11.8.2020 | Svátek má Zuzana


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
O. Roldán 30.7.2020 19:53

A pane Kouku, ještě jedna malá faktická: Palestinská populace dlouhodobě roste asi o dvě procenta, takže vymření opravdu nehrozí. Co kdybyste si zkusil něco přečíst: https://en.wikipedia.org/wiki/Demographics_of_the_Palestinian_territories

J. Kouk 31.7.2020 6:55

Nebudu se vracet korisoevku, jestli jste to byl v, nebo někdo jiný, ve kterém pisatel napsal, že jestli by nebylo lepší zvrátit větší počet národivsich na větší počet zemřelých tím, že se jim odmítne posílat humanitární pomoc... Já nemůžu za to, že se veřejně tvrdí to, co v praxi prováděl Hitler a že se mi to nelíbí...

O. Roldán 30.7.2020 19:45

Pane Kouku, víte, co je genocida, to je úmyslné a planované vyvraždění celého etnika minimálně na nějakém rozsáhlém území, taky se tomu anglicky říká ethnic cleansing - Arménů v Turecku například.

Oproti tomu, nezávislí vojenští experti z mnoha zemí opakovaně potvrzují, že ŽÁDNÁ ARMÁDA na světě NIKDY NEUDĚLALA TOLIK PRO OMEZENÍ CIVILNÍCH OBĚTÍ jako armáda IZRAELSKÁ.

Chápete ten faktický rozdíl? Genocida: cílem je zabíjet civilisty, pokud možno všechny - Izraelská armáda: nejlepší armáda v oboru omezování úmrtí civilistů.

To, že Palestinci systematicky lžou a jakmile nějaký jejich bojovník padne, tak jeho samopal schovají a tvrdí, že to byl civilista, to už jste taky postřehl, že?

V. Církva 30.7.2020 21:57

Jo pan Kouk miluje palestinské a neokomunistické lži a nálepky. Nebude přece přemýšlet a srovnávat lži s realitou. Stačí mu lži věřit.

J. Kouk 30.7.2020 17:29

Paní Lukešová na můj dotaz mi kolik se zmenšilo území na kterém žili Palestinci a o kolik se zmenšilo počet Palestinců za 30 let odpověděla: Za další není žádný relevantní důvod, aby vítězný Izrael měl vracet poraženým palestinským teroristům nějaké území. Vítěz bere vše a že EUnijní politici, respektive zločinci spolu s muslimy žádají po Izraeli nesplnitelné podmínky na fakti nic nemění.... Můj dotaz brala, jako že se zastáván teroristů!!! Tak že celá Palestina, včetně jejich obyvatelstva zmizí? Ptal jsem se na posledních 30 let... Paní Lukešová, víte, proč je trestná genocida? A co to je genocida? Genocidu neomlouvá ani vyhraná válka paní Lukešová a nevím z čeho usuzujete, že se zastáván teroristů!!! Každý terorista má být potrestán. Jenže to není kolektivní vina ten pojem evidentně paní Lukešová taky nikdy neslyšela...

J. Kouk 30.7.2020 17:48

Musím myslet na to, že když jsem se ptal na nynejsi obyvatelé Palestiny, Lukešová pořád psala o území teroristů. Z toho vyplývá, že naprosto všichni jsou u ní teroristů!!! Fakt je to hrozně, narodit se, nemít nárok na to žít ve své zemi a být považován za teroristů... Lukešové evidentně vyrostl pod nosem knirek..

J. Kouk 30.7.2020 17:51

Co Iran až prohraje válku?

I. Štípek 30.7.2020 18:28

Milý pane, že vy jste tu nový?

V. Církva 30.7.2020 21:55

Co to tu plácáte o nemožnosti žít ve své zemi. Vždyť v článku se píše, že Iráčané, Syřané, Jordánci.... jsou lidé stejného jazyka, náboženství i genetiky a že velká část Arabů na ůzemí Izraele přišla v 19 století. Tak by prostě zase odešli ke svým. Židé ke svým můžou jedině na Západ ale tam jsou menšinou a to v poslední době ohrožovanou Muslimy už i v Evropě.

Co to žvancáte o obsazení Iránu, Pokud prohraje válku kterou vyprovokoval je to snad spravedlivé. Nebo se ještě najdou pitomci, co věří, že Izrael chce obsadit Irán. Co by s ním pak dělali když je jich jen 10 milionů?

