8.8.2022 | Svátek má Soběslav


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Gaza klade otázky Izraeli i Evropě

Rakety odpalované z Pásma Gazy ani místa jejich dopadů v Izraeli už neobsazují titulní strany novin v Evropě, natož v Česku. Konflikt běží dál, ale na té úrovni, která ho řadí do neformální mediální rubriky „opakování stále téhož“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
L. Písařík 20.5.2021 10:22

V tom případě, Kolmane, by bylo vhodné, abyste vyrazil do Gazy a přesvědčil teroristy, že izraelci jsou vašimi kamarády a Hamáz taky.

J. Jurax 19.5.2021 23:48

No, k Vašemu názoru je třeba doplnit, že Izraelci likviduje teroristy. Palestinské, jejichž veřejně deklarovaným cíle je zničit Izrael a zahnat Židy do moře.

L. Kolman 19.5.2021 20:14

Dohody a mírové smlouvy jsou v Izraeli tuze nebezpečná věc, s těmito věcmi neradno laškovat. Jicchak Rabin jednu mírovou smlouvu uzavřel, za chvíli byl po smrti rukou židovského extremisty.

J. Pankovic 19.5.2021 19:51

Spor mezi Araby a Źidy je o hodne starśi. Abraham mel starśiho syna Ismaila, ten vśak byl nemanźelsky. Od nej odvozuji svûj pûvod Arabové.

Jeho mladśi syn byl Izàk, od nej odvozuji svûj pûvod Źidé. Jenomźe ti se naučili v Egypte pracovat, na rozdil od Arabû, kteři se naučili leda loupit.

Arabi se dodnes nedokàzali smiŕit s faktem, źe jejich bratrànci byli śikovnejśi:-)

L. Kolman 19.5.2021 19:47

Mně nejsou blízcí žádný. Já se od nich radši držím co nejdál. Ale když kdokoliv z nich bude slušný člověk, nemám nejmenší problém s ním i kamarádit. Kamarádím i se slušnými cikány. Vietnamci vůbec žádný problém.

H. Lukešová 19.5.2021 19:41

Ano, svatá pravda a těch odpadlých Židů, kteří se zřekli judaismu a později odmítli i sionismus ve jménu marxismu bylo celkem dost, také se Židům podíl na vzniku bolševické revoluce předhazuje. Jenže ti Židé bolševici judaismus a sionismus nenáviděli, nenáviděli věřící Židy, ortodoxní Židy a dodnes jsou i mezi dnešními neomarxisty židovští odpadlíci, Exžidé, nenávidějící Stát Izrael.

V. Němec 19.5.2021 19:38

Pokus o nové uspořádání společnosti, který tak zdecimoval Rusko, a hlavně Rusy, pocházel od německého Žida, nějakého Karla Marxe.

V. Němec 19.5.2021 19:35

Vždyť jsem vaši víru hodnotil výše než tu musulmanskou. Jen s tou darovanou zemí mi to připomíná pasáž z "Krokodýla Dundee", kdy se dvě blechy v kožichu psa hádají, čí pes to vlastně je.

Howgh.

H. Lukešová 19.5.2021 19:34

Plukovník Richard Kemp, řekl, že je je ostudou obviňovat Izrael z nepřiměřené reakce.

A já dodávám, co by soudruzi levičáci-neomarxisté chtěli, více mrtvých Židů, mnohem více, tolik je štve, že zemřelo méně Židů než Arabů? Hlouběji nelze klesnout, uvažování neomarxisty je zvrhlé ze základu.

J. Kanioková 19.5.2021 19:29

Naprosto přesně !

H. Lukešová 19.5.2021 19:29

Izraelci likvidují zejména teroristy z Hamasu a Palestinského islámského džihádu a že jsou i civilisté mezi oběťmi? Když Hamas a Palestinský islámský džihád působí mezi svými civilisty, využívají je jako živé štíty, tak čemu se divíte. A jinak vám jsou bližší Arabové než naši evropští lidé?

H. Lukešová 19.5.2021 19:27

Přehled antisemitských vražd ve Francii spáchaných muslimy podporovanými lidmi jako jste vy...2006- francouzský Žid Ilan Halimi byl unesen, mučen a brutálně zavražděn skupinou mladých muslimů (gang „Barbaři“).

2012- muslimský terorista zastřelil před budovou židovské školy v Toulouse učitele a tři děti.

2015- útok na židovský košer Hyper Carcher za sebou nechal čtyři oběti

2017- malijský muslim Kobili Traoré , brutálně zavraždil ortodoxní Židovku, lékařku Sarah Halimi, kterou posléze vyhodil z okna jejího bytu.

2018- dva muslimové, ubodali, znásilnili a posléze upálili osmdesátipětiletou přeživší holocaustu Mireille Knoll

To je ten pravý islám, krutý, zlý, nenávistný, bezcitný. Je vám málo mrtvých lidí ve jménu islámu?

L. Kolman 19.5.2021 19:26

A jak vám může být jedno, kolik Izraelci pozabíjejí Arabů? Na civilisty, zejména pak děti, nehledě. Stovky mrtvých Arabů je jen statistika, smrt jednoho žida je tragédie.

H. Lukešová 19.5.2021 19:22

Jak můžete pořád dokolečka dokola obhajovat islámský terorismus? Je vám málo mrtvých našich lidí?

L. Kolman 19.5.2021 19:17

Na to, že je to nikdo neučí, to ovládají přímo na jedničku. Přirození talenti. Nebo je vede samotná ruka boží.

