26.6.2022 | Svátek má Adriana


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Gaza klade otázky Izraeli i Evropě

Rakety odpalované z Pásma Gazy ani místa jejich dopadů v Izraeli už neobsazují titulní strany novin v Evropě, natož v Česku. Konflikt běží dál, ale na té úrovni, která ho řadí do neformální mediální rubriky „opakování stále téhož“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Kolman 19.5.2021 20:14

Dohody a mírové smlouvy jsou v Izraeli tuze nebezpečná věc, s těmito věcmi neradno laškovat. Jicchak Rabin jednu mírovou smlouvu uzavřel, za chvíli byl po smrti rukou židovského extremisty.

H. Lukešová 19.5.2021 19:34

Plukovník Richard Kemp, řekl, že je je ostudou obviňovat Izrael z nepřiměřené reakce.

A já dodávám, co by soudruzi levičáci-neomarxisté chtěli, více mrtvých Židů, mnohem více, tolik je štve, že zemřelo méně Židů než Arabů? Hlouběji nelze klesnout, uvažování neomarxisty je zvrhlé ze základu.

V. Němec 19.5.2021 19:38

Pokus o nové uspořádání společnosti, který tak zdecimoval Rusko, a hlavně Rusy, pocházel od německého Žida, nějakého Karla Marxe.

H. Lukešová 19.5.2021 19:41

Ano, svatá pravda a těch odpadlých Židů, kteří se zřekli judaismu a později odmítli i sionismus ve jménu marxismu bylo celkem dost, také se Židům podíl na vzniku bolševické revoluce předhazuje. Jenže ti Židé bolševici judaismus a sionismus nenáviděli, nenáviděli věřící Židy, ortodoxní Židy a dodnes jsou i mezi dnešními neomarxisty židovští odpadlíci, Exžidé, nenávidějící Stát Izrael.

L. Kolman 19.5.2021 19:13

Ono to začalo už tou americkou mírovou smlouvou století, jak vykřikoval Netanjahu. Smlouvou, jakou svět neviděl. Smlouvou, kterou uzavřel Trumpeta, jeho zeť Kushner a sám Bibi. Nikdo jiný k té "Smlouvě" přizván nebyl. Tou, co ji pan kníže Švarcnberk označil jako paskvil, který nemůžou Palestinci přijmout ani v nejvyšším stádiu opilosti, protože jim negarantuje vůbec nic. Plán poskytuje Izraeli plnou kontrolu nad palestinským územím, přičemž legitimizuje a utužuje nekonečnou izraelskou okupaci a kolonizaci, což není nic jiného než recept na katastrofu. Legalizuje izraelské osady a umožňuje Tel Avivu anektovat zhruba třetinu Západního břehu, včetně nejkvalitnější orné půdy a vodních zdrojů. Jako držhubné by Palestinci dostali kousek bezcenné pouště podél izraelsko-egyptské hranice. Zkrátka nabídka, která se neodmítá, jitrnice, jakou svět neviděl, též smlouva století, jak halekal Bibi. Ale smlouva století jen pro jednu stranu.

H. Lukešová 19.5.2021 19:27

Přehled antisemitských vražd ve Francii spáchaných muslimy podporovanými lidmi jako jste vy...2006- francouzský Žid Ilan Halimi byl unesen, mučen a brutálně zavražděn skupinou mladých muslimů (gang „Barbaři“).

2012- muslimský terorista zastřelil před budovou židovské školy v Toulouse učitele a tři děti.

2015- útok na židovský košer Hyper Carcher za sebou nechal čtyři oběti

2017- malijský muslim Kobili Traoré , brutálně zavraždil ortodoxní Židovku, lékařku Sarah Halimi, kterou posléze vyhodil z okna jejího bytu.

2018- dva muslimové, ubodali, znásilnili a posléze upálili osmdesátipětiletou přeživší holocaustu Mireille Knoll

To je ten pravý islám, krutý, zlý, nenávistný, bezcitný. Je vám málo mrtvých lidí ve jménu islámu?

V. Němec 19.5.2021 18:30

Tam nebude míru pod olivami. Skončí to infernem.

Nemám z toho vůbec radost, ale příčinou je náboženství:

jedno, které pokládá svůj národ za vyvolený bohem a ostatními pohrdá a druhé má ve svém písmu svatém to, že každého jinověrce je třeba předělat nebo zabít.

H. Lukešová 19.5.2021 18:59

Víra ve Vyvolený národ Boží, jak učí judaismus, vůbec nezračí pýchu či nadřazenost nad ostatními národy, zcela jistě ne, Židé měli a mají povinnost sloužit Bohu, zachovávat všech 613 příkazů Mizvot, žádný Žid se nikdy neučil, že je na základě judaismu nadřazený nad jinými lidmi, jediné, co na základě víry Židé získali, je Země izraelská, tu Hashem (Bůh izraelský) slíbil a daroval Národu izraelskému, Země izraelská patří židovskému lidu, nikomu jinému. A na rozdíl od islámu judaismus neučí, že je nutné povraždit všechny Nežidy.

