17.8.2022 | Svátek má Petra


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Negevský summit

Zatímco na východě Evropy zuří krvavá válka, na jihu, na Blízkém východě, se plní můj dávný sen. Už v jinošském věku jsem si přál, aby jednou vedle sebe visely vlajky Izraele a arabských států. Na znamení míru.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 29.3.2022 7:29

Nyní se objevuje nový fenomén, kdy útočníci a teroristé nejsou jen palestinští Arabové, ale i ti izraelští. Ano, izraelští občané vraždí jiné izraelské občany ve vnitřním, mezinárodně uznaném Izraeli před rokem 1967, ne jen na sporém území Judeje a Samaří ahistoricky nazývaného "Západní břeh Jordánu" nebo ještě hůře "okupované území". Co je tohoto arabského chování příčinou? Jaký je společný jmenovatel?

Je jím islám. Izraelští Židé dlouho přehlíželi islamistickou a nacionalistickou indoktrinaci izraelských Arabů.

Tito lidé neútočí z domnělé frustrace způsobenou marginazací, či diskriminací, ale vlivem nacionalistické, antisemitské a islamistické ideologie, kterou jim vštěpují jejich imámové v mešitách ovlivnění palestinskými teroristy z Hamasu, Islámského džihádu a Fatahu. Nechtějí soužití se svými židovskými sousedy, ale usilují o jejich zničení.

Takže v případě budoucí izraelsko-palestinské války budou představovat někteří izraelští Arabové velký problém, jedná se o pátou kolonu nepřítele, jak jsme mohli být svědky dubnových/květnových a červových arabského povstání z minulého roku 2021. Zhruba 10-15% izraelských Arabů jsou neloajální teroristé, což představuje asi 100-150 tisíc vnitřních nepřátel židovského a drúzkého obyvatelstva uvnitř Izraele. Což je bohužel obrovský zástup lidí.