13.8.2022 | Svátek má Alena


Diskuse k článku

BLÍZKÝ VÝCHOD: Gaza klade otázky Izraeli i Evropě

Rakety odpalované z Pásma Gazy ani místa jejich dopadů v Izraeli už neobsazují titulní strany novin v Evropě, natož v Česku. Konflikt běží dál, ale na té úrovni, která ho řadí do neformální mediální rubriky „opakování stále téhož“.

Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
P. Černý 19.5.2021 15:12

Zcela jistě. Skazky o napadání izraelských Arabů kvůli původu a i to, za vy se vyjadřujete jako čistokrevná židovská rasistka, to všechno jsou pouhé výplody mě fantazie. Hawg

H. Lukešová 19.5.2021 15:49

A protižidovské pogromy vám jako muslimskému rasistovi nevadí? Asi ne.

P. Černý 19.5.2021 15:54

Vadí. A proti Židům jako národu ani proti židovské víte nic nemám. Když to chcete vědět.

Opravdu končím. Tato debata mě nebaví.

P. Černý 19.5.2021 15:55

víře

H. Lukešová 19.5.2021 17:59

OK, píšete, že nemáte nic proti Židům jako národu a víře, ale přitom se stavíte proti právu Izraele na sebeobranu a možná podporujete (nevím?) palestinský terorismus proti Židům. Izraelci se mají právo bránit proti terorismu, mají právo bránit svou zemi a sami sebe. Tečka. Bez debaty a neoddiskutovatelně.

V. Kuhaj 19.5.2021 17:26

Vy se nepamatujete, jak se Arabové (muslimové!) bavili tím, že nic netušícímu Židovi dali ránu pěstí a přitom si to natáčeli na mobil a pro pobavení ostatním dávali na sociální sítě? Ano, už se to děje, už Židům dochází trpělivost, takže tuhle chásku napadají také. Dalo se to čekat. Vy jste dobrý, když se někdo ožene, protože si nechce nechat ubližovat, je to pro vás agrese?

P. Černý 19.5.2021 17:33

Jestli to dokážu pochopit je jedna věc. Ale hlavně na tom nezáleží. Problém je, že se to děje. Tohle jsou hodně hnusné události, které velmi často ( možná většinou) někdo vědomě vyvolává a provokuje, aby to pak mohl vydávat za spravedlivý výbuch lidového hněvu.

P. Milan 19.5.2021 16:16

" ... díky nim padly režimy v Iráku a Libyi a v důsledku toho se tyto země propadly do chaosu ..."

Díky nim, takže je to vlastně dobře?

Nebo jejich vinou? :-P

P. Černý 19.5.2021 16:35

Nevím, jak to máte s chaosem vy, ale já ho příliš nepreferuji. Zvlášť takový, který je provázen hromadami mrtvol, otrokářstvím a tmářstvím, a hrozí, že se časem nastěhuje i k nám.

Takový chaos je možná pro někoho dobrý sluha. Ale jinak je to hodně zlý pán.

Že takový typ chaosu primárně vyvolávají výhradně Palestinci si rozhodne nemyslím.

P. Milan 19.5.2021 16:14

Jaroušek komoušek má své pohádky, stále stejné.

P. Černý 19.5.2021 11:13

Že v těch masivních raketových útocích na Izrael je vidět ruka Íránu, to je celkem nasnadě.

Co je v této souvislosti podstatné, vzpomínám si, jak se tu poměrně nedávno paní Lukešová tetelila radostí nad v podstatě teatrálními a z vojenského hlediska celkem bezvýznamnými teroristickými útoky Izraele na Íránském území.

Možná by si měly podobné slepičí mozky uvědomit souvislost mezi těmito dvěma terorismy.

A také to, že teroristické útoky páchané Izraelem otevírají pro něj velmi nebezpečnou Pandořinu skříňku. Ve válce vedené moderními zbraněmi má Izrael na Íránem navrch. Je tomu tak i v případě organizování, podněcování a provádění teroristických akcí?

V. Církva 19.5.2021 11:55

Tak na jedné straně židovské oko za oko, zub za zub znamená že se konflikty těžko ukončují.

Na druhé straně, vy tu podsouváte něco jako, že Iránci rakety poslali až po zabití jejich jaderného experta? Myslíte nějak, že kdyby Izrael nůtočil na Sýrii a Irán, že by už tam bylo bezpečněji a klid?

Nemyslím si, oni se ti jaderní vědci musí trošku bát. Vy tu prosazujete appeassement a ten se slušnými lidmi funguje. Na tu squadru v Iránu ne! Na tu uměl Trump, prostě embargo, stop.

Bohužel zabití vědce darebáka a vybombardování jaderného reaktoru může zachránit civilisty a to jak Izraelské tak Iránské. Není to tak jednoduché. Cukr jistě ano, ale bez biče se na BV zdá se neobejdete.

