30.11.2022 | Svátek má Ondřej


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Islámský stát žije, číhá a čeká

Skutečnost, že se o Islámském státu už moc nemluví, neznamená, že neexistuje. Teď je to dokonce naopak. Nejen že existuje, ale dává o sobě vědět. Nejdříve to byl koncem ledna útok islamistů na věznici v severní Sýrii, a o pár dní později americký atentát na současného velitele organizace – teď už tedy bývalého.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Molík 11.2.2022 12:43

Kategorický imperativ "islamizovat a pořád a navždy islamizovat !" je stále víc aktuální, však Merkelová a další výtečníci učinili maximum pro prosazování militantní a nenávistné věrouky. Jsem hrdý na to, že jsem nevěřící pes.

V. Cícha 11.2.2022 9:55

Díky té zatracné pandemii jakoby se vytratila islamizace záadu, což je samozřejmě nezdůvodněný optimismus. Ta migrační tsunami se opět pozvedneo o tom nelze pochybovat.

V. Němec 11.2.2022 7:06

Od dob otrokářství a feudalismu nejvhodnější formou na podobné vládnutí je islám.

J. Pokoutný 11.2.2022 8:15

V muslimských zemích to vyhlíží takto: Otrokářství v Osmanské říši bylo zrušeno Mladoturky r. 1924 když byl v nové turecké ústavě rozpuštěn Říšský harém a z posledních konkubín a eunuchů se stali svobodní občané nově vyhlášené republiky.newly proclaimed republic.V Iránu bylo otroctví zrušno r. 1929. Mauretánie byla posledním státem, který otroctví zrušil - v letech 1905, 1981, a znovu v srpnu 2007. Oman zrušil otroctví r. 1970, a Saudská Arábie s Jemenem r. 1962 pod tlakem Velké Británie

H. Lukešová 11.2.2022 8:42

Ne tak docela...Arabové a muslimové vlastnili a dodnes vlastní černé otroky. Otrokářství se praktikuje po celé Africe, stovky tisíc černochů jsou zbaveny svobody, základních lidských práv a důstojnosti. Proč „bojovníci za lidská práva“ na Západě mlčí? Kde je rozhořčení aktivistů z hnutí BLM („Black lives matter“), které údajně bojuje za lidská práva černochů? Jejich mlčení je zde vskutku „ohlušující“.

Pravdou je, že drtivou většinu vlastníků otroků tvoří v současnosti Arabové. Mnozí černoši jsou loveni, posléze prodáváni a kupováni na trzích, vlastněni a černé otrokyně bývají pravidelně znásilňovány. S těmito otroky je zacházeno jako s majetkem. V celém muslimském světě nikdy neexistovala žádná abolicionistická hnutí, která by požadovala zrušení otroctví a osvobození otroků.

M. Šurgot 11.2.2022 4:26

Zdanlivy klid panuje i v Evrope. Podle meho osobniho nazoru totiz atentaty/smrtelne utoky na Evropu mely devastujici ucinek na samotnou vec islamu - budouci ovladnuti Evropy. Vydesene obyvatelstvo, tlacici na sve politiky, aby co nejrozhodneji zastavili islamskou imigraci, je nutno uklidnit a tak doslo k utlumu velkych organizovanych atentatu na uzemi Evropy a zustali jen opravdovi individualni silenci s vyplachnutymi mozky, vrazdici jednotlive a bez planu.

Islam je celosvetove na obrovskem vzestupu, vcetne Evropy, ve ktere uz ziskava neotresitelne pozice v nekterych mestech a mensich uzemnich celcich, kde uz de facto, zatim ne de iure, vladne Saria.

J. Jurax 11.2.2022 17:10

Pro nás z toho plyne, že se nesmíme nechat zamuslimit.