14.5.2021 | Svátek má Bonifác


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Kdo má pravdu?

Jiří Turner nás na blogu iDNES upozornil na článek Aviho Shlaima, britsko-izraelského historika, který se na portále Seznam Zprávy vyjádřil k současné české debatě vyvolané „prohlášením tří“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Frank 31.5.2020 22:33

Tvrzení že Avi Shlaim není nepřítelem Izraele je směšné, račte se zeptat přímo v Izraeli. \proto tam také nejezdí, dostal by doživotí.

J. Farda 31.5.2020 22:17

Měli jsme ho dokonce v rodině, ale bo byl šťouravý a poráde je prudil dalšími a dalšími dotazy na dogmata, byl nakonec, Kott zaj Tank, vyobcován a teď je už normální. :-)

P. Staronový 31.5.2020 22:10

Dost často, ale jak píšete, vy si nepamatujete.

P. Staronový 31.5.2020 22:09

Mně se to zdálo poněkud neobvykle formulované, než vaše obvyklé hámotiny ale zdroj jste neuvedl. Tak jsem se zeptal.

Proč by pitomci nebyli i v USA?

J. Farda 31.5.2020 22:04

Tak jsem vstoupil a čtu o svých hnusotách. Diskutovat způsobem házení hrachu argumentů na zeď předpojatosti nehodlám, jen odvolávám, co jsem včera odvolal, a platí soft židožrout a lhář s hnusotou štípek plus jeho vlastní autodignoza nácek, zuřivý rasista, antisemita, neomarxista. Jó, encefalitida je svinstvo, proti se ale dá oočkovat, proti židožroutství sérum néjni, to je zakódované geneticky ... tak šalom, štípku! :-)

H. Lukešová 31.5.2020 20:16

Ale vy také vidíte jednobarevně, propalestinsky.

H. Lukešová 31.5.2020 20:15

Zde možná ne, Neviditelný pes je oázou mezi médii, která jsou většinově protiizraelská. Takové hnusoty jako Deník Referendum, Blicí listy, Osud, Aeronet, A2Larm a spousty dalších, tam by vám bylo asi dobře. Tam se vyskytují pouze propalestinské články.

L. Kolman 31.5.2020 19:43

Já podporuji akorát charitativní organizace a útulek pro zvířátka. Ale nedělá mi dobře, když někdo vidí jen jednobarevně.

L. Kolman 31.5.2020 19:37

Jak vás sleduji, protiizraelskou propagandu provozuje celý svět. Ovšem kromě našich masmédií, si nepamatuji, že by tady byl publikován nějaký pohled a názor protistrany.

H. Lukešová 31.5.2020 19:23

Tož se zeptejte sám sebe proč bojujete proti Izraeli, tedy ústy? Proč píšete protiizraelské lži? Proč omíláte x-krát vylhané protiizraelské lži? Proč podporujete palestinský islámský džihád?

H. Lukešová 31.5.2020 19:20

Které noviny ultralevicový New York Times známé svou protiizraelskou propagandou? NyT vede mediální propagandu proti Izraeli již od jeho vzniku.

L. Kolman 31.5.2020 19:17

Bóže bóže, co všechno se já o sobě nedozvím. Dokonce všechno zlo na světě? Tož toto jsem o sobě ještě nevěděl. Aby si pro mě nakonec nepřišli, že se snažím Izrael zničit. Že bych si pořídil nejmodernější stíhačky, rakety i s jadernými hlavicemi a další, abych se Izraeli vyrovnal? Jejich zemi si vzít též nehodlám, tam by na mě bylo moc vedro, hlavně se mi líbí u mě doma. Jsem si to tady dlouhá léta vylepšoval a opečovával, proč bych to na stará léta opouštěl?

L. Kolman 31.5.2020 19:05

Budete se divit, ale to jsem nevymyslel ani já, ani Putin, ani Filip, dokonce ani Arafat. To bylo normálně publikováno ve známém americkém deníku - betonový mozku a vyhlášený velkomysliteli. A kdyby se mi chtělo, je toho ještě mnohem víc. Ale vsjo marno, slečna Lukešová by z toho mohla dostat hysterický záchvat a já bych se o sobě dověděl hrozné věci. Bych nad tím potom dlouho nespával.

H. Lukešová 31.5.2020 19:04

Pan Kolman démonizuje Židy a Izrael a viní ho ze všeho zla na světě. Omílání minulosti? Vždyť tak činí antisemité, Izraeli předhazují události z Války za nezávislost z let 1948-1949, líčí Izraelce za lidi ne-li s dědičným hříchem, no moderná verze krvavých středověkých pomluv jako bylo obviňování Židů z kradení a propichování hostií, šíření moru atd.

