4.12.2020 | Svátek má Barbora


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Mýtus palestinské „nakby“

Každoročně v květnu si palestinští Arabové a jejich příznivci připomínají nakbu - palestinskou „katastrofu“, tímto urážlivým termínem označují vznik Státu Izrael. Muslimové v Izraeli i v Judeji a Samaří pořádají masové demonstrace proti samotné existenci Izraele.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Kouk 30.7.2020 17:29

Paní Lukešová na můj dotaz mi kolik se zmenšilo území na kterém žili Palestinci a o kolik se zmenšilo počet Palestinců za 30 let odpověděla: Za další není žádný relevantní důvod, aby vítězný Izrael měl vracet poraženým palestinským teroristům nějaké území. Vítěz bere vše a že EUnijní politici, respektive zločinci spolu s muslimy žádají po Izraeli nesplnitelné podmínky na fakti nic nemění.... Můj dotaz brala, jako že se zastáván teroristů!!! Tak že celá Palestina, včetně jejich obyvatelstva zmizí? Ptal jsem se na posledních 30 let... Paní Lukešová, víte, proč je trestná genocida? A co to je genocida? Genocidu neomlouvá ani vyhraná válka paní Lukešová a nevím z čeho usuzujete, že se zastáván teroristů!!! Každý terorista má být potrestán. Jenže to není kolektivní vina ten pojem evidentně paní Lukešová taky nikdy neslyšela...

J. Kouk 30.7.2020 17:48

Musím myslet na to, že když jsem se ptal na nynejsi obyvatelé Palestiny, Lukešová pořád psala o území teroristů. Z toho vyplývá, že naprosto všichni jsou u ní teroristů!!! Fakt je to hrozně, narodit se, nemít nárok na to žít ve své zemi a být považován za teroristů... Lukešové evidentně vyrostl pod nosem knirek..

J. Kouk 30.7.2020 17:51

Co Iran až prohraje válku?

I. Štípek 30.7.2020 18:28

Milý pane, že vy jste tu nový?

V. Církva 30.7.2020 21:55

Co to tu plácáte o nemožnosti žít ve své zemi. Vždyť v článku se píše, že Iráčané, Syřané, Jordánci.... jsou lidé stejného jazyka, náboženství i genetiky a že velká část Arabů na ůzemí Izraele přišla v 19 století. Tak by prostě zase odešli ke svým. Židé ke svým můžou jedině na Západ ale tam jsou menšinou a to v poslední době ohrožovanou Muslimy už i v Evropě.

Co to žvancáte o obsazení Iránu, Pokud prohraje válku kterou vyprovokoval je to snad spravedlivé. Nebo se ještě najdou pitomci, co věří, že Izrael chce obsadit Irán. Co by s ním pak dělali když je jich jen 10 milionů?

Němci byli vyhnáni z mnoha zemí a nemám pocit, že by nedokázali žít. Myslím že nakonec byli rádi že zůstali na Západě. Totéž platí o mnoha národech, jen Palestinci se radují že je svět živí a nikam se nestěhují.

J. Kouk 31.7.2020 6:51

Tak že Němci nás mohli přesídlit, protože podle paní Lukešové vyhráli válku. Podle vás taky, třeba si Ruska, protože jsme Slovanu, tak že se zase tak nic neděje? Mimochodem paní Lukešová zabrání palestinských území ospravedlňuje, že Izrael před padesáti lety napadl Egypt a vítěz může zabrat území, jako to udělal Sovětský svaz.. tak že může Izrael zabrat Egypt, když se vám nelíbí moje otázka, jestli může zabrat Írán, který pod rouškou noci bombarduje preventivně, aby se ochránil? Ty hloupé prilepky si nechte... Já odsuzují, když někdo třeba narozené i nenarozené děti nazývá teroristy, bez nároku žít v zemi, kde se narodily, jak to tvrdí paní Lukešová.. tečka, když jsem se jí ptal na situaci a obyvatele za posledních 30 let... tečka...

