6.3.2021 | Svátek má Miroslav


Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
J. Krynický 22.1.2021 20:23

Amnesty International je banda (zbytek komenáře odporuje pravidlům)

I. Štípek 22.1.2021 18:28

Taky mě zarazilo, proč ty protesty proti Izraeli. Googlil jsem - ono to tak jednoznačné ani na jednu stranu nebude. Příčina je v pohledu, kterým se kdo na stav spolužití Izrael : Palestinci dívá. Když si myslíme, že Izrael nezákonně okupuje palestinská území, pak pouhé dohody z Osla neobstojí - podle kritiků platí Čtvrtá ženevská konvence z roku 1949, která stručně řečeno okupanty zavazuje postarat se o okupované obyvatele. Pokud jsme přesvědčeni, že tzv.Západní břeh je od věků izraelský a basta, pak si proočkujeme své a Palestínci ať se starají. Blbé na tom je, že i ty Palestince je třeba naočkovat, politika sem, politika tam, protože očkování je nutné, zachraňuje životy a očkovaný soused mne nenakazí. Určitě je třeba hledat řešení, a pro Izrael, kdyby začal Palestince očkovat, je to úžasná příležitost jak zabodovat, získat pozornost a prospět i sám sobě.

L. Kolman 22.1.2021 15:57

Slečno Lukešová, vy jste opravdu veselá kopa. Se dívám, že mnohé věci vám při vaší zaslepenosti nejsou vůbec hloupé. Neměla byste to až tolik přehánět. Ty vaše komentáře jsou teda díla! Tak Izrael a nově vzniklá Palestinská samospráva zavedly nezávislý právní režim, podle něhož právě Palestinská samospráva nese plnou odpovědnost za správu těch území, které podle těchto ujednání spadly pod její kontrolu. Když se nebudu bavit o tom, nakolik se změnila rozloha těch ujednaných území, pak mi hlavně není jasné, proč si Palestinci na oněch "svých" územích nesmí bez souhlasu nebo kontroly Izraelem ani prdnout?! Těch omezení je rozhodně násobně víc než toho vámi zmíněného vlastního rozhodování.

H. Lukešová 22.1.2021 16:06

Na své antiizraelské bludy jste přišel jak? Takové jsou dohody z Osla a můžete se, jak se říká, odvolávat na lampárně.

L. Kolman 22.1.2021 17:45

A vy ze mě zase nedělejte osla! Když jsou to dohody, tak ať je dodržuje i Izrael, jinak jsou ty vaše vášnivé řeči o ničem. Když takové jsou dohody, tak by se jimi snad měly řídit obě strany, nebo ne?

H. Lukešová 22.1.2021 18:05

Však se Izrael jimi řídí. Judea a Samaří ("Západní břeh Jordánu") je rozdělen do zón A, B, C. Zóna A je pod plnou civilní a vojenskou kontrolou PA, zóna B je pod civilní kontrolou PA a vojenskou Izraele a zóna C je pod vojenskou a civilní správou Izraele.

Veškeré židovské osady jsou v zóně C, žádný Žid nežije v zóně A ani v zóně B. V zónách A a B jsou červené cedule, kde je psané, že vstup Izraelců do těchto oblastí je zakázaný nebo se nedoporučuje z důvodu, že je izraelská armáda neochrání.

To ukazuje agresivitu palestinských Arabů, kteří mezi sebou nesnesou žádného Žida. Za Araby, žijící v zónách A a B odpovídá plně Palestinská samospráva. V těchto zónách žije 95% palestinského arabského obyvatelstva, nad těmito lidmi nemají Izraelci žádnou pravomoc. Takže nevím, v čem Izraelci porušují tyto dohody?

J. Krynický 22.1.2021 20:25

Oni si tam prdají. Na cokoli jiného celkem prdí a jejich vlastní šévstvo ty miliardy od EU a dalších dárců rozkrade, ale vaše tvrzení, že "si nesmí bez souhlasu nebo kontroly Izraelem ani prdnout" je jemně řečeno lživé.

J. Ziegler 22.1.2021 15:01

Vynikající komentář R^

A. Hrbek 22.1.2021 16:33

Pan Jan Ziegler znovu poznal své "bystrické" politiku.

I. Štípek 22.1.2021 18:06

Vtip?

H. Lukešová 22.1.2021 9:39

Libanon odmítá očkovat Palestince, doplnění k článku

"Palestinci v Libanonu mají omezený přístup k libanonským zdravotnickým službám a při svých zdravotních potřebách spoléhají na UNRWA. Noviny SAE Al Bayan uvádějí, že Libanon nemá v úmyslu očkovat Palestince, kteří tam žijí více než sedm desetiletí................"

