došlo k „vyprázdnění“ Sinaje od jeho obyvatel. A dále: Nikdo prý nemůže popřít ani to, že Izrael chce Sinajský poloostrov znovu obsadit. Důvod? Na Sinaji přece mluvil Bůh se svým prorokem Mojžíšem.

A proto stojí Izrael za masakrem více než tří stovek věřících v Bir Al Abdu.

Šílená konstrukce. Stejně jako ta, která se nyní „řeší“ v Rusku. Členy ruské carské rodiny včetně panovníka Mikuláše II. prý zavraždili Židé. Nedosti na tom, velká část pravoslavných duchovních působících v církevní komisi, která se touto tragédií zabývá, je podle biskupa Tichona Ševkunova přesvědčena, že carská rodina byla povražděna Židy z rituálních důvodů.

Ale zpět od této absurdity na Sinaj. Publicista Salama dále soudí, že cílem Izraele je poškodit sinajskou turistiku a investiční záměry – aby turisté, stejně tak jako investice směřovali do židovského státu. Rovněž usiluje o oslabení egyptské armády. I zde si musel pomoci citací egyptského učence Gamala Hamdana (1928-1993), který propagoval myšlenku, že „konflikt s Izraelem je doslova zápasem o přežití, my nebo oni, neznamená boj o hranice, ale o existenci.“

A na čem Hamdan své přesvědčení zakládá? Na zájmu Izraele mít říši od Nilu po Eufrat, což ovšem znamená „postupné zbavování se regionu původních obyvatel a jeho legitimní majitelů“.

Co k tomu dodat? Zřejmě proto Izraelci, v rámci realizace této vize o velkoizraelské říši, vrátili Egypťanům výměnou za mír celý Sinajský poloostrov.

Nevím proč, ale občas mi v uších zní čtyři slova písničky z repertoáru Leony Machálkové „Svět je plnej bláznů“. Je to den ode dne, měsíc od měsíce a rok od roku horší.

***

Abdul

Část článku Abdula Nassara Salamy v internetovém vydání egyptských novin Al Masry Al Youm

Stejskal.estranky.czSOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily
SOUTĚŽ: Vyhrajte sirup pro děti, který zatočí s bacily

Pojďte s námi otestovat dětské sirupy od NutriFood a ochraňte tak své děti před náporem nemocí a proměnlivého podzimního počasí. Stačí se přihlásit v komentářích.


 Neviditelný pes
Toto je DENÍK: do sítě jde obvykle nejpozději do 8.00 hod. aktuálního dne. Pokud zaspím, opiji se, zešílím nebo se zastřelím, patřičně na to upozorním - neboť jen v takovém případě vyjde Pes jindy, eventuálně nikdy.
Šéfredaktor Ondřej Neff (nickname Aston), příspěvky laskavě posílejte na adresu redakce Jiřímu Wagnerovi, redaktorovi NP (nickname JAG). Rubriku Zvířetník vede Lika.