L. Kolman 19.5.2021 19:13

Ono to začalo už tou americkou mírovou smlouvou století, jak vykřikoval Netanjahu. Smlouvou, jakou svět neviděl. Smlouvou, kterou uzavřel Trumpeta, jeho zeť Kushner a sám Bibi. Nikdo jiný k té "Smlouvě" přizván nebyl. Tou, co ji pan kníže Švarcnberk označil jako paskvil, který nemůžou Palestinci přijmout ani v nejvyšším stádiu opilosti, protože jim negarantuje vůbec nic. Plán poskytuje Izraeli plnou kontrolu nad palestinským územím, přičemž legitimizuje a utužuje nekonečnou izraelskou okupaci a kolonizaci, což není nic jiného než recept na katastrofu. Legalizuje izraelské osady a umožňuje Tel Avivu anektovat zhruba třetinu Západního břehu, včetně nejkvalitnější orné půdy a vodních zdrojů. Jako držhubné by Palestinci dostali kousek bezcenné pouště podél izraelsko-egyptské hranice. Zkrátka nabídka, která se neodmítá, jitrnice, jakou svět neviděl, též smlouva století, jak halekal Bibi. Ale smlouva století jen pro jednu stranu.

H. Lukešová 19.5.2021 18:59

Víra ve Vyvolený národ Boží, jak učí judaismus, vůbec nezračí pýchu či nadřazenost nad ostatními národy, zcela jistě ne, Židé měli a mají povinnost sloužit Bohu, zachovávat všech 613 příkazů Mizvot, žádný Žid se nikdy neučil, že je na základě judaismu nadřazený nad jinými lidmi, jediné, co na základě víry Židé získali, je Země izraelská, tu Hashem (Bůh izraelský) slíbil a daroval Národu izraelskému, Země izraelská patří židovskému lidu, nikomu jinému. A na rozdíl od islámu judaismus neučí, že je nutné povraždit všechny Nežidy.

V. Němec 19.5.2021 18:30

Tam nebude míru pod olivami. Skončí to infernem.

Nemám z toho vůbec radost, ale příčinou je náboženství:

jedno, které pokládá svůj národ za vyvolený bohem a ostatními pohrdá a druhé má ve svém písmu svatém to, že každého jinověrce je třeba předělat nebo zabít.

H. Lukešová 19.5.2021 17:59

OK, píšete, že nemáte nic proti Židům jako národu a víře, ale přitom se stavíte proti právu Izraele na sebeobranu a možná podporujete (nevím?) palestinský terorismus proti Židům. Izraelci se mají právo bránit proti terorismu, mají právo bránit svou zemi a sami sebe. Tečka. Bez debaty a neoddiskutovatelně.

P. Černý 19.5.2021 17:33

Jestli to dokážu pochopit je jedna věc. Ale hlavně na tom nezáleží. Problém je, že se to děje. Tohle jsou hodně hnusné události, které velmi často ( možná většinou) někdo vědomě vyvolává a provokuje, aby to pak mohl vydávat za spravedlivý výbuch lidového hněvu.

V. Kuhaj 19.5.2021 17:26

Vy se nepamatujete, jak se Arabové (muslimové!) bavili tím, že nic netušícímu Židovi dali ránu pěstí a přitom si to natáčeli na mobil a pro pobavení ostatním dávali na sociální sítě? Ano, už se to děje, už Židům dochází trpělivost, takže tuhle chásku napadají také. Dalo se to čekat. Vy jste dobrý, když se někdo ožene, protože si nechce nechat ubližovat, je to pro vás agrese?

V. Kuhaj 19.5.2021 17:22

Sebemenší podíl Izraelců? Po letech konfliktních situací i Izrael svůj podíl má, měl by ho každý. Ale jim vystříleli Palestinci sportovce, jim muslimové střílejí, probodávají, mlátí atd. lidi na ulici, nám v Evropě páchají teroristické útoky muslimové, nikoli Židé. A důvody nijak nezastírají, resp. žádné nepotřebují, takže kdo je agresivní z těch nejmalichernějších pohnutek, o tom snad netřeba diskutovat. O co vám jde?!

P. Černý 19.5.2021 16:35

Nevím, jak to máte s chaosem vy, ale já ho příliš nepreferuji. Zvlášť takový, který je provázen hromadami mrtvol, otrokářstvím a tmářstvím, a hrozí, že se časem nastěhuje i k nám.

Takový chaos je možná pro někoho dobrý sluha. Ale jinak je to hodně zlý pán.

Že takový typ chaosu primárně vyvolávají výhradně Palestinci si rozhodne nemyslím.

P. Milan 19.5.2021 16:16

" ... díky nim padly režimy v Iráku a Libyi a v důsledku toho se tyto země propadly do chaosu ..."

Díky nim, takže je to vlastně dobře?

Nebo jejich vinou? :-P

P. Milan 19.5.2021 16:14

Jaroušek komoušek má své pohádky, stále stejné.

P. Černý 19.5.2021 15:55

víře

P. Černý 19.5.2021 15:54

Vadí. A proti Židům jako národu ani proti židovské víte nic nemám. Když to chcete vědět.

Opravdu končím. Tato debata mě nebaví.

H. Lukešová 19.5.2021 15:49

A protižidovské pogromy vám jako muslimskému rasistovi nevadí? Asi ne.

V. Petr 19.5.2021 15:39

R^R^R^

V. Petr 19.5.2021 15:29

Jediné, co Arabové po Židech chtějí je to, aby s písní na rtech napochodovali do moře. V tom jsou stejní jako Hitler, pro Židy v jejich světě není místo. Jakákoliv slabost, třeba odchod zGazy, se Izraeli vždycky vymstila...

Izrael může spoléhat jen sám na sebe a "mírotvorci" by mu v nouzi nepomohli ani náhodou! Nemá vůbec smysl je poslouchat, jsou to jeho nepřátelé!