Němci byli vyhnáni z mnoha zemí a nemám pocit, že by nedokázali žít. Myslím že nakonec byli rádi že zůstali na Západě. Totéž platí o mnoha národech, jen Palestinci se radují že je svět živí a nikam se nestěhují.

J. Kouk 31.7.2020 6:51

Tak že Němci nás mohli přesídlit, protože podle paní Lukešové vyhráli válku. Podle vás taky, třeba si Ruska, protože jsme Slovanu, tak že se zase tak nic neděje? Mimochodem paní Lukešová zabrání palestinských území ospravedlňuje, že Izrael před padesáti lety napadl Egypt a vítěz může zabrat území, jako to udělal Sovětský svaz.. tak že může Izrael zabrat Egypt, když se vám nelíbí moje otázka, jestli může zabrat Írán, který pod rouškou noci bombarduje preventivně, aby se ochránil? Ty hloupé prilepky si nechte... Já odsuzují, když někdo třeba narozené i nenarozené děti nazývá teroristy, bez nároku žít v zemi, kde se narodily, jak to tvrdí paní Lukešová.. tečka, když jsem se jí ptal na situaci a obyvatele za posledních 30 let... tečka...

H. Lukešová 30.7.2020 19:32

Ano, velká část tzv. Palestinců jsou teroristé, není den, aby palestinští Arabové nespáchali nějaký teroristický útok na Izraelce, ať už v Izraeli či v Judeji a v Samaří, to že v médiích hlavního proudu o těchto zprávách nic nedovíme, je smutnou pravdou.

Dnes např. Arabové hodili zápalné láhve na dům zástupce starosty v Jeruzalémě Arieho Kinga, včera skupina několika 14letých Arabů házela kamení na stejně starého židovského chlapce v Hebronu, nedávno skupina 100 Arabů přepadla 7 židovských farmářů v Samaří, chtěla je zlynčovat a podpálit pole, Židé se ubránili jen tak, že začali střílet do vzduchu skupinu Arabů zahnala. Knírek narostl vám, protože se utápíte ve svém antisemitismu.

V. Kučer 30.7.2020 17:50

Palestinci mají mnohem větší natalitu než mortalitu. Bez podpory zvenku by nepřežili. Jednalo by se o genocidu kdyby se tato podpora zastavila?

J. Kouk 30.7.2020 17:55

Tak že odmítnout podporu aby se to změnilo ve vymírání je evidentně podle vás správný postup? Něco jako varšavské ghetto? Když to nepomůže, co bude dal?,plynové komory, nebo "jen" sterilizování žen? Člověče, vždyť hovoříte o likvidaci mnoha statisíců lidí.. jste šílenci vy i paní Lukesova

H. Lukešová 30.7.2020 18:09

O likvidaci Židů měli velký zájem palestinští Arabové za WW2 pod vedením jeruzalémského velkého muftího Amína al Husseiniho, ten plánoval nacistickou genocidu rozšířit na Blízký východ. Walter Rauff, esesák se prohnal za Rommelovými armádami severní Afrikou a v pojízdných plynových komorách usmrtil 2500 tuniských Židů. Mnoho Arabů navštívilo koncentrační tábor Sachsenhausen a zajímali se o nacistický způsob zacházení s Židy. Pane Kouku, neurážejte Židy tím, že zneužíváte tragédii holocaustu jako klacek na ně, to není hezké. Muslimské legie SS jsou také pojmem.

V. Kučer 30.7.2020 18:40

Statisíce lidí žilo v Palestině někdy v padesátých letech minulého století, dnes jich jsou miliony. Totéž platí pro celý střední východ, Afriku a další. Stačí neúroda a podpora se zastaví. Ropy se nenajíte. nenajíte. https://cs.wikipedia.org/wiki/Seznam_hladomor%C5%AF

H. Lukešová 30.7.2020 18:04

Palestina byla rozdělena na dva státy, území na východ od Jordánu- Jordánsko, na západ od Jordánu- Stát Izrael, Judea a Samaří a Gaza. Arabové získali 78% tehdejší Palestiny, na Židy zbylo jen těch 22% a i z tohoto zbytku chtějí Arabové a neomarxisté Židy vyhánět.

Pane Kouku, termínu genocida nerozumíte vy, genocida znamená vražda národa, Židé Araby nevyhlazují, nevyhánějí ani jim nějak neubližují, tak jak Židy vyhlazovali Němci a Arabové. Arabů celkově přibylo a přibývá, Židů po druhé světové válce jaksi ubylo o těch 6 milionů kousků a z této početní ztráty se nikdy nevyrovnají.

