28.3.2024 | Svátek má Soňa


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Nálož jménem Libanon

Ačkoli se soudobý veřejný prostor liberálních demokracií topí pod přívalovou vlnou ideologicko-marketingových omluv a sebemrskačství za hříchy i „hříchy“ předků, vynořují se také pomyslné ostrůvky deviací.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Zika 16.8.2020 17:00

Sakra, nespějí k této neschopnosti řešit jakékoliv opravdu závažné problémy ( a po několika letech i ty běžné, každodenní) postupně i vlády našeho kontinentu? Nespěje celá ta naše "vyspělá demokracie" se stále se zvyšujícím vlivem nikým nevolených elit (tudíž často neviditelných a příštími volbami neodejitelných) do podobného marasmu? Jen otázka času, nakročeno je tedy veleúspěšně...;-(

V. Pavelka 16.8.2020 9:41

Západ to je v nové ideologii snaha o rozvrat EUkdyž sestavíte Puzzle , všechny prvky od školství ,po armádu jsou destrukční , nebo velmi ledabylé a brzdící EURv

V. Pavelka 16.8.2020 9:34

Arabské musulmanské klany , rozvětvené rodiny , nepřipustí k vládě nikoho kdo by jim mohl sebrat moc !Pořádek a řád je jejich nepřítel ,podobně Hamás , Palestinci jsou takoví Romové této oblasti!

L. David 15.8.2020 23:20

Jak by mohl Mikron pomoci Libanonu, když není schopen bránit rozpadu Francie na regiony s místními vládami - někdy francouzskými - někdy islámskými ! !

Také Francie (a nejen Francie) směřuje k Libanonizaci, kde je jen otázkou času, kdy to rovněž ve Francii bouchne do občanských válek . . .

F. Žůrek 15.8.2020 19:30

Ano, kontakty na kmotry, mafie (pro peníze) rozkládá společnost. Víra zde není vůbec nějak jednotná /nenávist k judaismu či ke křesťanství/. Vše slouží pro rozsáhlou mafii jako zástěrka. Schází totiž pořádek a řád. Z čeho pramení lidský řád, to si již domyslete.

J. Jurax 15.8.2020 15:15

Ano.

F. Navrátil 15.8.2020 13:16

Fungovalo to bez větších problémů, protože všem konfesním skupinám záleželo na Libanonu. Palestinci nepovažovali Libanon za svoji vlast a místo jednání řešili problémy semtexem a kalašnikovem. Když se proti nim postavili křesťanští maronité, kteří nesli odpovědnost za armádu, Západ a islámské despocie podpořily palestinské teroristy diplomaticky, finančně i výzbrojí. Palestinské uprchlické tábory se tak staly kasárnami ve válce proti Izraeli a proti vlasteneckým libanonským silám. Samozřejmě bruselskými a vítačskými brýlemi se situace jeví jinak.

J. Nevrkla 15.8.2020 10:31

Ano. Je to předobrazem vývoje v západních zemích EU. Jsem zvědav, jak se to bude vyvíjet.

P. Milan 15.8.2020 9:32

Nějakou dobu jakž takž fungovalo, to jo. Ale trvale funkční řešení to není, s Plastelinci i bez.

R. Nováček 15.8.2020 9:31

Ano,

a takto migrující islámisté rozvrátí dříve prosperující regiony EU;-(

F. Navrátil 15.8.2020 8:03

Autorovi bych jen připomněl, že mocenské rozdělení státu Libanon podle konfesí výtečně fungovalo jako dobře seřízený stroj a Libanon byl nazýván Švýcarskem Středního východu, pro bezpečnost, množství bank a vzájemnou toleranci. Do té doby, než se z Izraele přišly statisíce radikálních a vyzbrojených Palestinců, kterým se podařilo v krátké době rozvrátit fungující systé a vyvolat občanskou válku. V této válce stál Západ na straně Palestinců a islámských radikálů proti křesťanským maronitům. Takže nesvádějte rozvrat státu na konfesní systém vlády nebo na syrské uprchlíky.