18.5.2021 | Svátek má Nataša


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Mír nejen na papíru

Na Blízkém východě se v těchto dnech píše nová kapitola historie. Kapitola mírová. V neděli 18. října přicestovala do Bahrajnu izraelská delegace, která s tamními činiteli podepsala osm memorand o porozumění a spolupráci.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Výpis zvoleného vlákna.
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 24.10.2020 0:21

Fantastické! Včera se přidal k mírovému táboru Súdán, který normalizoval vztahy s Izraelem. Ano, je to tak, Stát Izrael a Súdán uzavřely mírovou smlouvu. Mír skutečně postupuje celým Blízkým východem. Podle Trumpa má asi pět dalších zemí zájem o mír s Izraelem. Sny otců zakladatelů Izraele, Davida Ben Guriona, Goldy Meyr, Chaima Weizmanna se vyplňují.

V Deklaraci nezávislosti Státu Izrael se její tvůrci obracejí k arabskému světu a nabízejí ruku k míru a vzájemnou spolupráci. Úžasné, na Blízkém východě zavládne mír a to bez palestinských Arabů. No a "tábor míru" v EU a u amerických Demokratů rozhodně neslaví, protože konečně začínají hrát tzv. Palestinci "druhé housle".

A to bylo řečí, že bez míru s tzv. Palestinci Izrael nikdy neuzavře s žádnou arabskou zemí mír a je to tady, konečně umírnění Arabové pochopili, že Židé nejsou jejich nepřátelé. Ultralevičáci předvídal dva scénáře, buď status quo- otázka vypořádání v Judeji a Samaří a nebo nekonečné ústupky Izraele palestinským teroristům, nyní se situace mění, buď status quo- tj. situace jaká je nyní a nebo uplatnění suverenity nad židovskými komunitami v Judeji a Samaří.

Každopádně židovské osady již nikdo nevykoření. Židé zalidní svou biblickou pravlast a jestli možná někdy dojde k uplatnění suverenity, se uvidí. Americký velvyslanec David Friedman potvrdil Trumpovu pozici, že nehodlá požadovat po Izraeli, aby vykořenil židovské osadníky a zničili osady, které v Judeji a Samaří budou přes zlost palestinských Arabů, eurobolševiků z EU a amerických demokratů. Eurounijní politici jsou mnohem více propalestinští než mnozí Arabové na Blízkém východě. Trumpovo vítězné mírové tažení celým Blízkým východem potvrzuje bankrot zahraniční politiky EU.

J. Krynický 24.10.2020 0:58

Nezbývá než doufat, že nevyhraje Biden a Harrisová do toho jeho jménem nehodí vidle. Demokradi jsou toho schopní.

H. Lukešová 24.10.2020 1:18

To ano. Demokraté by zvrátili Trumpovo vítězné mírové tažení Blízkým východem. Jinak za zmínku ještě stojí, že palestinský "mírový vyjednavač" Saeb Erekat onemocněl koronavirem, léčil se v nemocnici Jerichu, nedávno však požádal Izraelce, aby se mohl léčit v Izraeli, konkrétně v jeruzalémské nemocnici Hadasah.

Je to ten samý Erekat, který obvinil Izraelce z úmyslného plivání po Palestincím z důvodu zanesení koronaviru na území Palestinské samosprávy, ten samý Erekat, který požadoval stíhání Izraele před před Mezinárodním trestním soudem, ten samý Erekat, který obviňoval Izrael z "válečných zločin", z "genocidy" a z "aparteidu".

Léčbou Erekata dokázali Izraelci morální převahu, léčit krutého a nesmiřitelného nepřítele ve své zemi. všem zde chování Izraelců nechápu, proč léčí ve svých nemocnicích teroristu, vraha a úhlavního nepřítele. Holt nejsem tak ušlechitilá, abych chápala pomoc a soucit k nepřátelům...soucit k teroristům a vrahům a obecně zlým lidem, vede ke krutosti vůči hodným, četsným a spravedlivým lidem.