Neviditelný pes

BLÍZKÝ VÝCHOD: Izraelci prý útočí covidem

11.8.2020

Palestinské protiizraelské podněcování ve stínu koronavirové pandemie

Od propuknutí koronavirové nákazy, která zasáhla každou zemi na celém světě, se Židé a Stát Izrael stali opět terčem útoků od antisemitů všech barev. Nejvýznamnějšími představiteli protiizraelského podněcování jsou zejména aktivisté z hnutí BDS*, palestinští, íránští i turečtí politici a obecně propalestinští lidé na Západě, kteří využívají této pohromy k možnosti hanobení, démonizování a znevažování Izraele. Tito antisemité obvinili Izraelce ze zodpovědnosti za rozšíření smrtelného viru z důvodu, aby mohli získat kontrolu nad světem a jeho zdroji, a také možnost zničit všechny své odpůrce, zejména arabský a muslimský svět.

Představitelé z BDS denně pořádají různé webináře, během kterých účastníci zhlížejí fantastické filmy ukazující odpornou, nelidskou povahu Izraele, který obviňují z propuknutí celosvětové koronavirové infekce, distribuují protiizraelské karikatury, na kterých samotný Izrael prezentují jako horší nemoc, než je covid-19. Palestinský premiér Mohammad Shtayyeh obvinil izraelské vojáky z plivání na palestinská auta za účelem rozšíření viru mezi palestinskou populací a poznamenal, že Izrael chce tím povzbudit svou ekonomiku na úkor zdraví Palestinců.

Palestinští politici také obvinili Izraelce ze snahy o kontaminaci palestinských Arabů, kteří jsou zaměstnání v Izraeli, rovněž tvrdí, že „virus izraelské okupace“ (tj. Izrael) brání Palestincům v zásobování lékařským vybavením nutným pro zvládnutí koronavirové pandemie. Vedoucí palestinští představitelé dále varují, že Izrael bude odpovědný za každou případnou katastrofu, která postihne území Palestinské autonomie, Gazy a východního Jeruzaléma. Ovšem jejich nejhorším, lživým a nactiutrhačným obviněním Izraele je, že se snaží úmyslně infikovat palestinské vězně a dokonce odpírá nutnou lékařskou péči izraelským Arabům.

Ale fakta nejsou pro tzv. Palestince a jejich příznivce po celém světě vůbec důležitá. Ve skutečnosti Izraelci spolupracují s palestinskými Araby na tom, aby zvládli koronavirovou nákazu, převádějí velké množství lékařského materiálu do oblastí Palestinské autonomie a Gazy, radí palestinským lékařům a zdravotníkům, jak tuto nemoc léčit. Kromě toho se Stát Izrael zasadil o mezinárodní lékařskou pomoc Palestincům, poskytl půjčku Palestinské autonomii a dokonce odložil platnost provedení zákona, který má zabraňovat palestinským bankám ve vyplácení důchodů a různých finančních dávek uvězněným palestinským teroristům.

Mezinárodní společenství dokonce ocenilo spolupráci mezi Izraelem a Palestinci, ale tato nezpochybnitelná pravda nezajímá propalestinské antisemity nenávidějící vše izraelské a židovské, ti nadále rozšiřují zlé protiizraelské pomluvy. Zakladatel hnutí BDS Omar Barghouti na jednom webináři prohlásil, že by Palestinci měli pokračovat v boji proti Izraeli a všem jeho složkách i v dnešní době koronavirové. Na druhé straně podotkl, že pokud izraelští vědci někdy objeví vakcínu na koronavirus, bylo by možné, aby ji využili i ti, kteří bojují proti Izraeli. Stojí za to zmínit, že Barghouti je absolvent telavivské univerzity, kterou má rovněž na svém sankčním seznamu akademického bojkotu, tzn. prosazuje bojkot univerzity, kterou sám vystudoval. Jak absurdní.

Je smutné, že antisemité, ať už se jedná o zradikalizované muslimy, či neomarxisty a neonacisty na Západě, nevynechají jedinou příležitost k tomu, aby mohli rozšiřovat genocidní nenávist k Izraeli a dále líčit palestinskou legendu o „ukradené zemi“ založenou na podobných lžích, jaké jsou obsažené v „Protokolech sionských mudrců“ a Hitlerově Mein Kampf. Palestinští předáci neustále štvou veřejné mínění proti Izraeli, ať už jsou to členové Hamasu či „umírněného“ Fatahu, jehož předseda, palestinský prezident Mahmúd Abbás, neustále rozšiřuje výmysly, které napsal ve své doktorské dizertační práci o spolupráci sionistů s nacisty. Přitom to byli palestinští Arabové, kteří během druhé světové války s německými nacisty intenzivně spolupracovali a po jejím skončení uprchli mnozí nacisté před stíháním za válečné zločiny na Blízký východ, zejména do Egypta a Sýrie, kde cvičili palestinské teroristy, „fedajíny“, v boji proti Izraeli. Fedajíni jsou zodpovědní za stovky zabitých Izraelců během padesátých let minulého století.

* Boycott, Divestment and Sanctions; Bojkot, stažení investic a sankcezpět na článek