Nevím, proč už ti ultralevicoví mudrlanti nenechají Izrael na pokoji, proč ho trvale špiní, démonizují, urážejí a znevažují. Proč? Proč nenechají již minulost v klidu a stačí se zničit Stát Izrael a vzít Židům jejich zemi.

I. Štípek 31.5.2020 18:44

Pan Kolman shrnul vlastní názor na věc, podle mne přinejmenším k otevřené diskusi. A s vyhlídkou pro budoucno. Myslíte, že Izraeli prospějete, když budete buď sprostí nebo omílat minulost?

H. Lukešová 31.5.2020 18:37

......v Sýrii.........

H. Lukešová 31.5.2020 18:35

liberalismus. Za proizraelskou politiku stojí konzervativní evangelikálové, většinově křesťanští sionisté a jiní dobří křesťané, ti pořádají každoroční akci "Den na počest Izraele". A také jiní konzervativci stojí s Izraelem, ale američtí liberální Židé jsou založením ultralevičáci.

H. Lukešová 31.5.2020 18:32

1) Židé se před vznikem Izraele se snažili s Araby domluvit, ale ti to jednoznačně odmítli, přiklonili se k nacismu, mnozí z nich otevřeně kolaborovali s nacisty. Je normální si někde hledat spojence, Írán před islámskou revolucí byl vyspělý prozápadní stát, takže hledali spojence a tehdejší šáh Páhlaví. se stal přirozeným partnerem. Stejně tak Turecko, kdysi když nebylo islamistickým státem podporující terorismus...

2) Separátní mír? Myslíte mírovou smlouvu mezi Egyptem a Izraelem roku 1979? Jednalo se o událost, která stabilizovala situaci, zajímalo by mě co si o tomto míru myslíte vy sám...

3) Libanon nerozvrátili Izraelci, ale tzv. Palestinci, konkrétně Arafatovy oddíly, kteří neustálými teroristickými útoky proti Izraeli a proti demokratické libanonské vládě Libanon totálně zničili. A Sýrie? Vždyť tam bují sektářská válka, Izraelci v Íránu zasahují pouze proti íránským a hizballáhovským vojákům dokonce s tichou tolerancí Ruska. V Sýrii se řežou sunitští kajdisté s šítskými jednotkami Hizballáhu a alavistkým Asadem, za rozvrat Sýrie nenese Izrael žádný podíl.

4) Jestli Izrael podporoval Írán nebo Irák během íránsko-irácké války, to doopravdy netuším, proč by to dělal? Obé Sadám i Ajatoláh Chomejní byli úhlavní nepřátelé Izraele, Izraelci by byli proti sobě, kdyby tu kterou stranu podporovali.

5) Vztah USA-Izrael? Divil byste se, ale američtí Židé příliš velký vliv na americkou proizraelskou politiku nemají. Mnozí američtí američtí Židé často Izrael podrážejí, podporují protiizraelské nevládní organizace If Not Now, Breaking the Silence, Peace Now, Jewish Voice for Peace, J-Street, Adalah, War on Want, New Israel Fund, všechny tyto organizace jednak bojují proti židovským komunitám v Judeji a Samaří i proti samotnému Izraeli, jednají vyloženě proti izraelským zájmům. Neodsoudili protiizraelský squad čtyř žen (Omar, Tlain, Cortes, Pressley), kteří se podívlejí na delegitimizaci Izraele. Jená se o ultralevicové liberály, jejich náboženstvím judaismus není, ale

P. Staronový 31.5.2020 18:18

To jste vyplodil vlastní hlavinkou, betonovou prdelí, nebo někde opráskl?

L. Kolman 31.5.2020 17:57

Sl. Lukešová, Izraelci nerozeštvávají, můžeme tomu tedy říkat, že praktikují vrcholnou diplomacii. Když je třeba, i pomocí bomb a raket. Sionisté už od roku 1921 udržovali přátelské styky s emírem Zajordánska Abdalláhem, na ně navázal i s jeho nástupci. Izrael usiloval o protiarabské spojenectví s Tureckem, Íránem a Etiopií - podle tzv. "teorie periferie". Podporoval Kurdy proti Bagdádu a jižní Súdánce proti Chartůmu. Dokázal vytrhnout Egypt z arabského vojenského šiku separátním mírem. Opakovanými válkami se snažil přivést na svou orbitu Libanon, aby dal mat Sýrii. Tajně vyzbrojoval Írán proti Iráku za války těchto dvou zemí v letech 1980-1988. Jeho největším triumfem bylo pak ukutí těsných vztahů s USA, v čemž sehráli klíčovou úlohu američtí židé. Od té doby to Američané všechno jistí v RB OSN. Často se říká, že izraelský ocas vrtí americkým psem. Je pochybné, zda by USA zaútočily na Irák, kdyby nebylo vytrvalého tlaku proizraelských konzervativců snažících se odstranit jakoukoliv potenciální hrozbu Izraeli z východu - stejných lidí, kteří dnes naléhají na Ameriku, aby zaútočila na Írán pod záminkou, že íránský jaderný program ohrožuje existenci židovského státu. Takže by se musel stát zázrak, aby Izrael pochopil, že bezpečnost Středního východu je nedělitelná - jinými slovy, že nemůže sám získat bezpečnost za cenu ztráty bezpečnosti svých sousedů.