Před WW2 žilo na světě 18 milionů Židů, ještě dnes jich žije na světě pouze 14,5 milionů Židů. Arabů žilo za WW2 120 milionů Židů, nyní jich žije 300 milionů, tak mi prosím vás, pane Kouku, nevykládejte něco o genocidě. Jinak srovnejte si území arabských států a židovského Státu Izrael, které území je rosáhlejší.

H. Lukešová 30.7.2020 19:52

...120 milionů Arabů za ww2, nyní 300 milionů Arabů...

J. Ptáček 30.7.2020 12:51

Velká část Palestinců v Jeruzalémě dojíždí denně za prací do izraelské části. Denně vidí pořádek, opravené fasády, čistotu, prostě jiný styl života, než mají v té své, palestinské. Mají i výrazně lepší výdělek, než "doma". Myslím, že rozumní Palestinci dávno ví, kam patří. Zbytek hází kameny, střílí, vyhazuje do povětří, zapaluje. Právě ti chtějí svobodnou Palestinu, většinou ani neví proč.

F. Kusák 30.7.2020 11:35

Já se domnívám, že palestinské etnikum už nárok na svůj stát promarnili. Navíc zkušenost s Gazou je odstrašující. Raději jeden demokratický stát s výraznou autonomií pro ně, než doutnající sud prachu.

J. Kanioková 30.7.2020 16:07

Ano, žádný muslimský národ nebude nikdy uzavírat mír s Izraelem, a pokud se některý muslimský národ odváží udělat to, zaútočí na něj muslimové zvenčí nebo fanatici zevnitř.

Neříkat tomu „Palestina“, protože tato entita v současnosti neexistuje. Existuje pouze palestinská samospráva vytvořená za podmínek dohod z Osla, která nejenže neudělala žádné ústupky, ale dokonce ani nesplnila závazky podepsané v těchto dohodách.

PA od začátku do dnešního dne zamítla každý návrh, aniž by předložila protinávrh, a vyšla z jednání. Zatímco anglicky na Západě tvrdí, že má zájem o mír, zprávy, které poskytuje arabsky mluvícímu publiku, naznačují PRAVÝ OPAK.

M. Krátký 30.7.2020 11:26

Už jsem se sice níže kladně vyjádřil k autorčinu článku - ale nedá mi to a musím konstatovat znovu a znovu - odjakživa vítěz bere vše - tečka cz !!!!!!

V. Novák 30.7.2020 11:12

To, že "Není žádného rozdílu mezi Jordáncem, Egypťanem, Saúdem, Libanoncem či Palestincem." radši neříkejte žádnému Jordánci, Egypťanovi, Saúdovi, Libanonci či Palestinci.

A nejen proto, že to prostě není pravda.

I. Schlägel 30.7.2020 11:28

Vzhledem ke vztahu Arabů k existenci státu Izrael je rozdílů pramálo na hranici statistické chyby. To je realita.

J. Kanioková 30.7.2020 15:52

Přesně !

F. Kusák 30.7.2020 11:30

No, nejsem žádný arabista, ale pokud je mi známo, pak mezi nimi jsou pouze etnické rozdíly, všichni jsou to Arabové a s podobnou kulturou a náboženstvím, tedy islámem. Rozdíly pak jsou dané spíše vývojem po rozpadu Osmanské říše. Asi tak to autorka myslela a tak jsem to pochopil i já. Je to myšleno zjednodušeně, ale pro obsah článku výstižně.

S. Landa 30.7.2020 12:01

Napsat, že není rozdílu mezi Jordáncem, Egypťanem, Saúdem, Libanoncem či Palestincem, je stejné, jako kdyby někdo napsal, že není rozdílu mezi Čechem, Rusem, Bulharem a Slovincem. Naprostý nesmysl.

J. Kanioková 30.7.2020 15:53

Blbost !

S. Landa 30.7.2020 16:06

Rád se nechám poučit, vážená kolegyně.

S. Landa 30.7.2020 22:38

Tak z kolegyně arabistky nevypadlo nic, než výkřik vesnického idiota. Škoda, čekal jsem, že se dozvím něco, co jsem za čtvrt století mezi Araby nepochytil...

V. Kučer 30.7.2020 17:59

Mezi Čechem, Rusem, Bulharem a Slovincem rozdíl je ale ne moc velký. S Rusákama a Bulharama jsem pracoval a kdyby mi neřekli odkud jsou žádný rozdíl bych nepoznal.