H. Lukešová 30.7.2020 19:32

Ano, velká část tzv. Palestinců jsou teroristé, není den, aby palestinští Arabové nespáchali nějaký teroristický útok na Izraelce, ať už v Izraeli či v Judeji a v Samaří, to že v médiích hlavního proudu o těchto zprávách nic nedovíme, je smutnou pravdou.

Dnes např. Arabové hodili zápalné láhve na dům zástupce starosty v Jeruzalémě Arieho Kinga, včera skupina několika 14letých Arabů házela kamení na stejně starého židovského chlapce v Hebronu, nedávno skupina 100 Arabů přepadla 7 židovských farmářů v Samaří, chtěla je zlynčovat a podpálit pole, Židé se ubránili jen tak, že začali střílet do vzduchu skupinu Arabů zahnala. Knírek narostl vám, protože se utápíte ve svém antisemitismu.

V. Kučer 30.7.2020 17:50

Palestinci mají mnohem větší natalitu než mortalitu. Bez podpory zvenku by nepřežili. Jednalo by se o genocidu kdyby se tato podpora zastavila?

J. Kouk 30.7.2020 17:55

Tak že odmítnout podporu aby se to změnilo ve vymírání je evidentně podle vás správný postup? Něco jako varšavské ghetto? Když to nepomůže, co bude dal?,plynové komory, nebo "jen" sterilizování žen? Člověče, vždyť hovoříte o likvidaci mnoha statisíců lidí.. jste šílenci vy i paní Lukesova

H. Lukešová 30.7.2020 18:09

O likvidaci Židů měli velký zájem palestinští Arabové za WW2 pod vedením jeruzalémského velkého muftího Amína al Husseiniho, ten plánoval nacistickou genocidu rozšířit na Blízký východ. Walter Rauff, esesák se prohnal za Rommelovými armádami severní Afrikou a v pojízdných plynových komorách usmrtil 2500 tuniských Židů. Mnoho Arabů navštívilo koncentrační tábor Sachsenhausen a zajímali se o nacistický způsob zacházení s Židy. Pane Kouku, neurážejte Židy tím, že zneužíváte tragédii holocaustu jako klacek na ně, to není hezké. Muslimské legie SS jsou také pojmem.

V. Kučer 30.7.2020 18:40

Statisíce lidí žilo v Palestině někdy v padesátých letech minulého století, dnes jich jsou miliony. Totéž platí pro celý střední východ, Afriku a další. Stačí neúroda a podpora se zastaví. Ropy se nenajíte. nenajíte. https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_hladomor%C5%AF

H. Lukešová 30.7.2020 18:04

Palestina byla rozdělena na dva státy, území na východ od Jordánu- Jordánsko, na západ od Jordánu- Stát Izrael, Judea a Samaří a Gaza. Arabové získali 78% tehdejší Palestiny, na Židy zbylo jen těch 22% a i z tohoto zbytku chtějí Arabové a neomarxisté Židy vyhánět.

Pane Kouku, termínu genocida nerozumíte vy, genocida znamená vražda národa, Židé Araby nevyhlazují, nevyhánějí ani jim nějak neubližují, tak jak Židy vyhlazovali Němci a Arabové. Arabů celkově přibylo a přibývá, Židů po druhé světové válce jaksi ubylo o těch 6 milionů kousků a z této početní ztráty se nikdy nevyrovnají.

Před WW2 žilo na světě 18 milionů Židů, ještě dnes jich žije na světě pouze 14,5 milionů Židů. Arabů žilo za WW2 120 milionů Židů, nyní jich žije 300 milionů, tak mi prosím vás, pane Kouku, nevykládejte něco o genocidě. Jinak srovnejte si území arabských států a židovského Státu Izrael, které území je rosáhlejší.

H. Lukešová 30.7.2020 19:52

...120 milionů Arabů za ww2, nyní 300 milionů Arabů...