L. Kolman 19.5.2021 19:17

Na to, že je to nikdo neučí, to ovládají přímo na jedničku. Přirození talenti. Nebo je vede samotná ruka boží.

H. Lukešová 19.5.2021 19:22

Jak můžete pořád dokolečka dokola obhajovat islámský terorismus? Je vám málo mrtvých našich lidí?

L. Kolman 19.5.2021 19:26

A jak vám může být jedno, kolik Izraelci pozabíjejí Arabů? Na civilisty, zejména pak děti, nehledě. Stovky mrtvých Arabů je jen statistika, smrt jednoho žida je tragédie.

H. Lukešová 19.5.2021 19:29

Izraelci likvidují zejména teroristy z Hamasu a Palestinského islámského džihádu a že jsou i civilisté mezi oběťmi? Když Hamas a Palestinský islámský džihád působí mezi svými civilisty, využívají je jako živé štíty, tak čemu se divíte. A jinak vám jsou bližší Arabové než naši evropští lidé?

L. Kolman 19.5.2021 19:47

Mně nejsou blízcí žádný. Já se od nich radši držím co nejdál. Ale když kdokoliv z nich bude slušný člověk, nemám nejmenší problém s ním i kamarádit. Kamarádím i se slušnými cikány. Vietnamci vůbec žádný problém.

L. Písařík 20.5.2021 10:22

V tom případě, Kolmane, by bylo vhodné, abyste vyrazil do Gazy a přesvědčil teroristy, že izraelci jsou vašimi kamarády a Hamáz taky.

V. Němec 19.5.2021 19:35

Vždyť jsem vaši víru hodnotil výše než tu musulmanskou. Jen s tou darovanou zemí mi to připomíná pasáž z "Krokodýla Dundee", kdy se dvě blechy v kožichu psa hádají, čí pes to vlastně je.

Howgh.

J. Pankovic 19.5.2021 19:51

Spor mezi Araby a Źidy je o hodne starśi. Abraham mel starśiho syna Ismaila, ten vśak byl nemanźelsky. Od nej odvozuji svûj pûvod Arabové.

Jeho mladśi syn byl Izàk, od nej odvozuji svûj pûvod Źidé. Jenomźe ti se naučili v Egypte pracovat, na rozdil od Arabû, kteři se naučili leda loupit.

Arabi se dodnes nedokàzali smiŕit s faktem, źe jejich bratrànci byli śikovnejśi:-)

V. Petr 19.5.2021 15:25

Ostatně soudím, že EU musí být zrušena a ČTV zprivatizována!

I. Schlägel 19.5.2021 13:49

Samozřejmě že útoky podporuje mimo jiné i EU, neboť mimo jiné financuje i Hamás. To není demagogie, ale fakt. Bez ohledu na podporu Hamasu ze strany Iránu.

V. Povolný 19.5.2021 14:04

Připojuji se. EU financuje Hamas a tím pádem je za útoky spoluzodpovědná. To není demagogie, to je fakt. A dalším faktem je, že jsme členy organizace, která podporuje terorismus a nezdá se, že by si s tím někdo dělal starosti. Za prachy se dá koupit cokoliv.

L. Kolman 19.5.2021 13:35

No, že by byl byť jediný z protagonistů současného, ale i předešlých ozbrojených konfliktů, svatý, za to bych nedal rozhodně ruku do ohně. Možná tak kousek malíčku. V módě je teď vyhrávání na protiarabskou strunu, to ještě neznamená, že za všechno můžou jen Palestinci a židé jsou svatí a bez viny. Je faktem, že od samých počátků se Izrael snažil dominovat oblasti silou zbraní. To byl princi, na němž vybudoval stát David Ben-Gurion. Mezi vůdci Izraele se zakořenila představa, že aby jejich země byla silná, musí být Arabové slabí. V souladu s tím se Izrael snažil podkopávat, zadržovat a destabilizovat své sousedy, kdykoli a kdekoli mohl. Tajně vyzbrojoval Írán proti Iráku za války těchto zemí v letech 1980-1988, je pochybné, že by Spojené státy zaútočily na Irák, kdyby nebylo vytrvalého tlaku proizraelských neokonzervativců snažících se odstranit jakoukoli potenciální hrozbu Izraeli od východu. Stejní lidé dnes naléhají na Ameriku, aby zaútočila na Írán... Takže je otázka do diskuse, kdo že je největší destabilizující prvek na Blízkém východě...!

H. Lukešová 19.5.2021 13:38

"kdo že je největší destabilizující prvek na Blízkém východě"... to je jasné, jsou jimi palestinští teroristé.