H. Lukešová 31.5.2020 17:48

Srovnání mrtvých na obou stranách. No typický úskok palestinské války proti Izraelcům. Palestinští Arabové se den co den pokoušejí o teroristické útoky a vraždy Židů, jsou vedeni svou zločinnou vládou, leč Izraelci mají lepší zbraně, než-li tzv. Palestinci, a proto mají Izraelci méně obětí. A zapomínáte na nejdůležitější věc, palestinští Arabové si neváží života, posílají i ženy a děti bojovat proti Izraelcům, posílají je do přední řady během bojů.

Jinak já jsem vyškolená a ozbrojená fakty. Kdyby Palestinci byli v pozici Izraelců, tak by žádný Izraelec nezůstal naživu, vůbec žádný.

H. Lukešová 31.5.2020 17:43

Máte pravdu, že čtvrtinu izraelského obyvatelstva tvoří Arabové, Arabové mají stejná práva s Židy, nicméně Židé v Izraeli mají větší natalitu, není pravdou, že Židům hrozí demografická bomba, nehrozí, od roku 2017 mají Židé větší porodnost než Arabové a v Judeji a Samaří mají Židé ještě vyšší natalitu, nežli zbývající Židé.

P. Han 31.5.2020 17:34

9,2 milionu, z čehož zhruba čtvrtina jsou Arabové, kteří mají vyšší natalitu. Izrael je stát pro Židy i Araby. Na kterépak písmenko jste zapomněl vy?

L. Kolman 31.5.2020 17:20

Ano, židé se vraždí, pohřbívají se ale Palestinci. Vy jste určitě vyškolená v hasbaře, takže nám z rukávu vysypete, kolik bylo jen za posledních dvacet roků zavražděno Izraelců a kolik Palestinců. Jen tak pro představu, když jim hrozí to vyvraždění.

L. Kolman 31.5.2020 16:47

Aby z vás vypadlo něco moudrého! Je ale div, že ani omylem!

P. Staronový 31.5.2020 16:10

Tři vaše poslední slova vám věřím.

P. Staronový 31.5.2020 16:09

" ... oblbovačky pro jedince s IQ menším než 70."

Jinými slovy, pro vás.

P. Staronový 31.5.2020 16:08

Je-li na vybranou mezi vámi a USA, tak nepochybně.

M. Hoblík 31.5.2020 15:51

Pravdu má USA, ať je jakkoli hloupá!

H. Lukešová 31.5.2020 12:48

Melete dokolečka dokola ty samé bludy. Zareaguji jednou větou. Izraelci nic nerozeštvávají, situaci ničí Arabové a Írán. O tom, kolikrát Arabové odmítli jakýkoliv mír s Izraelem jsem psala v pátečním článku a přesto, přesto neustále vědomě lžete.

Izraelci se zkrátka nenechají již znovu vyvraždit, a že odpoví rázně? Co mají dělat? Kameny, automobily, granáty, střelné zbraně jsou zbraněmi smrtícími, to se mají Izraelci ohlížet ve své sebeobraně jestli náhodou nějakému teroristovi neublíží? Vždyť by to byla sebevražda.

A sektářské boje mezi muslimskými zeměmi? Za to přece nemůže Izrael, ale muslimové mezi sebou. A Írán? Islamofašistická vláda šítských ajatoláhů i navzdory koranavirové nákaze vyzývají k záhubě a zničení Izraele. Milý pan Chamenei napsal do tweetu, "Svobodná Palestina, konečné řešení". Jinými slovy vyzývá ke genocidě, dále označil Izrael za "nádor". Kdyby tak někdo urážel kterýkoliv jiný stát nebo jiný národ, mezinárodní společenství by konalo a vyloučilo by tu kterou zemi z OSN.

Dokážete si představit, že bychom jako o "nádoru" mluvili o Arabech, obecně muslimských národech, černoších, Romech v USA o Afroameričanech? Jednalo by se o politickou sebevraždu, ale Židé se urážet smějí,Židé se vraždit můžou, ke genocidě Židů se vyzývat smí.