Paní Lukešová možná nepochopila proč máme Křesťanství, protože oko za oko má nahradit miluj bližního a Židovství je tak překonané. A skutečně můžeme mít rádi i Iránce.

Ale ne jejich ideologii a vrahy. Má se s nimi jednat. Ustupovat se jim asi nedá. Oni to chápou jako slabost a stupňují útoky. Myslím, že ne atentát v Iránu ale slabý Biden dnešní útok Palestinců způsobil.

P. Černý 19.5.2021 12:25

Ta problematika je samozřejmě nesrovnatelně složitější. A nevím si nárok, že ji musím za každou cenu rozumět. Upozorňuji jen na širší aspekt terorismu a jeho podpory ze strany Izraele, a to ne jen ve vztahu k Íránu ale třeba ve vztahu k Sýrii.

Navíc, tohle není problém jenom Izraele. Každý, kdo podporoval například zničení Assadova režimu za cenu, že syrské území ovládnou radikální islamisté, se podílel na podpoře globálního terorizmu.

A taky, nezlobte se, argumentovat, že věci míru prospěje, když se budou darebacti íránští vědci bát, to je tak blbé, že je to pod veškerou diskuzi.

J. Kadeřábek 19.5.2021 10:08

Irán dodává rakety levičáci z USA a Evropy to fincují. Dokonce i my na to přes únii přispíváme. Tam by byla omluva Zemana Izraeli na místě.

J. Dvořák 19.5.2021 10:02

Autorovi se to nelíbí, ale já jsem o tom přesvědčen. Na vině je islám. Toto "náboženství" rozpínavosti, útlaku a války modeluje muslimy do podoby středověkých náboženských bojovníků, kteří se díky západním technologiím blíží k vlastnictví jaderných zbraní. Až je budou mít, budeme (vlastně už jsme) na prahu WWIII.

L. Severa 19.5.2021 9:50

ČT asi ulétl včerejší rozhovor vyslance Stropnického v "Událostech" cca ve 22,30. Přes (chabý) odpor moderátorky popsal Stropnický situaci tak, že vedení televize asi muselo skřípat zuby.

F. Navrátil 19.5.2021 8:47

Politika západu je tak infikovaná islámem, že není schopna zaujmout zásadní postoj k útokům proti Izraeli.

V. Církva 19.5.2021 14:17

Bohužel. A přiznejme si, že většina občanů se o politiku nazajímá tak berou co jim řeknou.

Znám to z vlastní rodiny. Ti alespoň používají cit a rozum ale jinak o soucasnych progresivistech, levici moc nevi. Islam pochopitelne pocitove nechteji. Jako kazdy kdo ma cit a vkus.

V. Kuhaj 19.5.2021 8:26

R^!

H. Lukešová 19.5.2021 7:57

Stejně nebezpečné jako rakety z Gazy, hnízda teroristů, jsou také lynčování Židů ze strany arabských sousedů. Mětsa Lod, Akro, Jaffa a další židovsko-arabská smíšená města, se stala epicentrem protižidovských pogromů, zdivočelé krvelačné arabské davy ničily židovské objekty, tak to dopadne, když žije nepřátelská menšina uvnitř státu. Nyní již první Žid zemřel následkem arabského lynčování.

Většinoví Židé by měli tyto arabské pogromníky a násilníky exemplárně potrestat, buď uznáte náš stát, budete mu loajální, nebo nemáte právo na naše občanství a týt z výhod naši země. Každý Arab v Izraeli by měl mít úctu k izraelské hymně, státním symbolům a kdo ne, měl by ze Státu Izrael být vypovězen.

J. Coufal 19.5.2021 8:43

R^

J. Makovec 19.5.2021 9:55

Pozor, zaslech jsem také něco o lynčujících izraelských bojůvkách, ale mohal to být až rekace ne arabskou akci ...V každém případě je to pro mne důkaz, že multikulturní splečnost je mýtus , který je živený dočasnou prosperitou . To se ale může změnit v sud s prachem , který bouchne , když se zhorší podmínky a splečnost začne být vystavena tlaku.

H. Lukešová 19.5.2021 10:02

Ano, izraelská odplata pár židovských radikálů byla jen reakcí na arabské lynče proti Židům ve smíšených židovsko-arabských městech. Jistěže, nebylo to správné, ale jednalo se o kat ryzího zoufalství, já se ničemu nedivím, kdyby Vás někdo neustále napadal, také by Vám možná někdy ty nervy také ruply.

J. Zaorálek 19.5.2021 7:19

Vskutku představa, že by Izrael neměl Iron Dome, je dost strašná. Ale to neustálé kopání do Izraele ze strany Západu, to je už otřesný.

V. Petr 19.5.2021 15:39

R^R^R^

K. Salajka 19.5.2021 6:45

Dnes velmi přesně, adresně.