6.12.2023 | Svátek má Mikuláš


Upozornění

Litujeme, ale tato diskuse byla uzavřena a již do ní nelze vkládat nové příspěvky.
Děkujeme za pochopení.

Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
H. Lukešová 10.6.2010 18:58

Už jste stihli odsoudit Izrael?

Víkendové demonstrace proti Izraeli nebyly až tak početné ani důrazné:obvyklá hesla o izraelských vrazích plus nápisy, že „všichni jsme Palestinci“, deset tisíc lidí se sešlo v Istanbulu,pět tisíc v Paříži, dva tisíce v Nice, pár tisíc v Londýně, sto až dvě stovky v Praze…

Ta „střední úroveň“ protestů ale nic nemění na faktu, že po zásahu proti lodím plujícím do Gazy předvedla především vropa jednu z obvyklých protiizraelských hysterií:stačí se podívat, jak o události psala většina novin, jak se k ní vyjadřovali ministři zahraničí, jaké diskuse se vedou na internetu.Izrael zkrátka, dopustí-li se chyby, nemůže počítat s tolerancí ani s racionálním přístupem na rozdíl třeba od Ruska, jemuž – zdá se – projde prakticky cokoli.

Oficiální český postoj k zásahu, při němž vojáci bohužel zabili devět pasažérů lodi Mavi Marmara, je vpodstatě nijaký. Tedy přesněji: ministerstvo zahraničí se připojilo k unijní šéfdiplomatce baronce Ashtonové, která vyjádřila „hluboké politování nad ztrátou životů a násilím a jménem EU vyžaduje prověření okolností, za nichž se tato událost stala.“ Prověření okolností - jistě. Ovšem v kontextu evropské  politiky výrok lady Ashtonové vpodstatě znamená vyslovení značného znepokojení nad izraelskou akcí,odsuzuje se v něm zjevně násilí izraelské armády, nikoli „mírových aktivistů“.Fakt, že u vojáků šlo s nejvyšší pravděpodobností o sebeobranu a že se bojovalo jen na jedné z lodí, která žádnou humanitární pomoc nevezla, zůstává stranou, nemluvě o tom, že vojáci byli podle všeho napadeni dost brutálně. Slova paní baronky tedy jako by vystihovala celkový přístup EU k Izraeli: ataky židovského státu (těm ozbrojeným se obvykle neříká teroristické útoky, nýbrž „činy radikálů“) jsou „bojem za svobodu utlačovaného palestinského národa“ – obrana státu je ovšem násilí, před nímž je třeba přinejmenším varovat a rázně se od něj distancovat. Že se Izraelcům námořní akce vymkla z rukou je přitom nepochybné,stejně jako fakt, že to bude mít pro zemi dost nepříjemné

H. Lukešová 10.6.2010 19:09

Re: Už jste stihli odsoudit Izrael?

důsledky.Místopředseda českého Senátu Přemysl Sobotka označil námořní konvoj za „plánovanou provokaci“ pod záminkou humanitární pomoci. A má vpodstatě pravdu - šlo o snahu dostat Izrael o situace, kdy bude nucen uvolnit přístup ke Gaze, což celkem bez obalu přiznávají i ti, kdo se plavby zúčastnili nebo ji podporovali. Zahraničně politický expert ČSSD Lubomír Zaorálek nicméně okamžitě kontroval: „Zatímco ostatní požadují vyšetřování, tak je tu jeden muž, jeden politik, který… říká něco jiného….Připadá mi, že to je selhání politika…“ Fakt, že jeden Sobotka může mít pravdu, i kdyby to bylo v rozporu s názorem všech politiků EU a k tomu navrch s názorem všech bruselských všech politiků EU a k tomu navrch s názorem všech bruselských asistentů a jejich asistentů, to je pro Zaorálka evidentně nepřijatelná představa.Flotila šesti lodí – plus sedmá Rachel Corrie, kterou Izrael rovněž do Gazy nevpustil – nepašovala zbraně pro teroristy z Hamasu, ale snažila se narušit blokádu, vytvořit cestu, po níž by pak zbraně putovat mohly. Před pár dny Zbyněk center byla milionová enkláva ovládaná teroristy?Kdyby z té enklávy vyletělo za pět let 12 tisíc raket a granátů na civilisty? Asi bychom se snažili rizikovou oblast izolovat, blokovat, odříznout ji od veškerých dodávek použitelných pro teroristy...“ Stejnou otázku si bohužel zjevně Hamáček. ak to většinou bývá, když jde o nějakou aféru, spojenou s izraelskou vojenskou operací, fakta se dostávají na veřejnost „míroví aktivisté“ z lodi Mavi Marmara řežou izraelské vojáky holemi hlava nehlava a háží je přes palubu, se objevilo na youtube koncem minulého týdne. Stejně jako nahrávka,na níž Izraelci žádají lodě, aby nepokračovaly v cestě do Gazy – a poté následuje odpověď: „Sklapněte a vraťte se do Osvětimi!“Zdá se, že občas je dobře dostat se do rozporu s „evropskou jednotou“– a že by bylo pěkné, kdyby si čeští politici “ – a že by bylo pěkné, kdyby si čeští politici nevykládali společnou zahraniční politiku EU jako otrockou povinnost

H. Lukešová 10.6.2010 19:10

Re: Už jste stihli odsoudit Izrael?

říkat vždycky a ke všemu totéž, co unijní představitelé. Koneckonců,Evropa je přece „jednota v rozmanitosti“, ne?

S. Rehulka 10.6.2010 12:48

fakta....

Fakta o celém tom konfliktu, jsou známa všem rozumným lidem. Ovšem, antisemitům a levicovým mediím, je zbyečné něco předkládat, je to jako "předhazovat perle (halal) sviním !"

M. Stuchlik 10.6.2010 17:30

Re: fakta....

Ale je potřeba to stále opakovat nahlas, jinak naše i světová levicová proarabská média obelžou celý svět. Z velké části už se jim to podařilo.

V. Kain 10.6.2010 10:32

Fakta o palestinské intifádě

Za 15 let se ti palestinští primitivové rozmnožili o plných 100%.Ti nebudou mít problémy s demografií,jenom by mě zajímalo kdo bude ty líné vši živit.Oni se v té své blbosti snaží zlikvidovat Izrael,aniž by si uvědomili,že je to jediná země na které můžou parazitovat.Pokud bude Izrael,tak jejich životní úroveň bude celkem dobrá.Evropa za čas nebude mít prostředky aby tyto lenochy vyživovala.Pokud vyschnou zdroje,tak se ti barbaři pustí do sebe,stejně nikdy nic jiného neuměli.

M. Stuchlik 10.6.2010 17:31

Re: Fakta o palestinské intifádě

Přemnožení paraziti zahynou vždy až poté co zlikvidují své hostitele. Nejsou to veselé vyhlídky ani pro Izrael ani pro nás.