Libanon podepisuje dohody s různými farmaceutickými společnostmi o získání vakcín pro svou populaci. Libanonci ovšem neoznámili žádné plány, jak budou tyto vakcíny distribuovány v přeplněných libanonských palestinských „uprchlických“ táborech, které se staly ještě více přeplněnými od doby, kdy syrská občanská válka donutila více lidí palestinského původu, aby se do nich nastěhovali.

https://unitedwithisrael.org/lebanon-doesnt-want-to-vaccinate-palestinians-for-covid-19-wheres-the-outrage/

Zatímco Izrael "bojovníci za mír" pranýřují, že neočkuje palestinské Araby, přitom toho na základě Oselských dohod není povinen k tomu vůbec povinen, tak bratrský arabský stát Libanon trápí Palestince a nechá je vyhnívat v uprchlických táborech. Kde je "ryk" nevládních organizací, "lidskoprávních aktivistů", médií hlavního proudu, evětových politiků, OSN?

Ti pranýřují Izraelce za jeho údajné porušování práv palestinského arabského obyvatelstva a mučení palestinských Arabů ze strany Libanonu nechává bez povšimnutí. Nejsou Palestinci jako Palestinci, záleží pouze na těch, kteří se dají využít respektive zneužít jako klacek proti Izraeli.

A. Hrbek 22.1.2021 8:05

Kolik procent očkováni má izraelští Arabové?

Kolik procent očkování má ortodoxní Židé?

???

T. Klíčník 22.1.2021 8:17

Myslel jste, kolik je naočkovaných? Nevím, jestli to Izrael zveřejňuje po rasách, ale pokud je mi známo, očkují se všichni lidé, kteří mají na území Izraele (včetně západního břehu a Jeruzaléma) trvalý pobyt. Bez ohledu na rasu. Nyní je to kolem 25% populace a je kolem toho docela povyk, protože se profláklo, že kromě výrazně přeplacené ceny se veškerá data o očkovaných sdílí s Pfizerem (A) a že ta vakcína nemá takovou účinnost, jak slibovali (B).

Palestinci chtějí samostatnost a s tím se pojí i zodpovědnost. Každý svého štěstí strojvůdce.

A. Hrbek 22.1.2021 8:57

Ultraortodoxní židé s covidem v Izraeli.

Aktualizace 12.10.2020.

H. Lukešová 22.1.2021 17:39

A co je s nimi? Jsou procentuálně nejvíce zasaženi covidem, ale za svou situaci si můžou částečně sami, ze někteří z nich nedodržují zdravotní pokyny. Po Charedimech jsou nakaženi arabští muslimové, protože také nedodržují pokyny.

Za zmínku stojí, že nábožensko-sionistická je procentuálně nejméně nakažena koronavirem, dokonce méně než izraelská sekulární vrstva. Náboženští sionisté jsou nejdisciplinovanější skupinou izraelské společnosti.

Nábožensko-sionistické ješivy jsou celkem nezasažené, to se ovšem nedá říci o některých charedimských ješivách, které jsou naopak velmi zasažené. Ale nejsou všichni Charedimové stejní, to co vyvádí Avogdor Lieberman, který štve proti Charedimům po nacistickém stylu, je neuvěřitelné. Tím situaci nevyřeší.

Ultralevičáci z Haaretzu označili Charedimy za větší hrozbu než rakety Hizballáhu, to ukazuje bídu ultralevičáků z Haaretzu, dehumanizovat celých 12% izraelské židovské společnosti.

H. Lukešová 22.1.2021 17:40

........nábožensko-sionistická vrstva společnosti...........

J. Lukavsky 22.1.2021 7:48

Pro Palestince jako pravé věřící musí být očkování dílo satanovo a musí ho odmítnout. Když Alláh chce tak covida dostanu/nedostanu, uzdravím se/zemřu.... co je na tom k divení? Všechno jest vůle Alláhova a jen nevřící pes se jí může protivit. Tož chutě do mešity a modlit se! A bez roušek! J.L. end

J. Elias 22.1.2021 7:26

"Neštymujou" tam ty dva měsíce. Jinak dobrý, snad jen ubrat na emocích a přidat na faktech.

P. Lenc 22.1.2021 7:17

Dej levici čas a prostor a ejhle, fašismus je na světě...

J. Brei 22.1.2021 5:39

To, že některým lidem není možné se zavděčit, musel, paní Lukešová, již před téměř dvěma tisíci lety trpce konstatovat i jeden galilejský tesař a rabín v jedné osobě: „Ke komu připodobním toto pokolení? Je podobné dětem, které sedí na tržištích a volají na ostatní: ‚Pískali jsme vám, a vy jste netancovali; naříkali jsme, a vy jste se nebili v prsa. ‘ Přišel Jan, nejedl a nepil, a říkají: ‚Má démona!‘ Přišel Syn člověka, jí a pije, a říkají: ‚Hle, člověk žrout a pijan vína, přítel celníků a hříšníků!‘ Ale moudrost je ospravedlněna svými dětmi. “ (Evangelium podle Matouše 11:16-19 Český studijní překlad)