L. Kolman 19.5.2021 13:54

Diskutovat s vámi nebudu, vy máte ve všem jasno, ještě než se vzbudíte. Za ta léta tady si nepamatuji jediný případ, kdy byste připustila byť sebemenší podíl Izraelců na některé konfliktní situaci. Bych to uzavřel tím, že bezpečnost Středního východu je nedělitelná - jinými slovy, že Izrael nemůže sám získat bezpečnost za cenu ztráty bezpečnosti svých sousedů. I když vám se to zjevně líbí, když Izrael může kamkoli poslat stíhačky a bombardéry, drony, agenti Mosadu můžou kohokoli kdekoli zlikvidovat, kde co vyhodit do luftu atp. Si nepamatuji, že by vám tyto praktiky nějak vadily. Ovšem dovedu si živě představit vaše reakce, kdyby tomu bylo naopak.

H. Lukešová 19.5.2021 14:45

A vy nemáte ve všem jasno, když za vším zlým vidíte Židy a Izrael? Nedělejte ze sebe svatého. Izraelci mají právo bránit svou zem a svůj národ a máte pravdu, s akty izraelské sebeobrany naprosto souhlasím, absolutně a výhrad. Já se nepřidám k antisemitům, abych plivala po Izraeli, jak je to žádoucí, já ne.

V. Církva 19.5.2021 14:54

No nevím, kde jste vzal vyhrávání na protiarabskou strunu. Celý svět jede proti Izraelců. A nemyslím tím jen zprofanované OSN řízené Muslimy se svými protiizraelskými rezolucemi.

Židé nejsou svatí a bez viny a jistě nepřátelské strany podkopávají. Možná bych Vám dal za pravdu, že mezi vůdci Izraele se kdysi zakořenila představa, že aby jejich země byla silná, musí být Arabové slabí. Co se týká útoku na Irák, tak to nevím. ale tam si mysleli prakticky všichni aktéři, že to je správná věc, nejen Izrael.

No ale, nedávno jsem k tomu četl izraelského politologa, že v zájmu Izraele není destabilizace BV. Myslím, že si dnes izraelští představitelé toto uvědomují. A není Vám divné že vrátili Gazu? A že nechají EU aby platili Palestince?

Jinak ale Arabové slabí nejsou kvůli Izraeli, SA, Quatar jsou neskutečně bohatí, spolupracují i s USA. Pokud jsou slabí, převážně ne kvůli Izraeli. Izrael nechtěl rozložit Libanon, jen nechtěl aby na něj Hisballáh střílel. A podpořil ty kteří mu byli víc nakloněni.

Jinak ale, každý kdo není sebevrah má zájem aby nebezpečný a zákeřný protivník by slabý. Izrael nechce do moře.

V. Petr 19.5.2021 15:29

Jediné, co Arabové po Židech chtějí je to, aby s písní na rtech napochodovali do moře. V tom jsou stejní jako Hitler, pro Židy v jejich světě není místo. Jakákoliv slabost, třeba odchod zGazy, se Izraeli vždycky vymstila...

Izrael může spoléhat jen sám na sebe a "mírotvorci" by mu v nouzi nepomohli ani náhodou! Nemá vůbec smysl je poslouchat, jsou to jeho nepřátelé!

J. Kanioková 19.5.2021 19:29

Naprosto přesně !

V. Kuhaj 19.5.2021 17:22

Sebemenší podíl Izraelců? Po letech konfliktních situací i Izrael svůj podíl má, měl by ho každý. Ale jim vystříleli Palestinci sportovce, jim muslimové střílejí, probodávají, mlátí atd. lidi na ulici, nám v Evropě páchají teroristické útoky muslimové, nikoli Židé. A důvody nijak nezastírají, resp. žádné nepotřebují, takže kdo je agresivní z těch nejmalichernějších pohnutek, o tom snad netřeba diskutovat. O co vám jde?!

J. Jurax 19.5.2021 23:48

No, k Vašemu názoru je třeba doplnit, že Izraelci likviduje teroristy. Palestinské, jejichž veřejně deklarovaným cíle je zničit Izrael a zahnat Židy do moře.

P. Černý 19.5.2021 14:17

No jasně, díky nim padly režimy v Iráku a Libyi a v důsledku toho se tyto země propadly do chaosu, jehož konec je v nedohlednu. A málem se totéž stalo i v Sýrii.

Provokatéři, kteří dnes údajně v Izraeli svolávají protiarabske pogromy, mají určitě taky plné huby palestinského terorismu...

H. Lukešová 19.5.2021 14:46

Žádné protiarabské pogromy se nedějí, dějí se protižidovské pogromy, které páchají krvelačné arabské davy, bažící po krvi izraelských Židů. Máte to nějak hodně pomotané.